« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 2 czerwca 2020 r., imieniny Erazma, Marianny, Marzanny

Moja Ostrołęka

Aktualności

OKLA rozpoczął sezon halowy w Warszawie

(fot. archiwum klubu)

Ośmiu reprezentantów Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki wzięło udział w halowych zawodach kontrolnych w warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Organizatorem wydarzenia był Warszawsko-Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki.


Z dobrej strony zaprezentował się Sebastian Moszczyński, który przygotowuje się do halowych mistrzostw Polski U-18. Podopieczny trenera Roberta Nazarkiewicza poprawił swój halowy rekord życiowy skacząc na wysokość 203 cm.

Reklama

 

Pozostali zawodnicy również nie mogą sobie nic zarzucić. Wszystkie starty reprezentantów OKLA okraszone były rekordami życiowymi.

 

W konkursie skoku wzwyż wzięła udział Aleksandra Dobkowska. Podopieczna trenera Bartosza Witkowskiego skoczyła na wysokość 150 cm. Osiągnięty rezultat zapewnił jej drugie miejsce w kategorii open. 13-latka wystartowała również w biegu na 60 metrów, gdzie ukończyła wyścig z czasem 9,14 s.

 

W dal skakała Oliwia Napiórkowska. Zawodniczka OKLA skoczyła na odległość 4,93 m i zajęła miejsce na najniższym stopniu podium w kategorii wiekowej U-16. W konkursach pchnięciu kulą brali udział Damian Niedźwiecki, Oskar Żebrowski i Gabriela Pszczoła. Damian posłał kulę najdalej. Mieszkaniec Różana może pochwalić się wynikiem 15,15 m. Z kolei Oskar osiągnął 13,96 m, a Gabriela 10,35 m.

 

W biegu na 600 metrów wystartowała Kornelia Szymczyk. Młoda zawodniczka dobiegła do mety z czasem 1:44.79. Dużo wątpliwości było co do osiągniętego rezultatu Eliasza Napiórkowskiego na 60 metrów. Zawodnik OKLA ukończył bieg z czasem 7,52 s. Osiągnięty wynik dał mu trzeci czas w eliminacjach, ale nie dał kwalifikacji do biegu finałowego. Niestety było to zwykłe niedopatrzenie sędziów i sprinter musiał obejść się smakiem.


Esprit

Halowe zawody kontrolne W-MOZLA odbyły się, w sobotę 18 stycznia, w hali sportowej Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

Odsłon: 6768
Komentarzy: 0
06:05, 20.01.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ostrołęccy medaliści mistrzostw Polski w lekkiej atletyce w latach 1980-1985

Ostrołęccy medaliści mistrzostw Polski w lekkiej atletyce w latach 1980-1985

Uczniowski Klub Sportowy Siódemka Ostrołęka dzieli się lokalną historią lekkiej atletyki. Przedstawiamy ostrołęckich medalistów mistrzostw Polski w lekkiej atletyce w latach 1980-1985. Poznaj historię i zobacz kto stawał na podium na arenie krajowej.

Pierwsze medale ostrołęczan w mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce. Poznaj historię

Pierwsze medale ostrołęczan w mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce. Poznaj historię

UKS Siódemka Ostrołęka podzielił się lokalną historią lekkiej atletyki. Przypomniano o pierwszych ostrołęckich medalistach mistrzostw Polski. Na pierwszy krążek Ostrołęka czekała do 1976 roku, kiedy to złoty medal w oszczepie wywalczyła Barbara Kulesza.

'Ten bieg jest bliski mojemu sercu'. Przemysław Dąbrowski przebiegnie trasę Półmaratonu Kurpiowskiego

"Ten bieg jest bliski mojemu sercu". Przemysław Dąbrowski przebiegnie trasę Półmaratonu Kurpiowskiego

W najbliższą niedzielę 31 maja powinna odbyć się dwudziesta szósta edycja Półmaratonu Kurpiowskiego. W związku z pandemią koronawirusa, MZOS-TiIT postanowił przenieść wydarzenia na 2021 rok. Przemysław Dąbrowski upamiętni jednak ten bieg.

Półmaraton Kurpiowski dopiero w przyszłym roku. Tegoroczne wydarzenie anulowane

Półmaraton Kurpiowski dopiero w przyszłym roku. Tegoroczne wydarzenie anulowane

W związku z pandemią koronawirusa, Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce dbając o zdrowie uczestników, wolontariuszy i kibiców podjął decyzję o przeniesieniu XXVI Półmaratonu Kurpiowskiego na 2021 rok.

Martyna Budziłek najlepsza w olsztyńskim City Trail

Martyna Budziłek najlepsza w olsztyńskim City Trail

W dziesięciu miastach w Polsce, na przełomie 2019 i 2020 roku, odbywał się cykl biegów przełajowych na dystansie 5 kilometrów pod nazwą City Trail. W olsztyńskiej edycji tych biegów w klasyfikacji kobiet wygrała Martyna Budziłek z UKS Siódemka Ostrołęka.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo