« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 18 stycznia 2021 r., imieniny Małgorzaty, Piotra, Liberty

Moja Ostrołęka

Aktualności

Sportowcy z wieloma sukcesami czekają na głosy

Sportowcy z całego regionu w dalszym ciągu czekają na głosy naszych czytelników. Przez cały sezon 2019 z dumą reprezentowali swoje kluby na arenie krajowej i międzynarodowej. Nadszedł czas, aby za ciężką pracę otrzymali nagrodę. Kto z nich sięgnie po kolejne trofeum?


W naszym zestawieniu nie brakuje sportowców odnoszących sukcesy w dyscyplinach, które na co dzień nie przyciągają tak dużego zainteresowania kibiców.

Reklama

 

W bowlingu bryluje nastoletni Filip Terlik. Reprezentant Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego w Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Łodzi, przeprowadzonych w listopadzie, wywalczył złoty medal w kategorii juniorów.

 

Miniony rok do najlepszych w karierze może zaliczyć również 13-letnia Julia Morawska. W chorwackim Zagrzebiu, w kategorii juniorek, zawodniczka ostrołęckiej Pasji zdobyła złoty medal. Wcześniej, również w Chorwacji, Julia Morawska wywalczyła Puchar Świata w tańcu z buławą. Podopieczna Żanety Cwaliny-Śliwowskiej w ostatnich latach prezentuje wysoką formę i zdobywa kolejne medale.

 

W gronie kandydatów z nietypowych dyscyplin warto odnotować medal mistrzostw świata Adriana Duszaka w teqballu. Największy sukces mieszkaniec Dylewa osiągnął w mistrzostwach świata w teqballu, które odbyły się w Budapeszcie. Adrian Duszak poprawił ubiegłoroczne osiągnięcie i wywalczył tytuł wicemistrza świata. W grudniu rywalizował również w stolicy Arabii Saudyjskiej, w jednym z najbardziej prestiżowych turniejów teqballu na świecie. Udział w nim wzięło ośmiu najlepszych zawodników światowego rankingu. Nasz kraj reprezentował Adrian Duszak z Dylewa i zdobył złoto.

 

Sukcesy w kalistenice i street workout notował z kolei Aleksander Waszkiewicz, zdobywając zdobył złoty medal w Tiger Street Workout Poland Championships w Krakowie. Zawodnik zdecydował się również na start w Pucharze Świata na wyspie Stanley Plaza w chińskim Hongkongu. Ostrołęczanin uplasował się na wysokiej siódmej lokacie i zebrał cenne doświadczenie, które z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

 

Miniony sezon był bardzo dobrym w wykonaniu sztangistów, a na uwagę zasługuje postawa Jakuba Borkowskiego i Dominika Kuleszy, którzy na krajowej i międzynarodowej arenie notowali wyśmienite wyniki. Warto przyjrzeć się także osiągnięciom tenisistów - Bartosza Muracha i Romana Mierzejewskiego, kolarza - Tomasza Jarkowskiego i kulturystki - Magdaleny Morki.Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi sylwetkami kandydatów aspirujących do miana Sportowca Roku 2019 w serwisie sportowiecroku.moja-ostroleka.pl.

Odsłon: 4959
Komentarzy: 0
15:15, 26.01.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Marta Łada z powodzeniem powróciła do trójskoku

Marta Łada z powodzeniem powróciła do trójskoku

Marta Łada to zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka, która od kilku lat z powodzeniem rywalizuje w ogólnopolskich zawodach. Podopieczna trenera Marka Mierzejewskiego zawiesiła karierę w związku z wyjazdem do Londynu, ale w sezonie 2020 powróciła do rywalizacji.

Katarzyna Lisiewska z medalami w karate

Katarzyna Lisiewska z medalami w karate

Katarzyna Lisiewska to jedna z najbardziej perspektywicznych zawodniczek Międzyszkolnego Klubu Karate Kyokushin Shinkyokushin. Podopieczna sensei Artura Prusińskiego z powodzeniem startowała imprezach najwyższej rangi w sezonie 2020, notując bardzo wartościowe wyniki.

Adam Laskowski z sukcesami w ju-jitsu

Adam Laskowski z sukcesami w ju-jitsu

Adam Laskowski od trzech lat godnie reprezentuję ostrowską Academię Gorila w brazylijskim ju-jitsu. Pomimo wielu odwołanych występów sezon 2020 sportowiec może zaliczyć do udanych. Każdy wyjazd na sportową rywalizację w przypadku Adama Laskowskiego kończy się medalem zawieszonym na szyi.

Brylant w kulturystyce - Małgorzata Laska 

Brylant w kulturystyce - Małgorzata Laska 

Małgorzata Laska to niezwykła zawodniczka, która z powodzeniem odnajduje się w kolejnych konkurencjach siłowych. Przez lata wspaniale prezentowała się w konkurencjach trójboju, a obecnie notuje kolejne wspaniałe występy w kulturystyce.

Amelia Kulesza to wielki talent w cheerleadingu

Amelia Kulesza to wielki talent w cheerleadingu

To był bardzo trudny sezon dla Ostrołęckiego Klubu Cheereaderek Pasja prowadzonych przez trenerów Żanetę Cwalinę-Śliwowską i Grzegorza Mulinek. Mimo to ciężka praca została nagrodzona podczas najważniejszej imprezy sezonu.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo