Czwartek, 28 marca 2024 r., imieniny Anieli, Renaty, Kastora

Przemysław Dąbrowski triumfuje w Olsztynie. Martyna Budziłek druga wśród kobiet

(fot. archiwum organizatora/Facebook)

Po raz czwarty w sezonie odbył się w Olsztynie bieg z cyklu City Trail. Tym razem w zawodach wzięło udział ponad 400 biegaczy. Wśród nich znalazł się Przemysław Dąbrowski z Rzekunia, który na dystansie 5 km nie miał sobie równych i zajął pierwsze miejsce.

Bieg w Olsztynie jest poprowadzony na pętli nad jeziorem Długim. Start, meta i biegowe miasteczko są zlokalizowane na polanie w pobliżu kładki.

W kategorii open na 5-kilometrowym dystansie wygrał Przemysław Dąbrowski z Rzekunia. Metę przekroczył z czasem 16:12. Podium uzupełnili Wiktor Kujawa z Olsztyna - 16:26 i Konrad Nosarzewski - 16:32. Warto dodać, że wśród kobiet druga była Martyna Budziłek z UKS Siódemka Ostrołęka. Mieszkanka Kadzidła ukończyła bieg z czasem 18:58. Wygrała Magdalena Trzeciak z Olsztyna - 18:54, a najniższym stopniu podium stanęła Milena Kędzia z Olsztyna - 20:29. Pełne wyniki znajdziecie na stronie internetowej organizatora.

- Do Olsztyna pojechałem, aby sprawdzić się w starcie kontrolnym na jakim etapie odnośnie formy obecnie się znajduje. Wynik 16:12 na bardzo technicznej i wymagającej trasie uważam za satysfakcjonujący. Od samego startu narzuciłem swoje tempo, które dało mi przewagę w początkowej fazie rywalizacji. Dzięki temu mogłem kontrolować cały bieg, skupiając się na swoim tempie podczas biegu. Olsztyn zaskoczył mnie miłą atmosferą, super kibicami i za to dziękuję. Tym czasem uciekam już do Szklarskiej Poręby, aby rozpocząć kolejny obóz przygotowawczy - powiedział w rozmowie z naszym portalem Przemysław Dąbrowski.

Kolejny bieg w Olsztynie jest zaplanowany na 29 lutego, a ostatnie zawody trwającej edycji odbędą się 21 marca. Uroczyste podsumowanie sezonu będzie zorganizowane na początku kwietnia. Tego dnia zostaną rozdane pamiątkowe medale dla wszystkich, którzy ukończą co najmniej cztery biegi, a także nagrody dla najszybszych biegaczy.