« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 25 stycznia 2021 r., imieniny Tatiany, Miłosza, Pawła

Moja Ostrołęka

Aktualności

Adrian Duszak Sportowcem Roku 2019 (wideo)

Kapituła plebiscytu Sportowiec Roku 2019 zdecydowała, że zaszczytne wyróżnienie Sportowca Roku trafi do Adriana Duszaka. Mistrz Polski i wicemistrz świata w teqball nie mógł osobiście odebrać nagrody, ale przekazał podziękowania w przesłanym filmie.


Adrian Duszak ma na swoim koncie wiele sukcesów w ramach freestyle football, czyli piłkarskich sztuczek za pomocą całego ciała połączonych z akrobacjami z piłką. Po dziesięciu latach treningów przyszedł czas na starty i sukcesy w teqballu.

Reklama

Będąc zawodnikiem freestyle football Adrian Duszak z powodzeniem rywalizował o medale imprez o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Co ciekawe swoje umiejętności zdążył zaprezentować już w kilkudziesięciu krajach na kilku kontynentach. Swoją świetną dyspozycję przeniósł do rywalizacji w teqballu i w kraju nie ma sobie równych!

Kolejny złoty medal w tej dyscyplinie wywalczył w mistrzostwach, które odbyły się pod koniec października 2019 roku na warszawskiej Białołęce. Zawodnik z Dylewa dzięki wygranej uzyskał po raz kolejny przepustkę na mistrzostwa świata. Indywidualnie Adrian Duszak w finale pokonał Patryka Kamińskiego, z którym drużynowo stanął na najwyższym stopniu podium.

Największy sukces Adrian Duszak osiągnął w mistrzostwach świata w teqballu, które odbyły się w Budapeszcie. Zawodnik z Dylewa poprawił ubiegłoroczne osiągnięcie i wywalczył tytuł wicemistrza świata. W grudniu rywalizował również w stolicy Arabii Saudyjskiej, w jednym z najbardziej prestiżowych turniejów teqballu na świecie. Udział w nim wzięło ośmiu najlepszych zawodników światowego rankingu. Nasz kraj reprezentował Adrian Duszak z Dylewa i zdobył złoto.

- Bardzo dziękuję, że kapituła doceniła moje zeszłoroczne osiągnięcia. Dziękuję również wszystkim, którzy przyczynili się do tej nagrody, ponieważ na pewno da mi to dużego kopa do rozwoju, do wypychania własnych granic, do dalszych sukcesów - mówił Adrian Duszak w przesłanym nagraniu, wyświetlonym podczas gali Sportowiec Roku 2019.Nagrodę w imieniu Adriana odebrał kolega - Grzegorz Staśkiewicz. Zobacz w poniższym materiale filmowym przesłane nagranie od Adriana Duszaka.

Odsłon: 23226
Komentarzy: 3
08:46, 23.02.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Jakub Niziński ze srebrem mistrzostw Polski

Jakub Niziński ze srebrem mistrzostw Polski

Jakub Niziński ma za sobą kolejny udany sezon. Podopieczny shihana Wiesława Orzoła po raz kolejny stanął na wysokości zadania w imprezie najwyższej rangi, zdobywając medal i pieczętując wywalczenie klasy mistrzowskiej.

Natalia Nalewajk z srebrem mistrzostw Polski

Natalia Nalewajk z srebrem mistrzostw Polski

Natalia Nalewajk to jedna z najbardziej doświadczonych zawodniczek Międzyszkolnego Klubu Karate Kyokushin Shinkyokushin. Podopieczna sensei Artura Prusińskiego w sezonie 2020 nie miała okazji do zaprezentowania się w wielu imprezach, ale w kluczowym starcie uzyskała świetny wynik.

Martyna Narewska ciężko pracuje na sukcesy

Martyna Narewska ciężko pracuje na sukcesy

Martyna Narewska to bardzo utalentowana zawodniczka Uczniowskiego Ostrowskiego Ludowego Klubu Atletycznego Ostrów Mazowiecka. Ciężko pracuje na swoje sukcesy, których z każdym kolejnym sezonem przybywa. Jakie wyniki uzyskała w sezonie 2020?

Aż 28 medali na koncie Huberta Nakielskiego

Aż 28 medali na koncie Huberta Nakielskiego

Hubert Nakielski już drugi sezon rywalizuje z powodzeniem w gronie seniorów. Podopieczny trenera Dariusza Małkowskiego zanotował kolejny sezon pełen bardzo wartościowych wyników. Dla ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego WOPR-OS był on jednak bardzo specyficzny.

Prawdziwy przywódca zespołu - Adam Najgrodzki 

Prawdziwy przywódca zespołu - Adam Najgrodzki 

Adam Najgrodzki to jeden z najbardziej doświadczonych zawodników MKS Małkinia. 30-letni zawodnik nie tylko stanowi trzon zespołu, ale jest również wzorem do naśladowania dla młodszych kolegów. To prawdziwy przywódca, który swoim zaangażowaniem zaraża cały zespół.

» Wasze komentarze

Beata @ 12:38, 23.02.2020r. IP: *.*.0.96

Czy Pan Prezydent jest chory? Bo taki tłusty to nigdy nie był. Jeszcze rok rządów w Ostrołęce a na dwa obiektywy będą go łapać...

Koryto tuczy prawda Panie Prezydencie?

W Ostrołęce dziury na ulicach, bieda, a Pan Prezydent sobie na siebie nie żałuje...

Fff @ 22:03, 23.02.2020r. IP: *.*.88.203

Gratuluję! Zasłużona nagroda

kibic @ 15:58, 24.02.2020r. IP: *.*.63.122

Za wystep na orkiestrze chciał kase ,Wstyd

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo