Czwartek, 28 marca 2024 r., imieniny Anieli, Renaty, Kastora

Paweł Staśkiewicz triumfuje w Zielonej Górze

(fot. archiwum prywatne)

Dwóch reprezentantów Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego rywalizowało w Grand Prix Polski w Zielonej Górze. Paweł Staśkiewicz, w kategorii amator, nie miał sobie równych i zajął pierwsze miejsce. Z kolei Filip Terlik, w formule sport, uplasował się na odległej 61 pozycji.

Grand Prix Polski #4 w Zielonej Górze rozpoczęło się 3 lutego i trwało przez siedem dni.

Paweł Staśkiewicz po eliminacjach awansował z piątym wynikiem. Po sześciu grach miał 1080 punktów, co daje średnią 180 pkt na jedną partię. W półfinale rywalizowało ośmiu kręglarzy. Reprezentant Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego po czterech spotkaniach uplasował się na trzecim miejscu, co dało mu awans do finału.

W wielkim finale wzięło udział najlepszych czterech zawodników. Grano systemem drabinkowym, czyli czwarty kręglarz z eliminacji rywalizował z trzecim, następnie wygrany walczył z drugim, a później z pierwszym. W przypadku wygranego meczu przez zawodnika z niższego miejsca przysługiwał rewanż, a potem suma punktów zliczana była z dwóch meczów. Paweł Staśkiewicz w finałowych bataliach wygrał wszystkie pojedynki z rewanżami włącznie. Ostatecznie reprezentant OKB zajął miejsce na najwyższym stopniu podium.

Filipowi Terlikowi tym razem nie poszło najlepiej. Młody zawodnik zajął odległe 61 miejsce na 64 startującym. Warto jednak zaznaczyć, że mieszkaniec Olszewa-Borek startował w profesjonalnej kategorii sport.

Esprit

Obu zawodnikom Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego należą się wielkie brawa. Miejmy nadzieję, że to tylko kolejny start w drodze po jeszcze większe sukcesy.

Odsłon: 17586