« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 5 sierpnia 2020 r., imieniny Marii, Oswalda, Stanisławy

Moja Ostrołęka

Aktualności

Paweł Staśkiewicz triumfuje w Zielonej Górze

(fot. archiwum prywatne)

Dwóch reprezentantów Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego rywalizowało w Grand Prix Polski w Zielonej Górze. Paweł Staśkiewicz, w kategorii amator, nie miał sobie równych i zajął pierwsze miejsce. Z kolei Filip Terlik, w formule sport, uplasował się na odległej 61 pozycji.


Grand Prix Polski #4 w Zielonej Górze rozpoczęło się 3 lutego i trwało przez siedem dni.

Reklama

Paweł Staśkiewicz po eliminacjach awansował z piątym wynikiem. Po sześciu grach miał 1080 punktów, co daje średnią 180 pkt na jedną partię. W półfinale rywalizowało ośmiu kręglarzy. Reprezentant Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego po czterech spotkaniach uplasował się na trzecim miejscu, co dało mu awans do finału.

W wielkim finale wzięło udział najlepszych czterech zawodników. Grano systemem drabinkowym, czyli czwarty kręglarz z eliminacji rywalizował z trzecim, następnie wygrany walczył z drugim, a później z pierwszym. W przypadku wygranego meczu przez zawodnika z niższego miejsca przysługiwał rewanż, a potem suma punktów zliczana była z dwóch meczów. Paweł Staśkiewicz w finałowych bataliach wygrał wszystkie pojedynki z rewanżami włącznie. Ostatecznie reprezentant OKB zajął miejsce na najwyższym stopniu podium.

Filipowi Terlikowi tym razem nie poszło najlepiej. Młody zawodnik zajął odległe 61 miejsce na 64 startującym. Warto jednak zaznaczyć, że mieszkaniec Olszewa-Borek startował w profesjonalnej kategorii sport.


JBB

Obu zawodnikom Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego należą się wielkie brawa. Miejmy nadzieję, że to tylko kolejny start w drodze po jeszcze większe sukcesy.

Odsłon: 11097
Komentarzy: 5
11:09, 20.02.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Znamy mistrzów bowlingu (zdjęcia)

Znamy mistrzów bowlingu (zdjęcia)

42 zawodników wzięło udział w Wiosennej Lidze Bowlingowej Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego. W ostatnich dniach odbyła się ostatnia kolejka, a tuż po niej oficjalne i uroczyste zakończenie zmagań. Na najlepszych czekały puchary, statuetki oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.

WLB wkracza w decydującą fazę (zdjęcia, wideo)

WLB wkracza w decydującą fazę (zdjęcia, wideo)

Paweł Staśkiewicz plasuje się na czele Wiosennej Ligi Bowlingowej. Po rozegranych trzech kolejkach zgromadził na swoim koncie 1522 punkty i wyprzedza kolejnych w zestawieniu Karola Kupisa - 1488 pkt i Łukasza Połatyńskiego z dorobkiem 1429 pkt.

Kręglarze wciąż śrubują rekordy życiowe

Kręglarze wciąż śrubują rekordy życiowe

Kamil Sienkiewicz to obecnie rekordzista kręgielni Łubudu i zawodnik legitymujący się najlepszym wynikiem w historii ostrołęckiego bowlingu. Podczas zawodów ustanowił fenomenalny rekord 269 pkt i o pięć oczek wyprzedza kolejnego w zestawieniu zawodnika.

Hydral Bowling liderem WLB (zdjęcia, wideo)

Hydral Bowling liderem WLB (zdjęcia, wideo)

Hydral Bowling prowadzi zdecydowanie po dwóch kolejkach Wiosennej Ligi Bowlingowej. Kręglarze powrócili do rywalizacji po trzymiesięcznej przerwie, ale jak pokazała kolejna odsłona spotkań nie wypadli z bardzo dobrej dyspozycji. Kto spisał się najlepiej?

Bowlingowcy wznowią treningi i zawody

Bowlingowcy wznowią treningi i zawody

Już w najbliższy poniedziałek, 8 czerwca do treningów będą mogli powrócić ostrołęccy bowlingowcy. Wprowadzony stan epidemiczny sprawił, że po zaledwie jednej kolejce musiała zostać wstrzymana Wiosenna Liga Bowlingowa. Kiedy zostanie wznowiona?

» Wasze komentarze

bowling fan @ 11:20, 21.02.2020r. IP: *.*.92.62

Cieszy fakt, że w Ostrołęczanie osiągają takie sukcesy w bowlingu :)
Powodzenia OKB ;)

Kibic @ 11:32, 21.02.2020r. IP: *.*.137.7

Brawo dla OKB Bowling! Mam nadzieję że miasto docenia takie sukcesy. Zawodnicy reprezentują Ostrołęke. Jeszcze raz gratulacje

Mateo @ 12:41, 21.02.2020r. IP: *.*.137.254

.

Gratulacje Paweł !!!

Widać że Ostrołęcki Klub Bowlingowy rozwija się coraz bardziej mimo mało znanej dyscypliny sportowej.

PS. Wie ktoś kiedy będą jakieś zawody bowlingowe w Ostrołęce?

.

Paweł @ 18:17, 21.02.2020r. IP: *.*.6.142

BRAWO!!! Miło się czyta że ktoś osiąga takie sukcesy w naszym miasteczku Trzymam kciuki za Wasz klub i oby tak dalej

Łukasz P. OKB @ 20:06, 21.02.2020r. IP: *.*.251.177

Bardzo miło czytać takie komentarze :)
Motywuje nas to jeszcze bardziej :)
Ps
Co do zawodów to szykuje się liga na przełomie marzec/kwiecień oraz miejmy nadzieję, że uda się zorganizować w maju trochę "większą" imprezę, na większą skalę
Niebawem więcej informacji
Pozdrawiamy
OKB

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo