Poniedziałek, 30 marca 2020 r., imieniny Amelii, Kwiryna, Dobromira

OKLA najlepiej punktuje dla miasta

Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki okazał się zdecydowanie najlepszy w naszym mieście w klasyfikacji współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży za rok 2019. W sumie na konto lekkoatletów trafiło aż 73,5 pkt, co jest zdecydowanie najlepszym wynikiem.

Na konto klubu trafiło 6 punktów w klasyfikacji młodzieżowców, 37 pkt w gronie juniorów młodszych, 13 pkt - juniorów młodszych i 17,5 pkt - młodzików.

Drugi w klasyfikacji jest klub pływacki SP Narew Ostrołęka, który wywalczył 18 punktów za bardzo dobre wyniki Angeliki Wikieł w rywalizacji młodzieżowców. Na trzecim stopniu podium uplasowali się reprezentanci UKS Siódemka. Podopieczni trenerów Marka Mierzejewskiego i Dariusza Dąbrowskiego zdobyli w sumie trzynaście punktów.

Na konto Ostrołęckiego Towarzystwa Piłki Siatkowej Nike trafiło 6,25 pkt za udane występy młodziczek. Z kolei 6,078 pkt zdobył Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Unia Basket Ostrołęka za udane występy młodziczek. Sześć punktów dołożyli ciężarowcy UKS Atleta Ostrołęka prowadzeni przez trenera Władysława Niedźwieckiego.

Międzyszkolny Klub Karate Kyokushin Shinkyokushin prowadzony przez sensei Artura Prusińskiego i sensei Mariana Zająca wywalczył cztery punkty, które zdobyli młodzicy. Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin zanotował trzy punkty, również za rywalizację młodzików. Trzy punkty trafiły także na konto siatkarskiego klubu UKS Olimp.

Opracowane na bazie danych opublikowanych przez Instytut Sportu - Państwowy Instytut Badawczy Zespół Sportu Młodzieżowego w Warszawie.