« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 18 stycznia 2021 r., imieniny Małgorzaty, Piotra, Liberty

Moja Ostrołęka

Aktualności

Ruszyły zapisy do szóstego Biegu Papieskiego

Bieg Papieski na dystansie trzech kilometrów ponownie odbędzie się w Ostrołęce. Szósta edycja wydarzenia została zaplanowana w niedzielę 5 kwietnia. Organizatorzy zachęcają do zapisów, ilość miejsc jest ograniczona - 250. Decyduje kolejność zgłoszeń.


- Do udziału w imprezie zapraszamy zarówno doświadczonych biegaczy, jak i tych początkujących, dla których bieg ten może być początkiem przygody ze sportem oraz wszystkich, którzy zechcą aktywnie spędzić wolny czas w niedzielne popołudnie - informuje UKS Clan, działający przy II LO im. C. K. Norwida w Ostrołęce.

Reklama

Bieg na dystansie trzech kilometrów będzie wiódł po malowniczych i historycznych miejscach starego miasta Ostrołęki, tą sama trasą, jak w ubiegłym roku: ulicą Szwedzką, dołem wzdłuż ulicy Spacerowej, Staromostową, placem gen. Józefa Bema, a następnie ulicami Głowackiego, Gomulickiego, Staszica, gen. Ludwika Bogusławskiego, Kopernika. Start i meta biegu usytuowane będą przy pomniku papieża Jana Pawła II, przy kościele pod wezwaniem Nawiedzenia NMP w Ostrołęce, ul. Szwedzka 2. Celem wydarzenia jest upamiętnienie świętego Jana Pawła II, patrona Ostrołęki.

Start biegu zaplanowano na niedzielę 5 kwietnia o godzinie 14.45. Udział w biegu jest nieodpłatny, ale ilość miejsc jest ograniczona do 250, decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy przyjmowane są na stronie internetowej protimer.pl do wyczerpania limitu miejsc. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody.Program biegu:
10.00-14.00 - otwarcie biura zawodów (namiot na placu przy kościele farnym od strony parkingu - weryfikacja zawodników, odbiór numerów startowych),
13.00 - msza święta,
14.00-14.30 - rozgrzewka,
14.30 - oficjalne otwarcie,
14.40 - powitanie zawodników na linii startu,
14.45 - start VI Biegu Papieskiego,
15.15 - zakończenie biegu,
15.30 - ogłoszenie wyników, wręczenie pucharów, medali i nagród,
15.45 - zakończenie.

Odsłon: 7930
Komentarzy: 2
11:30, 14.02.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ekipa Szusterów w Olecku

Ekipa Szusterów w Olecku

Od 2 do 12 stycznia miotacze Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki szlifują formę pod okiem swoich trenerów Katarzyny i Konrada Szuster na obozie sportowym w Olecku.

Kornelia w mieście Kopernika

Kornelia w mieście Kopernika

Młoda reprezentantka Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki przebywa obecnie w Toruniu.

Uhonorowanie Magdaleny Olszewskiej

Uhonorowanie Magdaleny Olszewskiej

Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik pogratulował Magdalenie Olszewskiej ostatnich sukcesów na niwie sportowej.

Szuster z dużym wyróżnieniem

Szuster z dużym wyróżnieniem

Były zawodnik Zawiszy Bydgoszcz, który obecnie jest trenerem oraz prezesem Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki znalazł się w gronie najlepszych zawodników, którzy w drugiej dekadzie XXI wieku odnotowali najlepszy wynik wśród wszystkich przedstawicieli "królowej sportu".

Butler i Moszczyński w innych barwach

Butler i Moszczyński w innych barwach

Od nowego sezonu w barwach Podlasia Białystok będzie startował Sebastian Moszczyński. Z kolei Katarzyna Butler wybrała ofertę Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Maków Mazowiecki. Oboje są wychowankami Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki.

» Wasze komentarze

Ppp @ 16:36, 14.02.2020r. IP: *.*.162.187

Moglibyscie w koncu odmierzyc te 3km.

Co roku jest 2,6km.

No i medale beda pamiatkowe dla uczestnikow?

Tyle sponsorow zawsze niby, miasto, kosciolek a bieda i najgorzej zorganizowany bieg w ostrolece i okolicach.

$$ @ 05:56, 15.02.2020r. IP: *.*.185.144

Nie ma co wymagać. Ministranci i księża nie są przecież fachowcami w tej dziedzinie. W ubiegłym roku przypadkowo obejrzałem trasę i sam bieg. To przykład niekompetencji organizacyjnej w pełni. No ale im nikt nie powie prawdy w oczy. Jeśli chodzi o niewłaściwą długość trasy to Przew. Rady Miasta jednocześnie pracownik MOSiR jak sam oświadczył, bierze pieniądze za wyznaczanie tras. Jednak wątpię aby coś z tego wyszło bo funkcjonariusze kościoła tylko biorą a nie płacą. Z drugiej strony Pan Przew. jak przypuszczam za friko nie będzie robił.Masz babo placek!! Poradzę Wam, w tym roku właściwie zabezpieczcie trasę bo może być strasznie.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo