« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 14 sierpnia 2020 r., imieniny Euzebiusza, Maksymiliana, Alfreda

Moja Ostrołęka

Aktualności

Stypendia sportowe z miasta. Dla kogo?

Do 28 lutego można składać wnioski o stypendium sportowe od prezydenta Ostrołęki. Przepisy odnośnie wypłaty świadczeń uległy diametralnym zmianom. Łączna pula na 2020 rok to 100 tysięcy złotych. Kto może starać się o stypendium sportowe z miasta?


Podstawowymi warunkami ubiegania się o świadczenie jest bycie ostrołęczaninem lub reprezentowanie klubu mający siedzibę na terenie Ostrołęki oraz uzyskanie I klasy sportowej, klasy mistrzowskiej lub klasy mistrzowskiej międzynarodowej lub osiągnięcie wybitnych wyników we współzawodnictwie sportowym na arenie krajowej lub międzynarodowej

Reklama

Okresowe stypendia sportowe dla osób fizycznych za osiągnięte wyniki sportowe mogą być przyznawane za wyniki sportowe i osiągnięcia w dyscyplinach mających szczególne znaczenie dla Ostrołęki: aikido, badminton, bowling, boks, boks tajski, cheerleading, gimnastyka, ju jitsu, karate, kolarstwo, kickboxing, koszykówka, kulturystyka, lekkoatletyka, mieszane sztuki walki, piłka ręczna, piłka nożna, pływanie, podnoszenie ciężarów, ratownictwo wodne, siatkówka, siatkówka plażowa, szachy, taniec, tenis stołowy, tenis ziemny.

Wnioski należy składać w kancelarii Urzędu Miasta Ostrołęki znajdującej się na parterze głównego budynku urzędu pod adresem: plac gen. Józefa Bema 1, 07-400 Ostrołęka.

Uprawnionymi do składania wniosków są: kluby sportowe, inne organizacje pozarządowe, które statutowo zajmują się działalnością sportową i upowszechnianiem kultury fizycznej oraz szkoły i placówki oświatowe mające siedzibę na terenie Ostrołęki.Stypendia sportowe przyznawane są za sukcesy uzyskane w 2019 roku na cały rok kalendarzowy z wyrównaniem od miesiąca stycznia. O oświadczenie mogą się ubiegać przedstawiciele wszystkich dyscyplin, uzyskujące wybitne osiągnięcia na arenie krajowej i międzynarodowej.

Pobierz wzór wniosku o stypendium sportowe.

Odsłon: 6499
Komentarzy: 6
10:15, 25.02.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Najlepszy wycisnął 215 kg (zdjęcia, wideo)

Najlepszy wycisnął 215 kg (zdjęcia, wideo)

Plaża miejska w Ostrołęce zamieniła się w siłownię na powietrzu. Odbyły się Otwarte Mistrzostwa Ostrołęki w wyciskaniu odważnika i sztangi leżąc zorganizowane przez Miasto Ostrołęka oraz UKS Atleta Ostrołęka. Rywalizacja była naprawdę ciekawa.

A na mecie był grill i kompot (zdjęcia)

A na mecie był grill i kompot (zdjęcia)

Blisko stu amatorów dwóch kółek wzięło udział w Wakacyjnym Rodzinnym Rajdzie Rowerowym współorganizowanym przez Miasto Ostrołęka, Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce oraz Gminy Rzekuń.

Ossowski i Tadrzak z triumfami (zdjęcia)

Ossowski i Tadrzak z triumfami (zdjęcia)

15 zawodników wzięło udział w Wakacyjnym Turnieju Szachowym dla dzieci i młodzieży. Rywalizacja odbyła się w sali konferencyjnej Parku Wodnego Aquarium w Ostrołęce. W kategorii do lat 9 wygrał Mikołaj Ossowski, zaś w grupie do lat 16 triumfował Wojciech Tadrzak.

Mateusz Adamowski ze złotem i brązem

Mateusz Adamowski ze złotem i brązem

Reprezentacja WOPR-OS Ostrołęka wystartowała w Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Morskim, które odbyły się w Kątach Rybackich. Podopieczni Dariusza Małkowskiego, mimo że nie specjalizują się w konkurencjach morskich i był to dla większości z nich debiut na zawodach morskich, to w swoich startach osiągali dobre wyniki.

Złoto Osowieckiego i Janczewskiej

Złoto Osowieckiego i Janczewskiej

Znakomity występ Oliwii Janczewskiej oraz Dawida Osowieckiego podczas Mistrzostw Województwa Mazowieckiego klubów zrzeszonych w Ludowych Zespołach Sportowych w podnoszeniu ciężarów. W Siedlcach oboje zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i wywalczyli złote medale.

» Wasze komentarze

piłkarz @ 13:07, 25.02.2020r. IP: *

Jak można uzyskać wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym w ...AIKIDO?:))) Kto to tworzy te regulaminy?:))

do piłkarz @ 14:04, 25.02.2020r. IP: *.*.156.85

osiągnięciem wyniku sportowego może być zdanie na stopień mistrzowski Dan, nie tylko strzelanie goli.

Aaa @ 17:31, 25.02.2020r. IP: *

Piłkarzyki tego nie zrozumieją bo nigdy niczego nie osiągnął chyba że dno

No tak @ 18:44, 25.02.2020r. IP: *.*.31.242

Wreszcie normalne przepisy i szansa dla wszystkich.

Szarki @ 07:36, 26.02.2020r. IP: *.*.210.32

Aikido? Bowling? Pod kogo pan Arkadiusz układał tę listę?

do szarki @ 08:08, 26.02.2020r. IP: *.*.156.85

Jak widzę dyscypliny, to pewnie pod wszystkich sportowców w mieście, a nie tylko wybrańców, jak to miało miejsce do tej pory.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo