« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 27 września 2020 r., imieniny Damiana, Amadeusza, Mirabelli

Moja Ostrołęka

Aktualności

Siódemka na mityngach w Toruniu i Warszawie

(fot. archiwum klubu)

Reprezentanci Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka Ostrołęka w minioną sobotę wzięli udział w dwóch mityngach lekkoatletycznych, w Toruniu i Warszawie. W dalszym ciągu w rewelacyjnej formie znajduje się Martyna Budziłek. Nie zawiedli również pozostali zawodnicy.


Martyna Budziłek w Toruniu wygrała bieg na 2 km. Drugą zawodniczkę na mecie lekkoatletka Siódemki wyprzedziła o prawie 100 metrów. Rywalizację podopieczna trenera Dariusza Dąbrowskiego ukończyła z czasem 6:17,83 i tym samym poprawiła swój rekord życiowy o prawie 15 sekund na tym dystansie.

Reklama

 

Swoje życiówki poprawili również Karol Rogoziński w biegu na 2 km - 5:54,18 i Karolina Golon na dystansie 300 metrów - 48,59 s. W Toruniu na dystansie 600 metrów startowały jeszcze trzy zawodniczki. Najszybsza była Izabela Marcińczyk - 1:45,98, Klaudia Pażych ukończyła bieg z czasem 1:51,12, a Aleksandra Kuklińska osiągnęła wynik 1:58,63.

 

W stolicy kraju najlepiej wypadła Nikolina Dziadak, która stanęła na najniższym stopniu podium w trójskoku. Podopieczna trenera Marka Mierzejewskiego w najlepszej próbie skoczyła na odległość 10,57 m. W tej samej konkurencji piąta była Wiktoria Pyskło - 10,12 m, a szósta Oliwia Budziłek - 9,95 m. W zawodach w Warszawie wystartowały również Aleksandra Wilczewska w biegu na 60 metrów - 9,30 s i w skoku w dal - 3,52 m, Małgorzata Gruz w biegu na 60 metrów - 9,01 s i w skoku w dal - 4,22 m i Izabela Roicka w biegu na 60 metrów - 9,44 s i w skoku w dal - 4,37 m. W biegu na 60 metrów wystartowały również Nikolina Dziadak - 9,08 s, Wiktoria Pyskło - 8,73 s i Oliwia Budziłek - 9,35 s.Mityngi lekkoatletyczne w Toruniu i Warszawie odbyły się w sobotę 18 stycznia br.

Odsłon: 9489
Komentarzy: 0
06:35, 21.01.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Szymczyk ze złotem, Kowalczyk ze srebrem

Szymczyk ze złotem, Kowalczyk ze srebrem

Znakomity występ zanotowali przedstawiciele Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki podczas Otwartych Mistrzostw Warszawy i Mazowsza do lat 18 oraz do lat 20. Pierwszego dnia wystartowała dwójka podopiecznych Bartosza Witkowskiego i oboje wywalczyli miejsca na podium.

Test Coopera dla wszystkich (zdjęcia, wideo)

Test Coopera dla wszystkich (zdjęcia, wideo)

Dzisiaj odbył się test Coopera, który pozwoli określić twoją kondycję fizyczną. Każdy mógł spróbować sił na obiekcie MZOSTiIT w Ostrołęce. 

Dąbrowski ze złotem i drugim wynikiem w życiu

Dąbrowski ze złotem i drugim wynikiem w życiu

Zawodnik rodem z miejscowości Borawe w gminie Rzekuń odniósł duży sukces podczas PZLA Mistrzostw Polski U-23 i seniorów w biegu na 10 000 metrów. 31-latek startował w barwach LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża. Występ w Karpaczu może zaliczyć do udanych. Wywalczył kolejny medal w swojej karierze.

 

Trzecia lokata Pajewskiej, Budziłek i Gruz

Trzecia lokata Pajewskiej, Budziłek i Gruz

Pięć zawodniczek z UKS Siódemka Ostrołęka wzięło udział w kolejnym mitingu lekkoatlatycznym w Warszawie. Podopieczne Dariusza Dąbrowskiego i Marka Mierzejewskiego zanotowały pozytywne występy, trzykrotnie zajmując miejsce w ścisłej czołówce. Do tego jedna z reprezentantek poprawiła rekord życiowy.

 

Poprawione wyniki Izy i Nikoliny

Poprawione wyniki Izy i Nikoliny

Dwie podopieczne Dariusza Dąbrowskiego i Marka Mierzejewskiego z UKS Siódemka Ostrołęka wzięły udział w mistrzostwach Polski juniorek młodszych U-18 w lekkiej atletyce. W Radomiu Nikolina Dziadak i Izabela Marcińczyk zaprezentowały się z pozytywnej strony i odnotowały wartościowe rezultaty.

 

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo