« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 29 września 2020 r., imieniny Michała, Michaliny, Gabriela

Moja Ostrołęka

Aktualności

Sportowcy z wieloma sukcesami czekają na głosy

Sportowcy z całego regionu w dalszym ciągu czekają na głosy naszych czytelników. Przez cały sezon 2019 z dumą reprezentowali swoje kluby na arenie krajowej i międzynarodowej. Nadszedł czas, aby za ciężką pracę otrzymali nagrodę. Kto z nich sięgnie po kolejne trofeum?


W naszym zestawieniu nie brakuje sportowców odnoszących sukcesy w dyscyplinach, które na co dzień nie przyciągają tak dużego zainteresowania kibiców.

Reklama

 

W bowlingu bryluje nastoletni Filip Terlik. Reprezentant Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego w Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Łodzi, przeprowadzonych w listopadzie, wywalczył złoty medal w kategorii juniorów.

 

Miniony rok do najlepszych w karierze może zaliczyć również 13-letnia Julia Morawska. W chorwackim Zagrzebiu, w kategorii juniorek, zawodniczka ostrołęckiej Pasji zdobyła złoty medal. Wcześniej, również w Chorwacji, Julia Morawska wywalczyła Puchar Świata w tańcu z buławą. Podopieczna Żanety Cwaliny-Śliwowskiej w ostatnich latach prezentuje wysoką formę i zdobywa kolejne medale.

 

W gronie kandydatów z nietypowych dyscyplin warto odnotować medal mistrzostw świata Adriana Duszaka w teqballu. Największy sukces mieszkaniec Dylewa osiągnął w mistrzostwach świata w teqballu, które odbyły się w Budapeszcie. Adrian Duszak poprawił ubiegłoroczne osiągnięcie i wywalczył tytuł wicemistrza świata. W grudniu rywalizował również w stolicy Arabii Saudyjskiej, w jednym z najbardziej prestiżowych turniejów teqballu na świecie. Udział w nim wzięło ośmiu najlepszych zawodników światowego rankingu. Nasz kraj reprezentował Adrian Duszak z Dylewa i zdobył złoto.

 

Sukcesy w kalistenice i street workout notował z kolei Aleksander Waszkiewicz, zdobywając zdobył złoty medal w Tiger Street Workout Poland Championships w Krakowie. Zawodnik zdecydował się również na start w Pucharze Świata na wyspie Stanley Plaza w chińskim Hongkongu. Ostrołęczanin uplasował się na wysokiej siódmej lokacie i zebrał cenne doświadczenie, które z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

 

Miniony sezon był bardzo dobrym w wykonaniu sztangistów, a na uwagę zasługuje postawa Jakuba Borkowskiego i Dominika Kuleszy, którzy na krajowej i międzynarodowej arenie notowali wyśmienite wyniki. Warto przyjrzeć się także osiągnięciom tenisistów - Bartosza Muracha i Romana Mierzejewskiego, kolarza - Tomasza Jarkowskiego i kulturystki - Magdaleny Morki.


Esprit

Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi sylwetkami kandydatów aspirujących do miana Sportowca Roku 2019 w serwisie sportowiecroku.moja-ostroleka.pl.

Odsłon: 4523
Komentarzy: 0
15:15, 26.01.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Adrian Duszak Sportowcem Roku 2019 (wideo)

Adrian Duszak Sportowcem Roku 2019 (wideo)

Kapituła plebiscytu Sportowiec Roku 2019 zdecydowała, że zaszczytne wyróżnienie Sportowca Roku trafi do Adriana Duszaka. Mistrz Polski i wicemistrz świata w teqball nie mógł osobiście odebrać nagrody, ale przekazał podziękowania w przesłanym filmie.

'Jestem totalnie zaskoczony'. Shihan Wiesław Orzoł Trenerem Roku 2019 (wideo)

"Jestem totalnie zaskoczony". Shihan Wiesław Orzoł Trenerem Roku 2019 (wideo)

Podczas gali plebiscytu Sportowiec Roku 2019 nagroda Trenera Roku 2019 trafiła w ręce Wiesława Orzoła. Trener karate to wyjątkowa postać w ostrołęckim sporcie, która od kilkunastu sezonów osiąga wielkie sukcesy ze swoimi podopiecznymi w OKKK.

Nagroda Drużyny Roku 2019 trafiła do ostrołęckiej Narwi (wideo)

Nagroda Drużyny Roku 2019 trafiła do ostrołęckiej Narwi (wideo)

Najlepszą drużyną minionego roku kapituła wybrała zespół, który z roku na rok osiąga coraz lepsze wyniki i jest bardzo dobrze zarządzany. Nagroda trafiła do ostrołęckiej Narwi, która w całym 2019 roku przegrała tylko dwa oficjalne mecze - po jednym w lidze i pucharze.

Julita Sęk sportowym Odkryciem Roku 2019 (wideo)

Julita Sęk sportowym Odkryciem Roku 2019 (wideo)

Odkryciem Roku 2019 została Julita Sęk. Miniony rok był niezwykle udany dla podopiecznej shihana Wiesława Orzoła. Kapituła naszego plebiscytu Sportowiec Roku 2019 zauważyła ciężką pracę włożoną przez zawodniczkę OKKK i osiągnięte sukcesy w minionym roku.

Imprezę Roku 2019 zorganizował UKS Future is Now. 'Każde tak duże przedsięwzięcie to zasługa wielkiej rzeszy ludzi' (wideo)

Imprezę Roku 2019 zorganizował UKS Future is Now. "Każde tak duże przedsięwzięcie to zasługa wielkiej rzeszy ludzi" (wideo)

To było niezwykłe piłkarskie święto w Ostrołęce. Ponad trzy tysiące uczestników podczas wydarzenia sprawiło, że "Pokonaj Mistrza" na stadionie przy ulicy Witosa to największa i najlepiej zorganizowana impreza sportowa 2019 roku w naszym regionie.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo