« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 6 kwietnia 2020 r., imieniny Izoldy, Celestyny, Ady

Moja Ostrołęka

Aktualności

OKLA rozpoczął sezon halowy w Warszawie

(fot. archiwum klubu)

Ośmiu reprezentantów Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki wzięło udział w halowych zawodach kontrolnych w warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Organizatorem wydarzenia był Warszawsko-Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki.


Z dobrej strony zaprezentował się Sebastian Moszczyński, który przygotowuje się do halowych mistrzostw Polski U-18. Podopieczny trenera Roberta Nazarkiewicza poprawił swój halowy rekord życiowy skacząc na wysokość 203 cm.

Reklama

 

Pozostali zawodnicy również nie mogą sobie nic zarzucić. Wszystkie starty reprezentantów OKLA okraszone były rekordami życiowymi.

 

W konkursie skoku wzwyż wzięła udział Aleksandra Dobkowska. Podopieczna trenera Bartosza Witkowskiego skoczyła na wysokość 150 cm. Osiągnięty rezultat zapewnił jej drugie miejsce w kategorii open. 13-latka wystartowała również w biegu na 60 metrów, gdzie ukończyła wyścig z czasem 9,14 s.

 

W dal skakała Oliwia Napiórkowska. Zawodniczka OKLA skoczyła na odległość 4,93 m i zajęła miejsce na najniższym stopniu podium w kategorii wiekowej U-16. W konkursach pchnięciu kulą brali udział Damian Niedźwiecki, Oskar Żebrowski i Gabriela Pszczoła. Damian posłał kulę najdalej. Mieszkaniec Różana może pochwalić się wynikiem 15,15 m. Z kolei Oskar osiągnął 13,96 m, a Gabriela 10,35 m.

 

W biegu na 600 metrów wystartowała Kornelia Szymczyk. Młoda zawodniczka dobiegła do mety z czasem 1:44.79. Dużo wątpliwości było co do osiągniętego rezultatu Eliasza Napiórkowskiego na 60 metrów. Zawodnik OKLA ukończył bieg z czasem 7,52 s. Osiągnięty wynik dał mu trzeci czas w eliminacjach, ale nie dał kwalifikacji do biegu finałowego. Niestety było to zwykłe niedopatrzenie sędziów i sprinter musiał obejść się smakiem.


JBB

Halowe zawody kontrolne W-MOZLA odbyły się, w sobotę 18 stycznia, w hali sportowej Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

Odsłon: 5997
Komentarzy: 0
06:05, 20.01.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

VI Ostrołęcki Bieg Papieski przełożony

VI Ostrołęcki Bieg Papieski przełożony

W najbliższą niedzielę, 5 kwietnia, ostrołęczanie mieli oddać hołd wielkiemu Polakowi - świętemu Janowi Pawłowi II. Niestety poprzez panującą w naszym kraju pandemię koronawirusa Bieg Papieski, który miał oddać hołd patronowi Ostrołęki, został przełożony.

'Na tę chwilę trenuję sama'. Magdalena Żebrowska walczy o jak najlepszą formę

"Na tę chwilę trenuję sama". Magdalena Żebrowska walczy o jak najlepszą formę

Trwa trudny okres dla wszystkich sportowców w związku z przerwaniem treningów w obliczu pandemii koronawirusa. Wiadomo już, że igrzyska olimpijskie nie rozpoczną się 24 lipca tego roku. Czy ma szansę wziąć w nich udział Magdalena Żebrowska pochodząca z Lelisa?

'Mam kontakt ze swoją grupą jedynie telefoniczny'. Sytuacja w OKLA Ostrołęka w czasie epidemii

"Mam kontakt ze swoją grupą jedynie telefoniczny". Sytuacja w OKLA Ostrołęka w czasie epidemii

W ciężkiej sytuacji znajdują się obecnie wszystkie kluby sportowe. Przez wprowadzony stan epidemii w Polsce, przerwano treningi, a co za tym idzie sportowcy nie mogą przygotowywać się odpowiednio do kolejnych startów. Jak sobie radzą zawodnicy OKLA Ostrołęka?

Kornelia Suchecka, trzykrotna medalistka mistrzostw Polski w trójskoku, zakończyła karierę

Kornelia Suchecka, trzykrotna medalistka mistrzostw Polski w trójskoku, zakończyła karierę

Kornelia Suchecka pochodząca z Kadzidła, która w styczniu skończyła 22 lata, nie będzie już reprezentować barw Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka Ostrołęka. Trzykrotna medalistka mistrzostw Polski w trójskoku ogłosiła zakończenie swojej sportowej przygody.

Złoto Katarzyny Butler w biegu na 2000 metrów w Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS

Złoto Katarzyny Butler w biegu na 2000 metrów w Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS

Przy wietrznej, deszczowej pogodzie i bez udziału publiczności, w sobotę 7 marca na stadionie w Stargardzie odbyły się Mistrzostwa Krajowej Zrzeszenia LZS w biegach przełajowych. W biegu na dystansie 2000 metrów nie miała sobie równych Katarzyna Butler.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo