« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 31 marca 2020 r., imieniny Beniamina, Kornelego, Balbiny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Siódemka na mityngach w Toruniu i Warszawie

(fot. archiwum klubu)

Reprezentanci Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka Ostrołęka w minioną sobotę wzięli udział w dwóch mityngach lekkoatletycznych, w Toruniu i Warszawie. W dalszym ciągu w rewelacyjnej formie znajduje się Martyna Budziłek. Nie zawiedli również pozostali zawodnicy.


Martyna Budziłek w Toruniu wygrała bieg na 2 km. Drugą zawodniczkę na mecie lekkoatletka Siódemki wyprzedziła o prawie 100 metrów. Rywalizację podopieczna trenera Dariusza Dąbrowskiego ukończyła z czasem 6:17,83 i tym samym poprawiła swój rekord życiowy o prawie 15 sekund na tym dystansie.

Reklama

 

Swoje życiówki poprawili również Karol Rogoziński w biegu na 2 km - 5:54,18 i Karolina Golon na dystansie 300 metrów - 48,59 s. W Toruniu na dystansie 600 metrów startowały jeszcze trzy zawodniczki. Najszybsza była Izabela Marcińczyk - 1:45,98, Klaudia Pażych ukończyła bieg z czasem 1:51,12, a Aleksandra Kuklińska osiągnęła wynik 1:58,63.

 

W stolicy kraju najlepiej wypadła Nikolina Dziadak, która stanęła na najniższym stopniu podium w trójskoku. Podopieczna trenera Marka Mierzejewskiego w najlepszej próbie skoczyła na odległość 10,57 m. W tej samej konkurencji piąta była Wiktoria Pyskło - 10,12 m, a szósta Oliwia Budziłek - 9,95 m. W zawodach w Warszawie wystartowały również Aleksandra Wilczewska w biegu na 60 metrów - 9,30 s i w skoku w dal - 3,52 m, Małgorzata Gruz w biegu na 60 metrów - 9,01 s i w skoku w dal - 4,22 m i Izabela Roicka w biegu na 60 metrów - 9,44 s i w skoku w dal - 4,37 m. W biegu na 60 metrów wystartowały również Nikolina Dziadak - 9,08 s, Wiktoria Pyskło - 8,73 s i Oliwia Budziłek - 9,35 s.Mityngi lekkoatletyczne w Toruniu i Warszawie odbyły się w sobotę 18 stycznia br.

Odsłon: 6823
Komentarzy: 0
06:35, 21.01.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

'Na tę chwilę trenuję sama'. Magdalena Żebrowska walczy o jak najlepszą formę

"Na tę chwilę trenuję sama". Magdalena Żebrowska walczy o jak najlepszą formę

Trwa trudny okres dla wszystkich sportowców w związku z przerwaniem treningów w obliczu pandemii koronawirusa. Wiadomo już, że igrzyska olimpijskie nie rozpoczną się 24 lipca tego roku. Czy ma szansę wziąć w nich udział Magdalena Żebrowska pochodząca z Lelisa?

'Mam kontakt ze swoją grupą jedynie telefoniczny'. Sytuacja w OKLA Ostrołęka w czasie epidemii

"Mam kontakt ze swoją grupą jedynie telefoniczny". Sytuacja w OKLA Ostrołęka w czasie epidemii

W ciężkiej sytuacji znajdują się obecnie wszystkie kluby sportowe. Przez wprowadzony stan epidemii w Polsce, przerwano treningi, a co za tym idzie sportowcy nie mogą przygotowywać się odpowiednio do kolejnych startów. Jak sobie radzą zawodnicy OKLA Ostrołęka?

Kornelia Suchecka, trzykrotna medalistka mistrzostw Polski w trójskoku, zakończyła karierę

Kornelia Suchecka, trzykrotna medalistka mistrzostw Polski w trójskoku, zakończyła karierę

Kornelia Suchecka pochodząca z Kadzidła, która w styczniu skończyła 22 lata, nie będzie już reprezentować barw Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka Ostrołęka. Trzykrotna medalistka mistrzostw Polski w trójskoku ogłosiła zakończenie swojej sportowej przygody.

Złoto Katarzyny Butler w biegu na 2000 metrów w Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS

Złoto Katarzyny Butler w biegu na 2000 metrów w Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS

Przy wietrznej, deszczowej pogodzie i bez udziału publiczności, w sobotę 7 marca na stadionie w Stargardzie odbyły się Mistrzostwa Krajowej Zrzeszenia LZS w biegach przełajowych. W biegu na dystansie 2000 metrów nie miała sobie równych Katarzyna Butler.

Martyna Budziłek czwarta w Polsce na 3000 metrów

Martyna Budziłek czwarta w Polsce na 3000 metrów

Martyna Budziłek z pewnością miło będzie wspominać start w 64 Halowych Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce. Zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka Ostrołęka w biegu na 3000 metrów zajęła bardzo wysokie czwarte miejsce.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo