« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 29 marca 2020 r., imieniny Wiktoryna, Helmuta, Ostapa

Moja Ostrołęka

Aktualności

Ruszyły zapisy do szóstego Biegu Papieskiego

Bieg Papieski na dystansie trzech kilometrów ponownie odbędzie się w Ostrołęce. Szósta edycja wydarzenia została zaplanowana w niedzielę 5 kwietnia. Organizatorzy zachęcają do zapisów, ilość miejsc jest ograniczona - 250. Decyduje kolejność zgłoszeń.


- Do udziału w imprezie zapraszamy zarówno doświadczonych biegaczy, jak i tych początkujących, dla których bieg ten może być początkiem przygody ze sportem oraz wszystkich, którzy zechcą aktywnie spędzić wolny czas w niedzielne popołudnie - informuje UKS Clan, działający przy II LO im. C. K. Norwida w Ostrołęce.

Reklama

Bieg na dystansie trzech kilometrów będzie wiódł po malowniczych i historycznych miejscach starego miasta Ostrołęki, tą sama trasą, jak w ubiegłym roku: ulicą Szwedzką, dołem wzdłuż ulicy Spacerowej, Staromostową, placem gen. Józefa Bema, a następnie ulicami Głowackiego, Gomulickiego, Staszica, gen. Ludwika Bogusławskiego, Kopernika. Start i meta biegu usytuowane będą przy pomniku papieża Jana Pawła II, przy kościele pod wezwaniem Nawiedzenia NMP w Ostrołęce, ul. Szwedzka 2. Celem wydarzenia jest upamiętnienie świętego Jana Pawła II, patrona Ostrołęki.

Start biegu zaplanowano na niedzielę 5 kwietnia o godzinie 14.45. Udział w biegu jest nieodpłatny, ale ilość miejsc jest ograniczona do 250, decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy przyjmowane są na stronie internetowej protimer.pl do wyczerpania limitu miejsc. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody.Program biegu:
10.00-14.00 - otwarcie biura zawodów (namiot na placu przy kościele farnym od strony parkingu - weryfikacja zawodników, odbiór numerów startowych),
13.00 - msza święta,
14.00-14.30 - rozgrzewka,
14.30 - oficjalne otwarcie,
14.40 - powitanie zawodników na linii startu,
14.45 - start VI Biegu Papieskiego,
15.15 - zakończenie biegu,
15.30 - ogłoszenie wyników, wręczenie pucharów, medali i nagród,
15.45 - zakończenie.

Odsłon: 5149
Komentarzy: 2
11:30, 14.02.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

'Mam kontakt ze swoją grupą jedynie telefoniczny'. Sytuacja w OKLA Ostrołęka w czasie epidemii

"Mam kontakt ze swoją grupą jedynie telefoniczny". Sytuacja w OKLA Ostrołęka w czasie epidemii

W ciężkiej sytuacji znajdują się obecnie wszystkie kluby sportowe. Przez wprowadzony stan epidemii w Polsce, przerwano treningi, a co za tym idzie sportowcy nie mogą przygotowywać się odpowiednio do kolejnych startów. Jak sobie radzą zawodnicy OKLA Ostrołęka?

Kornelia Suchecka, trzykrotna medalistka mistrzostw Polski w trójskoku, zakończyła karierę

Kornelia Suchecka, trzykrotna medalistka mistrzostw Polski w trójskoku, zakończyła karierę

Kornelia Suchecka pochodząca z Kadzidła, która w styczniu skończyła 22 lata, nie będzie już reprezentować barw Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka Ostrołęka. Trzykrotna medalistka mistrzostw Polski w trójskoku ogłosiła zakończenie swojej sportowej przygody.

Złoto Katarzyny Butler w biegu na 2000 metrów w Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS

Złoto Katarzyny Butler w biegu na 2000 metrów w Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS

Przy wietrznej, deszczowej pogodzie i bez udziału publiczności, w sobotę 7 marca na stadionie w Stargardzie odbyły się Mistrzostwa Krajowej Zrzeszenia LZS w biegach przełajowych. W biegu na dystansie 2000 metrów nie miała sobie równych Katarzyna Butler.

Martyna Budziłek czwarta w Polsce na 3000 metrów

Martyna Budziłek czwarta w Polsce na 3000 metrów

Martyna Budziłek z pewnością miło będzie wspominać start w 64 Halowych Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce. Zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka Ostrołęka w biegu na 3000 metrów zajęła bardzo wysokie czwarte miejsce.

Ewa Bartosik ze specjalnym wyróżnieniem

Ewa Bartosik ze specjalnym wyróżnieniem

Weteranka Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki Ewa Bartosik otrzymała kolejne wyróżnienie. Zawodniczka współpracująca z trenerem Bartoszem Witkowskim podczas gali 30-lecia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters otrzymała pamiątkowy medal.

» Wasze komentarze

Ppp @ 16:36, 14.02.2020r. IP: *.*.162.187

Moglibyscie w koncu odmierzyc te 3km.

Co roku jest 2,6km.

No i medale beda pamiatkowe dla uczestnikow?

Tyle sponsorow zawsze niby, miasto, kosciolek a bieda i najgorzej zorganizowany bieg w ostrolece i okolicach.

$$ @ 05:56, 15.02.2020r. IP: *.*.185.144

Nie ma co wymagać. Ministranci i księża nie są przecież fachowcami w tej dziedzinie. W ubiegłym roku przypadkowo obejrzałem trasę i sam bieg. To przykład niekompetencji organizacyjnej w pełni. No ale im nikt nie powie prawdy w oczy. Jeśli chodzi o niewłaściwą długość trasy to Przew. Rady Miasta jednocześnie pracownik MOSiR jak sam oświadczył, bierze pieniądze za wyznaczanie tras. Jednak wątpię aby coś z tego wyszło bo funkcjonariusze kościoła tylko biorą a nie płacą. Z drugiej strony Pan Przew. jak przypuszczam za friko nie będzie robił.Masz babo placek!! Poradzę Wam, w tym roku właściwie zabezpieczcie trasę bo może być strasznie.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo