« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 1 kwietnia 2020 r., imieniny Grażyny, Hugona, Teodory

Moja Ostrołęka

Aktualności

Przemysław Dąbrowski triumfuje w Olsztynie. Martyna Budziłek druga wśród kobiet

(fot. archiwum organizatora/Facebook)

Po raz czwarty w sezonie odbył się w Olsztynie bieg z cyklu City Trail. Tym razem w zawodach wzięło udział ponad 400 biegaczy. Wśród nich znalazł się Przemysław Dąbrowski z Rzekunia, który na dystansie 5 km nie miał sobie równych i zajął pierwsze miejsce.


Bieg w Olsztynie jest poprowadzony na pętli nad jeziorem Długim. Start, meta i biegowe miasteczko są zlokalizowane na polanie w pobliżu kładki.

Reklama

W kategorii open na 5-kilometrowym dystansie wygrał Przemysław Dąbrowski z Rzekunia. Metę przekroczył z czasem 16:12. Podium uzupełnili Wiktor Kujawa z Olsztyna - 16:26 i Konrad Nosarzewski - 16:32. Warto dodać, że wśród kobiet druga była Martyna Budziłek z UKS Siódemka Ostrołęka. Mieszkanka Kadzidła ukończyła bieg z czasem 18:58. Wygrała Magdalena Trzeciak z Olsztyna - 18:54, a najniższym stopniu podium stanęła Milena Kędzia z Olsztyna - 20:29. Pełne wyniki znajdziecie na stronie internetowej organizatora.

- Do Olsztyna pojechałem, aby sprawdzić się w starcie kontrolnym na jakim etapie odnośnie formy obecnie się znajduje. Wynik 16:12 na bardzo technicznej i wymagającej trasie uważam za satysfakcjonujący. Od samego startu narzuciłem swoje tempo, które dało mi przewagę w początkowej fazie rywalizacji. Dzięki temu mogłem kontrolować cały bieg, skupiając się na swoim tempie podczas biegu. Olsztyn zaskoczył mnie miłą atmosferą, super kibicami i za to dziękuję. Tym czasem uciekam już do Szklarskiej Poręby, aby rozpocząć kolejny obóz przygotowawczy - powiedział w rozmowie z naszym portalem Przemysław Dąbrowski.


JBB

Kolejny bieg w Olsztynie jest zaplanowany na 29 lutego, a ostatnie zawody trwającej edycji odbędą się 21 marca. Uroczyste podsumowanie sezonu będzie zorganizowane na początku kwietnia. Tego dnia zostaną rozdane pamiątkowe medale dla wszystkich, którzy ukończą co najmniej cztery biegi, a także nagrody dla najszybszych biegaczy.

Odsłon: 4471
Komentarzy: 1
11:30, 11.02.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

'Na tę chwilę trenuję sama'. Magdalena Żebrowska walczy o jak najlepszą formę

"Na tę chwilę trenuję sama". Magdalena Żebrowska walczy o jak najlepszą formę

Trwa trudny okres dla wszystkich sportowców w związku z przerwaniem treningów w obliczu pandemii koronawirusa. Wiadomo już, że igrzyska olimpijskie nie rozpoczną się 24 lipca tego roku. Czy ma szansę wziąć w nich udział Magdalena Żebrowska pochodząca z Lelisa?

'Mam kontakt ze swoją grupą jedynie telefoniczny'. Sytuacja w OKLA Ostrołęka w czasie epidemii

"Mam kontakt ze swoją grupą jedynie telefoniczny". Sytuacja w OKLA Ostrołęka w czasie epidemii

W ciężkiej sytuacji znajdują się obecnie wszystkie kluby sportowe. Przez wprowadzony stan epidemii w Polsce, przerwano treningi, a co za tym idzie sportowcy nie mogą przygotowywać się odpowiednio do kolejnych startów. Jak sobie radzą zawodnicy OKLA Ostrołęka?

Kornelia Suchecka, trzykrotna medalistka mistrzostw Polski w trójskoku, zakończyła karierę

Kornelia Suchecka, trzykrotna medalistka mistrzostw Polski w trójskoku, zakończyła karierę

Kornelia Suchecka pochodząca z Kadzidła, która w styczniu skończyła 22 lata, nie będzie już reprezentować barw Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka Ostrołęka. Trzykrotna medalistka mistrzostw Polski w trójskoku ogłosiła zakończenie swojej sportowej przygody.

Złoto Katarzyny Butler w biegu na 2000 metrów w Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS

Złoto Katarzyny Butler w biegu na 2000 metrów w Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS

Przy wietrznej, deszczowej pogodzie i bez udziału publiczności, w sobotę 7 marca na stadionie w Stargardzie odbyły się Mistrzostwa Krajowej Zrzeszenia LZS w biegach przełajowych. W biegu na dystansie 2000 metrów nie miała sobie równych Katarzyna Butler.

Martyna Budziłek czwarta w Polsce na 3000 metrów

Martyna Budziłek czwarta w Polsce na 3000 metrów

Martyna Budziłek z pewnością miło będzie wspominać start w 64 Halowych Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce. Zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka Ostrołęka w biegu na 3000 metrów zajęła bardzo wysokie czwarte miejsce.

» Wasze komentarze

Wojas @ 12:38, 11.02.2020r. IP: *.*.9.47

Brawo Przemek, brawo Martyna !!!

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo