« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 17 lutego 2020 r., imieniny Donata, Łukasza, Zbigniewa

Moja Ostrołęka

Aktualności

Ruszyły zapisy do szóstego Biegu Papieskiego

Bieg Papieski na dystansie trzech kilometrów ponownie odbędzie się w Ostrołęce. Szósta edycja wydarzenia została zaplanowana w niedzielę 5 kwietnia. Organizatorzy zachęcają do zapisów, ilość miejsc jest ograniczona - 250. Decyduje kolejność zgłoszeń.


- Do udziału w imprezie zapraszamy zarówno doświadczonych biegaczy, jak i tych początkujących, dla których bieg ten może być początkiem przygody ze sportem oraz wszystkich, którzy zechcą aktywnie spędzić wolny czas w niedzielne popołudnie - informuje UKS Clan, działający przy II LO im. C. K. Norwida w Ostrołęce.

Reklama

Bieg na dystansie trzech kilometrów będzie wiódł po malowniczych i historycznych miejscach starego miasta Ostrołęki, tą sama trasą, jak w ubiegłym roku: ulicą Szwedzką, dołem wzdłuż ulicy Spacerowej, Staromostową, placem gen. Józefa Bema, a następnie ulicami Głowackiego, Gomulickiego, Staszica, gen. Ludwika Bogusławskiego, Kopernika. Start i meta biegu usytuowane będą przy pomniku papieża Jana Pawła II, przy kościele pod wezwaniem Nawiedzenia NMP w Ostrołęce, ul. Szwedzka 2. Celem wydarzenia jest upamiętnienie świętego Jana Pawła II, patrona Ostrołęki.

Start biegu zaplanowano na niedzielę 5 kwietnia o godzinie 14.45. Udział w biegu jest nieodpłatny, ale ilość miejsc jest ograniczona do 250, decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy przyjmowane są na stronie internetowej protimer.pl do wyczerpania limitu miejsc. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody.


JBB

Program biegu:
10.00-14.00 - otwarcie biura zawodów (namiot na placu przy kościele farnym od strony parkingu - weryfikacja zawodników, odbiór numerów startowych),
13.00 - msza święta,
14.00-14.30 - rozgrzewka,
14.30 - oficjalne otwarcie,
14.40 - powitanie zawodników na linii startu,
14.45 - start VI Biegu Papieskiego,
15.15 - zakończenie biegu,
15.30 - ogłoszenie wyników, wręczenie pucharów, medali i nagród,
15.45 - zakończenie.

Odsłon: 640
Komentarzy: 2
11:30, 14.02.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Siódemka szlifuje formę w Spale

Siódemka szlifuje formę w Spale

Pod okiem trenerów Dariusza Dąbrowskiego i Marka Mierzejewskiego, część zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka Ostrołęka przygotowuje się do drugiej części sezonu w Spale. Wzmożone treningi w województwie łódzkim potrwają do 16 lutego.

OKLA na mistrzostwach województwa podlaskiego

OKLA na mistrzostwach województwa podlaskiego

Dwoje reprezentantów Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki wzięło udział w Halowych Mistrzostwach Województwa Podlaskiego Młodzików U-16. Aleksandra Dobkowska zaprezentowała się w konkurencji skoku wzwyż, a Eliasz Napiórkowski pobiegł na 60 metrów.

Trzyosobowa drużyna Siódemki walczyła o dobre wyniki w Aleksandrowie Łódzkim

Trzyosobowa drużyna Siódemki walczyła o dobre wyniki w Aleksandrowie Łódzkim

Zawodniczki reprezentujące Uczniowski Klub Sportowy Siódemka Ostrołęka mają za sobą kolejny start. Tym razem 3-osobowy skład wziął udział w halowych zawodach lekkoatletycznych w Aleksandrowie Łódzkim. Najlepiej zaprezentowała się Nikolina Dziadak.

Przemysław Dąbrowski triumfuje w Olsztynie. Martyna Budziłek druga wśród kobiet

Przemysław Dąbrowski triumfuje w Olsztynie. Martyna Budziłek druga wśród kobiet

Po raz czwarty w sezonie odbył się w Olsztynie bieg z cyklu City Trail. Tym razem w zawodach wzięło udział ponad 400 biegaczy. Wśród nich znalazł się Przemysław Dąbrowski z Rzekunia, który na dystansie 5 km nie miał sobie równych i zajął pierwsze miejsce.

Solidne starty Siódemki w stolicy kraju i Toruniu

Solidne starty Siódemki w stolicy kraju i Toruniu

Podopieczni trenerów Dariusza Dąbrowskiego i Marka Mierzejewskiego startowali w miniony weekend w Toruniu i Warszawie. Udział w dwóch mityngach przyniósł zawodnikom Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka Ostrołęka kolejne wartościowe wyniki.

» Wasze komentarze

Ppp @ 16:36, 14.02.2020r. IP: *.*.162.187

Moglibyscie w koncu odmierzyc te 3km.

Co roku jest 2,6km.

No i medale beda pamiatkowe dla uczestnikow?

Tyle sponsorow zawsze niby, miasto, kosciolek a bieda i najgorzej zorganizowany bieg w ostrolece i okolicach.

$$ @ 05:56, 15.02.2020r. IP: *.*.185.144

Nie ma co wymagać. Ministranci i księża nie są przecież fachowcami w tej dziedzinie. W ubiegłym roku przypadkowo obejrzałem trasę i sam bieg. To przykład niekompetencji organizacyjnej w pełni. No ale im nikt nie powie prawdy w oczy. Jeśli chodzi o niewłaściwą długość trasy to Przew. Rady Miasta jednocześnie pracownik MOSiR jak sam oświadczył, bierze pieniądze za wyznaczanie tras. Jednak wątpię aby coś z tego wyszło bo funkcjonariusze kościoła tylko biorą a nie płacą. Z drugiej strony Pan Przew. jak przypuszczam za friko nie będzie robił.Masz babo placek!! Poradzę Wam, w tym roku właściwie zabezpieczcie trasę bo może być strasznie.

» Dodaj komentarz




Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin





Najnowsze wideo