« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 28 maja 2020 r., imieniny Augustyna, Jaromira, Wilhelma

Moja Ostrołęka

Aktualności

Siódemka na mityngach w Toruniu i Warszawie

(fot. archiwum klubu)

Reprezentanci Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka Ostrołęka w minioną sobotę wzięli udział w dwóch mityngach lekkoatletycznych, w Toruniu i Warszawie. W dalszym ciągu w rewelacyjnej formie znajduje się Martyna Budziłek. Nie zawiedli również pozostali zawodnicy.


Martyna Budziłek w Toruniu wygrała bieg na 2 km. Drugą zawodniczkę na mecie lekkoatletka Siódemki wyprzedziła o prawie 100 metrów. Rywalizację podopieczna trenera Dariusza Dąbrowskiego ukończyła z czasem 6:17,83 i tym samym poprawiła swój rekord życiowy o prawie 15 sekund na tym dystansie.

Reklama

 

Swoje życiówki poprawili również Karol Rogoziński w biegu na 2 km - 5:54,18 i Karolina Golon na dystansie 300 metrów - 48,59 s. W Toruniu na dystansie 600 metrów startowały jeszcze trzy zawodniczki. Najszybsza była Izabela Marcińczyk - 1:45,98, Klaudia Pażych ukończyła bieg z czasem 1:51,12, a Aleksandra Kuklińska osiągnęła wynik 1:58,63.

 

W stolicy kraju najlepiej wypadła Nikolina Dziadak, która stanęła na najniższym stopniu podium w trójskoku. Podopieczna trenera Marka Mierzejewskiego w najlepszej próbie skoczyła na odległość 10,57 m. W tej samej konkurencji piąta była Wiktoria Pyskło - 10,12 m, a szósta Oliwia Budziłek - 9,95 m. W zawodach w Warszawie wystartowały również Aleksandra Wilczewska w biegu na 60 metrów - 9,30 s i w skoku w dal - 3,52 m, Małgorzata Gruz w biegu na 60 metrów - 9,01 s i w skoku w dal - 4,22 m i Izabela Roicka w biegu na 60 metrów - 9,44 s i w skoku w dal - 4,37 m. W biegu na 60 metrów wystartowały również Nikolina Dziadak - 9,08 s, Wiktoria Pyskło - 8,73 s i Oliwia Budziłek - 9,35 s.Mityngi lekkoatletyczne w Toruniu i Warszawie odbyły się w sobotę 18 stycznia br.

Odsłon: 7638
Komentarzy: 0
06:35, 21.01.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

'Ten bieg jest bliski mojemu sercu'. Przemysław Dąbrowski przebiegnie trasę Półmaratonu Kurpiowskiego

"Ten bieg jest bliski mojemu sercu". Przemysław Dąbrowski przebiegnie trasę Półmaratonu Kurpiowskiego

W najbliższą niedzielę 31 maja powinna odbyć się dwudziesta szósta edycja Półmaratonu Kurpiowskiego. W związku z pandemią koronawirusa, MZOS-TiIT postanowił przenieść wydarzenia na 2021 rok. Przemysław Dąbrowski upamiętni jednak ten bieg.

Półmaraton Kurpiowski dopiero w przyszłym roku. Tegoroczne wydarzenie anulowane

Półmaraton Kurpiowski dopiero w przyszłym roku. Tegoroczne wydarzenie anulowane

W związku z pandemią koronawirusa, Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce dbając o zdrowie uczestników, wolontariuszy i kibiców podjął decyzję o przeniesieniu XXVI Półmaratonu Kurpiowskiego na 2021 rok.

Martyna Budziłek najlepsza w olsztyńskim City Trail

Martyna Budziłek najlepsza w olsztyńskim City Trail

W dziesięciu miastach w Polsce, na przełomie 2019 i 2020 roku, odbywał się cykl biegów przełajowych na dystansie 5 kilometrów pod nazwą City Trail. W olsztyńskiej edycji tych biegów w klasyfikacji kobiet wygrała Martyna Budziłek z UKS Siódemka Ostrołęka.

Lekkoatleci OKLA z nagrodami

Lekkoatleci OKLA z nagrodami

Karolina Grzeszczyk, Sebastian Moszczyński, Damian Niedźwiecki i Oskar Żebrowski to zawodnicy Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki, którzy zostali docenieni przez prezydenta Łukasza Kulika za osiągnięcia uzyskane w minionym roku.

Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 2021 roku. Sportowcy mają czas na przygotowania

Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 2021 roku. Sportowcy mają czas na przygotowania

Międzynarodowy Komitet Olimpijski potwierdził, że Igrzyska Olimpijskie w Tokio rozpoczną się 23 lipca 2021 roku. Podjęta decyzja jest równoznaczna z przesunięciem lekkoatletycznych mistrzostw świata na sezon 2022. Czy w wydarzeniach wezmą udział nasi sportowcy?

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo