« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 4 czerwca 2020 r., imieniny Franciszka, Karola, Gościmiła

Moja Ostrołęka

Aktualności

Ruszyły zapisy do szóstego Biegu Papieskiego

Bieg Papieski na dystansie trzech kilometrów ponownie odbędzie się w Ostrołęce. Szósta edycja wydarzenia została zaplanowana w niedzielę 5 kwietnia. Organizatorzy zachęcają do zapisów, ilość miejsc jest ograniczona - 250. Decyduje kolejność zgłoszeń.


- Do udziału w imprezie zapraszamy zarówno doświadczonych biegaczy, jak i tych początkujących, dla których bieg ten może być początkiem przygody ze sportem oraz wszystkich, którzy zechcą aktywnie spędzić wolny czas w niedzielne popołudnie - informuje UKS Clan, działający przy II LO im. C. K. Norwida w Ostrołęce.

Reklama

Bieg na dystansie trzech kilometrów będzie wiódł po malowniczych i historycznych miejscach starego miasta Ostrołęki, tą sama trasą, jak w ubiegłym roku: ulicą Szwedzką, dołem wzdłuż ulicy Spacerowej, Staromostową, placem gen. Józefa Bema, a następnie ulicami Głowackiego, Gomulickiego, Staszica, gen. Ludwika Bogusławskiego, Kopernika. Start i meta biegu usytuowane będą przy pomniku papieża Jana Pawła II, przy kościele pod wezwaniem Nawiedzenia NMP w Ostrołęce, ul. Szwedzka 2. Celem wydarzenia jest upamiętnienie świętego Jana Pawła II, patrona Ostrołęki.

Start biegu zaplanowano na niedzielę 5 kwietnia o godzinie 14.45. Udział w biegu jest nieodpłatny, ale ilość miejsc jest ograniczona do 250, decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy przyjmowane są na stronie internetowej protimer.pl do wyczerpania limitu miejsc. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody.


Łubudu

Program biegu:
10.00-14.00 - otwarcie biura zawodów (namiot na placu przy kościele farnym od strony parkingu - weryfikacja zawodników, odbiór numerów startowych),
13.00 - msza święta,
14.00-14.30 - rozgrzewka,
14.30 - oficjalne otwarcie,
14.40 - powitanie zawodników na linii startu,
14.45 - start VI Biegu Papieskiego,
15.15 - zakończenie biegu,
15.30 - ogłoszenie wyników, wręczenie pucharów, medali i nagród,
15.45 - zakończenie.

Odsłon: 5763
Komentarzy: 2
11:30, 14.02.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Biegacze upamiętnili Półmaraton Kurpiowski

Biegacze upamiętnili Półmaraton Kurpiowski

Dziś ulicami Ostrołęki i gminy Rzekuń miały przebiec setki uczestników Półmaratonu Kurpiowskiego. Niestety, z powodu pandemii koronawirusa wydarzenie zostało odwołane. Nieliczni sportowcy z naszego regionu postanowili jednak upamiętnić ten bieg i ruszyli jego trasą.

Ostrołęccy medaliści mistrzostw Polski w lekkiej atletyce w latach 1980-1985

Ostrołęccy medaliści mistrzostw Polski w lekkiej atletyce w latach 1980-1985

Uczniowski Klub Sportowy Siódemka Ostrołęka dzieli się lokalną historią lekkiej atletyki. Przedstawiamy ostrołęckich medalistów mistrzostw Polski w lekkiej atletyce w latach 1980-1985. Poznaj historię i zobacz kto stawał na podium na arenie krajowej.

Pierwsze medale ostrołęczan w mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce. Poznaj historię

Pierwsze medale ostrołęczan w mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce. Poznaj historię

UKS Siódemka Ostrołęka podzielił się lokalną historią lekkiej atletyki. Przypomniano o pierwszych ostrołęckich medalistach mistrzostw Polski. Na pierwszy krążek Ostrołęka czekała do 1976 roku, kiedy to złoty medal w oszczepie wywalczyła Barbara Kulesza.

'Ten bieg jest bliski mojemu sercu'. Przemysław Dąbrowski przebiegnie trasę Półmaratonu Kurpiowskiego

"Ten bieg jest bliski mojemu sercu". Przemysław Dąbrowski przebiegnie trasę Półmaratonu Kurpiowskiego

W najbliższą niedzielę 31 maja powinna odbyć się dwudziesta szósta edycja Półmaratonu Kurpiowskiego. W związku z pandemią koronawirusa, MZOS-TiIT postanowił przenieść wydarzenia na 2021 rok. Przemysław Dąbrowski upamiętni jednak ten bieg.

Półmaraton Kurpiowski dopiero w przyszłym roku. Tegoroczne wydarzenie anulowane

Półmaraton Kurpiowski dopiero w przyszłym roku. Tegoroczne wydarzenie anulowane

W związku z pandemią koronawirusa, Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce dbając o zdrowie uczestników, wolontariuszy i kibiców podjął decyzję o przeniesieniu XXVI Półmaratonu Kurpiowskiego na 2021 rok.

» Wasze komentarze

Ppp @ 16:36, 14.02.2020r. IP: *.*.162.187

Moglibyscie w koncu odmierzyc te 3km.

Co roku jest 2,6km.

No i medale beda pamiatkowe dla uczestnikow?

Tyle sponsorow zawsze niby, miasto, kosciolek a bieda i najgorzej zorganizowany bieg w ostrolece i okolicach.

$$ @ 05:56, 15.02.2020r. IP: *.*.185.144

Nie ma co wymagać. Ministranci i księża nie są przecież fachowcami w tej dziedzinie. W ubiegłym roku przypadkowo obejrzałem trasę i sam bieg. To przykład niekompetencji organizacyjnej w pełni. No ale im nikt nie powie prawdy w oczy. Jeśli chodzi o niewłaściwą długość trasy to Przew. Rady Miasta jednocześnie pracownik MOSiR jak sam oświadczył, bierze pieniądze za wyznaczanie tras. Jednak wątpię aby coś z tego wyszło bo funkcjonariusze kościoła tylko biorą a nie płacą. Z drugiej strony Pan Przew. jak przypuszczam za friko nie będzie robił.Masz babo placek!! Poradzę Wam, w tym roku właściwie zabezpieczcie trasę bo może być strasznie.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo