« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 7 lipca 2020 r., imieniny Estery, Metodego, Kiry

Moja Ostrołęka

Aktualności

Reprezentanci OKLA startowali w Toruniu i Warszawie

(fot. archiwum klubu)

Za reprezentantami Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki kolejny pracowity weekend. Trójka podopiecznych trenera Bartosza Witkowskiego startowała 1 lutego w Toruniu, a następnego dnia 7-osobowa grupa wzięła udział w halowym mityngu kontrolnym w Warszawie.


W mieście Mikołaja Kopernika ostrołęccy lekkoatleci osiągnęli wartościowe wyniki. Aleksandra Dobkowska w skoku wzwyż wyrównała swój halowy rekord życiowy pokonując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 150 cm.

Reklama

Eliasz Napiórkowski w biegu na 60 metrów ukończył wyścig z czasem 7,52 s. Osiągnięty rezultat był wyrównaniem rekordu życiowego podopiecznego trenera Bartosza Witkowskiego. W Toruniu startowała również Kornelia Szymczyk. 15-latka wystartowała w biegu na 600 metrów, ale może mówić o braku szczęścia. Podczas rozpoczęcia drugiego okrążenia została kopnięta niechcący przez rywalkę przez co straciła równowagę co prawie nie spowodowało upadku i wytrąciło ją to z rytmu biegowego. Ostatecznie Kornelia dobiegła do mety z wynikiem 1:45,72.

Następnego dnia liczna reprezentacja wystartowała w halowym mityngu kontrolnym Warszawsko-Mazowieckiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki w hali sportowej Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. W zawodach wzięli udział Aleksandra Dobkowska, Oliwia Napiórkowska, Patrycja Przybysz, Gabriela Pszczoła, Damian Niedźwiecki, Eliasz Napiórkowski i Sebastian Moszczyński.

Aleksandra Dobkowska poprawiła swój rekord życiowy pokonując 155 cm. Oliwia Napiórkowska zajęła trzecie miejsce w kat. U-16 w konkurencji skoku w dal z wynikiem 5,05 m. Patrycja Przybysz, Gabriela Pszczoła i Damian Niedźwiecki poprawili swoje rekordy życiowe w pchnięciu kulą. Patrycja posłała kulę na odległość 12,22 m, Gabriela osiągnęła wynik 10,42 m, a Damian - 15,18 m.Z dobrej strony zaprezentowali się również Eliasz Napiórkowski i Sebastian Moszczyński. Eliasz z wynikiem 7,45 s ukończył bieg na 60 metrów. Osiągnięty rezultat jest jego nowym rekordem życiowym. Z kolei Sebastian w konkurencji skoku wzwyż pofrunął na wysokość dwóch metrów, co dało mu ostatecznie trzecie miejsce na podium w kategorii open.

Odsłon: 4244
Komentarzy: 0
06:45, 05.02.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Rekord Patrycji Przybysz

Rekord Patrycji Przybysz

W niedzielę troje reprezentantów Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki wystartowało w zawodach na warszawskim obiekcie Akademii Wychowania Fizycznego. Świetnie zaprezentowała się Patrycja Przybysz.

Nasi z trzema rekordami życiowymi

Nasi z trzema rekordami życiowymi

Reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki w wystartowali w zmaganiach w stolicy. Podopieczni Katarzyny i Konrada Szusterów wypadli bardzo dobrze. Troje poprawiło swoje dotychczasowe najlepsze wyniki w życiu.

Życiówki Kowalczyka i Szymczyk

Życiówki Kowalczyka i Szymczyk

Kolejne starty za przedstawicielami Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki. Podopieczni Bartosza Witkowskiego mierzyli się na stadionie stołecznej Akademii Wychowania Fizycznego podczas III Warszawskiej Ligi Lekkoatletycznej. Spisali się bardzo dobrze.

Świetne wyniki OKLA w Warszawie i Białymstoku

Świetne wyniki OKLA w Warszawie i Białymstoku

Bardzo dobre wyniki zanotowali reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki w zawodach przeprowadzonych w Białymstoku i Warszawie. Podopieczni trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów oraz Bartosza Witkowskiego wypełnili minima na Mistrzostwa Polski.

Lekkoatleci OKLA czekają na pierwsze starty

Lekkoatleci OKLA czekają na pierwsze starty

Reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki powrócili do regularnych treningów i nadrabiają zaległości. Podopieczni trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów oraz Bartosza Witkowskiego szykują się również do pierwszy zaplanowanych zawodów.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo