« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 30 marca 2020 r., imieniny Amelii, Kwiryna, Dobromira

Moja Ostrołęka

Aktualności

Reprezentanci OKLA startowali w Toruniu i Warszawie

(fot. archiwum klubu)

Za reprezentantami Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki kolejny pracowity weekend. Trójka podopiecznych trenera Bartosza Witkowskiego startowała 1 lutego w Toruniu, a następnego dnia 7-osobowa grupa wzięła udział w halowym mityngu kontrolnym w Warszawie.


W mieście Mikołaja Kopernika ostrołęccy lekkoatleci osiągnęli wartościowe wyniki. Aleksandra Dobkowska w skoku wzwyż wyrównała swój halowy rekord życiowy pokonując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 150 cm.

Reklama

Eliasz Napiórkowski w biegu na 60 metrów ukończył wyścig z czasem 7,52 s. Osiągnięty rezultat był wyrównaniem rekordu życiowego podopiecznego trenera Bartosza Witkowskiego. W Toruniu startowała również Kornelia Szymczyk. 15-latka wystartowała w biegu na 600 metrów, ale może mówić o braku szczęścia. Podczas rozpoczęcia drugiego okrążenia została kopnięta niechcący przez rywalkę przez co straciła równowagę co prawie nie spowodowało upadku i wytrąciło ją to z rytmu biegowego. Ostatecznie Kornelia dobiegła do mety z wynikiem 1:45,72.

Następnego dnia liczna reprezentacja wystartowała w halowym mityngu kontrolnym Warszawsko-Mazowieckiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki w hali sportowej Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. W zawodach wzięli udział Aleksandra Dobkowska, Oliwia Napiórkowska, Patrycja Przybysz, Gabriela Pszczoła, Damian Niedźwiecki, Eliasz Napiórkowski i Sebastian Moszczyński.

Aleksandra Dobkowska poprawiła swój rekord życiowy pokonując 155 cm. Oliwia Napiórkowska zajęła trzecie miejsce w kat. U-16 w konkurencji skoku w dal z wynikiem 5,05 m. Patrycja Przybysz, Gabriela Pszczoła i Damian Niedźwiecki poprawili swoje rekordy życiowe w pchnięciu kulą. Patrycja posłała kulę na odległość 12,22 m, Gabriela osiągnęła wynik 10,42 m, a Damian - 15,18 m.


Łubudu

Z dobrej strony zaprezentowali się również Eliasz Napiórkowski i Sebastian Moszczyński. Eliasz z wynikiem 7,45 s ukończył bieg na 60 metrów. Osiągnięty rezultat jest jego nowym rekordem życiowym. Z kolei Sebastian w konkurencji skoku wzwyż pofrunął na wysokość dwóch metrów, co dało mu ostatecznie trzecie miejsce na podium w kategorii open.

Odsłon: 3751
Komentarzy: 0
06:45, 05.02.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

'Mam kontakt ze swoją grupą jedynie telefoniczny'. Sytuacja w OKLA Ostrołęka w czasie epidemii

"Mam kontakt ze swoją grupą jedynie telefoniczny". Sytuacja w OKLA Ostrołęka w czasie epidemii

W ciężkiej sytuacji znajdują się obecnie wszystkie kluby sportowe. Przez wprowadzony stan epidemii w Polsce, przerwano treningi, a co za tym idzie sportowcy nie mogą przygotowywać się odpowiednio do kolejnych startów. Jak sobie radzą zawodnicy OKLA Ostrołęka?

Kornelia Suchecka, trzykrotna medalistka mistrzostw Polski w trójskoku, zakończyła karierę

Kornelia Suchecka, trzykrotna medalistka mistrzostw Polski w trójskoku, zakończyła karierę

Kornelia Suchecka pochodząca z Kadzidła, która w styczniu skończyła 22 lata, nie będzie już reprezentować barw Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka Ostrołęka. Trzykrotna medalistka mistrzostw Polski w trójskoku ogłosiła zakończenie swojej sportowej przygody.

Złoto Katarzyny Butler w biegu na 2000 metrów w Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS

Złoto Katarzyny Butler w biegu na 2000 metrów w Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS

Przy wietrznej, deszczowej pogodzie i bez udziału publiczności, w sobotę 7 marca na stadionie w Stargardzie odbyły się Mistrzostwa Krajowej Zrzeszenia LZS w biegach przełajowych. W biegu na dystansie 2000 metrów nie miała sobie równych Katarzyna Butler.

Martyna Budziłek czwarta w Polsce na 3000 metrów

Martyna Budziłek czwarta w Polsce na 3000 metrów

Martyna Budziłek z pewnością miło będzie wspominać start w 64 Halowych Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce. Zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka Ostrołęka w biegu na 3000 metrów zajęła bardzo wysokie czwarte miejsce.

Ewa Bartosik ze specjalnym wyróżnieniem

Ewa Bartosik ze specjalnym wyróżnieniem

Weteranka Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki Ewa Bartosik otrzymała kolejne wyróżnienie. Zawodniczka współpracująca z trenerem Bartoszem Witkowskim podczas gali 30-lecia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters otrzymała pamiątkowy medal.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo