« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 18 stycznia 2021 r., imieniny Małgorzaty, Piotra, Liberty

Moja Ostrołęka

Aktualności

OKLA rozpoczął sezon halowy w Warszawie

(fot. archiwum klubu)

Ośmiu reprezentantów Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki wzięło udział w halowych zawodach kontrolnych w warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Organizatorem wydarzenia był Warszawsko-Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki.


Z dobrej strony zaprezentował się Sebastian Moszczyński, który przygotowuje się do halowych mistrzostw Polski U-18. Podopieczny trenera Roberta Nazarkiewicza poprawił swój halowy rekord życiowy skacząc na wysokość 203 cm.

Reklama

 

Pozostali zawodnicy również nie mogą sobie nic zarzucić. Wszystkie starty reprezentantów OKLA okraszone były rekordami życiowymi.

 

W konkursie skoku wzwyż wzięła udział Aleksandra Dobkowska. Podopieczna trenera Bartosza Witkowskiego skoczyła na wysokość 150 cm. Osiągnięty rezultat zapewnił jej drugie miejsce w kategorii open. 13-latka wystartowała również w biegu na 60 metrów, gdzie ukończyła wyścig z czasem 9,14 s.

 

W dal skakała Oliwia Napiórkowska. Zawodniczka OKLA skoczyła na odległość 4,93 m i zajęła miejsce na najniższym stopniu podium w kategorii wiekowej U-16. W konkursach pchnięciu kulą brali udział Damian Niedźwiecki, Oskar Żebrowski i Gabriela Pszczoła. Damian posłał kulę najdalej. Mieszkaniec Różana może pochwalić się wynikiem 15,15 m. Z kolei Oskar osiągnął 13,96 m, a Gabriela 10,35 m.

 

W biegu na 600 metrów wystartowała Kornelia Szymczyk. Młoda zawodniczka dobiegła do mety z czasem 1:44.79. Dużo wątpliwości było co do osiągniętego rezultatu Eliasza Napiórkowskiego na 60 metrów. Zawodnik OKLA ukończył bieg z czasem 7,52 s. Osiągnięty wynik dał mu trzeci czas w eliminacjach, ale nie dał kwalifikacji do biegu finałowego. Niestety było to zwykłe niedopatrzenie sędziów i sprinter musiał obejść się smakiem.


Lubudu

Halowe zawody kontrolne W-MOZLA odbyły się, w sobotę 18 stycznia, w hali sportowej Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

Odsłon: 9518
Komentarzy: 0
06:05, 20.01.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ekipa Szusterów w Olecku

Ekipa Szusterów w Olecku

Od 2 do 12 stycznia miotacze Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki szlifują formę pod okiem swoich trenerów Katarzyny i Konrada Szuster na obozie sportowym w Olecku.

Kornelia w mieście Kopernika

Kornelia w mieście Kopernika

Młoda reprezentantka Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki przebywa obecnie w Toruniu.

Uhonorowanie Magdaleny Olszewskiej

Uhonorowanie Magdaleny Olszewskiej

Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik pogratulował Magdalenie Olszewskiej ostatnich sukcesów na niwie sportowej.

Szuster z dużym wyróżnieniem

Szuster z dużym wyróżnieniem

Były zawodnik Zawiszy Bydgoszcz, który obecnie jest trenerem oraz prezesem Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki znalazł się w gronie najlepszych zawodników, którzy w drugiej dekadzie XXI wieku odnotowali najlepszy wynik wśród wszystkich przedstawicieli "królowej sportu".

Butler i Moszczyński w innych barwach

Butler i Moszczyński w innych barwach

Od nowego sezonu w barwach Podlasia Białystok będzie startował Sebastian Moszczyński. Z kolei Katarzyna Butler wybrała ofertę Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Maków Mazowiecki. Oboje są wychowankami Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo