« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 6 kwietnia 2020 r., imieniny Izoldy, Celestyny, Ady

Moja Ostrołęka

Aktualności

Stypendia sportowe z miasta. Dla kogo?

Do 28 lutego można składać wnioski o stypendium sportowe od prezydenta Ostrołęki. Przepisy odnośnie wypłaty świadczeń uległy diametralnym zmianom. Łączna pula na 2020 rok to 100 tysięcy złotych. Kto może starać się o stypendium sportowe z miasta?


Podstawowymi warunkami ubiegania się o świadczenie jest bycie ostrołęczaninem lub reprezentowanie klubu mający siedzibę na terenie Ostrołęki oraz uzyskanie I klasy sportowej, klasy mistrzowskiej lub klasy mistrzowskiej międzynarodowej lub osiągnięcie wybitnych wyników we współzawodnictwie sportowym na arenie krajowej lub międzynarodowej

Reklama

Okresowe stypendia sportowe dla osób fizycznych za osiągnięte wyniki sportowe mogą być przyznawane za wyniki sportowe i osiągnięcia w dyscyplinach mających szczególne znaczenie dla Ostrołęki: aikido, badminton, bowling, boks, boks tajski, cheerleading, gimnastyka, ju jitsu, karate, kolarstwo, kickboxing, koszykówka, kulturystyka, lekkoatletyka, mieszane sztuki walki, piłka ręczna, piłka nożna, pływanie, podnoszenie ciężarów, ratownictwo wodne, siatkówka, siatkówka plażowa, szachy, taniec, tenis stołowy, tenis ziemny.

Wnioski należy składać w kancelarii Urzędu Miasta Ostrołęki znajdującej się na parterze głównego budynku urzędu pod adresem: plac gen. Józefa Bema 1, 07-400 Ostrołęka.

Uprawnionymi do składania wniosków są: kluby sportowe, inne organizacje pozarządowe, które statutowo zajmują się działalnością sportową i upowszechnianiem kultury fizycznej oraz szkoły i placówki oświatowe mające siedzibę na terenie Ostrołęki.Stypendia sportowe przyznawane są za sukcesy uzyskane w 2019 roku na cały rok kalendarzowy z wyrównaniem od miesiąca stycznia. O oświadczenie mogą się ubiegać przedstawiciele wszystkich dyscyplin, uzyskujące wybitne osiągnięcia na arenie krajowej i międzynarodowej.

Pobierz wzór wniosku o stypendium sportowe.

Odsłon: 5016
Komentarzy: 6
10:15, 25.02.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ostrołęczanin nie miał sobie równych na Festiwalu Sportów Sylwetkowych (wideo)

Ostrołęczanin nie miał sobie równych na Festiwalu Sportów Sylwetkowych (wideo)

Tomasz Gruz, pochodzący z Ostrołęki a obecnie mieszkający w Anglii, zdominował kategorię początkujący kulturysta w wadze ciężkiej ponad 90 kg podczas Międzynarodowego Festiwalu Sportów Sylwetkowych w Warszawie. Ostrołęczanin nie miał sobie równych.

Tegoroczna licealiada niedokończona. Zobacz aktualną klasyfikację poszczególnych dyscyplin

Tegoroczna licealiada niedokończona. Zobacz aktualną klasyfikację poszczególnych dyscyplin

Szalejąca na całym świecie pandemia koronawirusa sprawiła, że w naszym mieście i powiecie odwołane zostały wszystkie wydarzenia sportowe. Nie inaczej było z osiemnastą edycją licealiady, w której młodzież ze szkół średnich walczyła o tytuły Mistrzów Miasta Ostrołęki.

Poćwicz online. Ostrołęckie siłownie zachęcają do wspólnej aktywności fizycznej

Poćwicz online. Ostrołęckie siłownie zachęcają do wspólnej aktywności fizycznej

Pandemia koronawirusa jest wyrokiem dla wielu firm, w tym klubów fitness. Właściciele ostrołęckich siłowni postanowili zamknąć swoje lokale po obostrzeniach jakie zalecił rząd. Kluby fitness zachęcają jednak do wspólnych ćwiczeń przez media społecznościowe.

Cały świat żongluje rolką papieru toaletowego. Nasi sportowcy również (wideo)

Cały świat żongluje rolką papieru toaletowego. Nasi sportowcy również (wideo)

Furorę w sieci, w czasie pandemii koronawirusa, robi wyzwanie #ToiletPaperChallenge. Zadanie polega na żonglowaniu rolką papieru toaletowego. W popularnym internetowym wyzwaniu z powodzeniem biorą udział również sportowcy z naszego regionu.

Trening w domu? Możemy wykorzystać przedmioty codziennego użytku

Trening w domu? Możemy wykorzystać przedmioty codziennego użytku

Ostrołęczanie wzięli sobie do serca apele rządu i władz miasta Ostrołęki o pozostaniu w domach na czas pandemii koronawirusa. Należy jednak pamiętać o aktywności fizycznej. Trening można również odbyć w domu, nawet nie mając profesjonalnego sprzętu.

» Wasze komentarze

piłkarz @ 13:07, 25.02.2020r. IP: *

Jak można uzyskać wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym w ...AIKIDO?:))) Kto to tworzy te regulaminy?:))

do piłkarz @ 14:04, 25.02.2020r. IP: *.*.156.85

osiągnięciem wyniku sportowego może być zdanie na stopień mistrzowski Dan, nie tylko strzelanie goli.

Aaa @ 17:31, 25.02.2020r. IP: *

Piłkarzyki tego nie zrozumieją bo nigdy niczego nie osiągnął chyba że dno

No tak @ 18:44, 25.02.2020r. IP: *.*.31.242

Wreszcie normalne przepisy i szansa dla wszystkich.

Szarki @ 07:36, 26.02.2020r. IP: *.*.210.32

Aikido? Bowling? Pod kogo pan Arkadiusz układał tę listę?

do szarki @ 08:08, 26.02.2020r. IP: *.*.156.85

Jak widzę dyscypliny, to pewnie pod wszystkich sportowców w mieście, a nie tylko wybrańców, jak to miało miejsce do tej pory.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo