« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 12 czerwca 2021 r., imieniny Janiny, Onufrego, Leona

Moja Ostrołęka

Aktualności

"Nagradzane jest przeciętniactwo i bylejakość". Komentarze ostrołęckich klubów odnośnie dotacji z miasta

Emocje po przyznaniu dotacji miejskiej na sport w 2020 roku już powoli opadły. Postanowiliśmy spytać prezesów kilku ostrołęckich klubów czy są zadowoleni z przyznanej puli na ich działalność. Zachęcamy do zapoznania się z ich opiniami.


Kamil Drężek, prezes Narwi Ostrołęka
Bardzo cieszy fakt, że aktualnie przy podziale środków na sport seniorski głównym wyznacznikiem jest liczba widzów uczęszczająca na imprezy sportowe organizowane przez dany klub, a nie powiązania partyjne. Osobiście uważam, iż sport, czy to w wydaniu amatorskim, czy profesjonalnym jest swego rodzaju teatrem, o bycie którego decydują kibice poprzez uczestnictwo w wydarzeniach przez niego organizowanych. To właśnie z podatków tych kibiców przekazywane są przedmiotowe dotacje, więc jest to według mnie najrozsądniejsze rozwiązanie.

Reklama

Marek Mierzejewski, trener UKS Siódemka Ostrołęka
Po przeanalizowaniu podziału środków finansowych na sport z budżetu naszego miasta na 2020 rok nasuwa się kilka uwag. Zacznę od pozytywnej. Nareszcie oddzielono sport seniorów od sportu młodzieżowego, o co postulowałem od zawsze. I to by były wszystkie pozytywy. W dalszym ciągu, a może nawet bardziej niż za poprzedniej władzy nagradzane jest przeciętniactwo i bylejakość. Najwięcej pieniędzy dostali ci, co mieli dostać, ci, co w sporcie nic nie znaczą i nic nigdy nie osiągnęli, kosztem klubów, które zdobywają medale na mistrzostwach Polski. Wychodzi na to, że medaliści mistrzostw Polski gorzej promują nasze miasto niż podtatusiali amatorzy udający zawodowców startujący na poziomie 6 ligi w takich metropoliach jak Troszyn, Ojrzeń, czy Pokrzywnica. Niepokoi także fakt, że bardzo dofinansowane zostały z budżetu samorządowego czysto biznesowe przedsięwzięcia typu "akademie". Efekt jest taki, że Ostrołęka we współzawodnictwie w sporcie dzieci i młodzieży na 366 powiatów zajmuje 204 miejsce w Polsce, a wśród 66 miast na prawach powiatu 59. To po prostu wstyd. Jako ciekawostkę mogę dodać, że dwa razy mniejsza Ostrów Mazowiecka jest 240, a porównywalne do nas Ciechanów i Łomża odpowiednio 84 i 73.

Jeśli chodzi o nasz klub - Siódemkę, to dostaliśmy na 2020 rok o cztery tysiące więcej niż na 2019. Niby powinniśmy się cieszyć, ale... w poprzednich latach, jako klub działający przy Szkole Podstawowej nr 5 (poprzednio Gimnazjum nr 1) szkolący dzieci i młodzież z tej szkoły, nie płaciliśmy za obiekty sportowe, teraz zaś mamy płacić. Ze wstępnych szacunków wynika, że będzie to 4,5-5 tys. złotych, więc na wyjazdy na zawody (było ich w 2019 roku prawie 50) i sprzęt będziemy mieli mniej pieniędzy, a ceny chociażby transportu wzrosły.

Słyszałem także, że mamy płacić za korzystanie ze stadionu. Jeśli to prawda to pytanie jest takie: "za co?", za żużlową bieżnię, z której wystają kamienie, dziurawą podróbkę tartanu na rozbiegu do skoku w dal i od wieków nie wymieniany piasek w piaskownicach, w których jest szkło, kapsle i Bóg wie jeszcze co. Czy płacić będą także menele i narkomani, którzy niemal co dzień urządzają na nie pilnowanym stadionie swoje libacje?

Na zakończenie muszę nadmienić o takich sprawach jak system stypendialny - medalistom mistrzostw Polski wypłaca się symboliczne 250 zł brutto, a przede wszystkim o braku Przychodni Sportowo-Lekarskiej - najbliższe mamy w Warszawie i Białymstoku.


JBB

Konrad Szuster, prezes Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki
Dotacja 48 tys. zł to kwota zadowalająca, pozwalająca na utrzymanie klubu na dotychczasowym poziomie. Jeśli chcielibyśmy rozwijać działalność, stworzyć nowe grupy, zatrudnić dodatkowych trenerów to kwota jest za niska.

Rafał Wyrębek, prezes Ostrołęckiego Stowarzyszenia Tenisowego
W imieniu zarządu OST chcę podziękować za otrzymane środki na prowadzenie naszej działalności. Jesteśmy jedynym stowarzyszeniem w mieście, który organizuje imprezy oraz prowadzi zajęcia szkoleniowe z zakresu gry w tenisa ziemnego. Nasza działalność wyróżnia się tym, że biorą w niej udział kobiety, mężczyźni, młodzież oraz dzieci już od czwartego roku życia. Każde otrzymane środki trzeba docenić, bo pomagają klubom funkcjonować.

Odsłon: 10918
Komentarzy: 20
11:35, 01.03.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Super zabawa w gumowych kulach

Super zabawa w gumowych kulach

W gminie Lelis atrakcji na Dzień Dziecka ciąg dalszy. 4 czerwca na zaproszenie drużyny z Łęgu Starościńskiego Klub Aktywnych Dzieciaków udał się na boisko w Kurpiewskich. Tam czekały na nich gumowe kule. 

Pozytywne starty Atlety. Gabi i Julka z brązowymi medalami

Pozytywne starty Atlety. Gabi i Julka z brązowymi medalami

W Siedlcach odbyły się Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego Juniorek i Juniorów do lat 17 w podnoszeniu ciężarów. Startowało tam czworo reprezentantów UKS Atlety Ostrołęka: Gabriela Zapust, Julia Stachurska, Igor Więch oraz Aleksander Płodziszewski. Zanotowali dobre wyniki.

Świetny start w Jednorożcu

Świetny start w Jednorożcu

Zawodnicy KS Badminton Ostrołęka z powodzeniem wystartowali w V Grand Prix Jednorożca w badmintonie. W turnieju wzięło udział 76 zawodników reprezentujących cztery województwa. Pierwszy tegoroczny turniej w badmintona, w którym wzięli udział zawodnicy ze stolicy powiatu był ważnym sprawdzianem po długiej przerwie od rywalizacji sportowej. 

Dzień Dziecka z Osiedlem Witosa

Dzień Dziecka z Osiedlem Witosa

Wielka gratka dla wszystkich pociech. 5 czerwca o godz. 10:00 radny Osiedla Witosa oraz Park Wodny Aquarium zapraszają na Sportowy Dzień Dziecka z Osiedlem Witosa. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik.

Wystrzałowe zawody z okazji Dnia Dziecka

Wystrzałowe zawody z okazji Dnia Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka Klub Strzelectwa Sportowego "Obrońca" serdecznie zaprasza 1 czerwca w godz. 9:30 - 14:30 na zawody strzeleckie dla dzieci i młodzieży z karabinka sportowego. W zawodach mogą wziąć udział dzieci od 10 roku życia i młodzież do 18 roku. 

» Wasze komentarze

No tak @ 11:52, 01.03.2020r. IP: *.*.31.242

Pan Marek widać po swojej wypowiedzi pokazał, jak szanuje innych sportowców. Poza tym wyniki jakieś takie biedne...

a przez lata Siódemka dlaczego nie płaciła za obiekty sportowe, jakaś lepsza od piłkarzy? czy o co chodziło?

kornik kinork @ 12:40, 01.03.2020r. IP: *.*.209.224

brawo panie marku

wwo @ 13:57, 01.03.2020r. IP: *.*.0.206

Marku... Za poprzedniej władzy było źle, i ciągle Pan narzekał...
Teraz jest i będzie gorzej ;) i będziesz dalej narzekał... w tym jesteś mistrzem!
Pozdrawiam ;)

Marku @ 14:52, 01.03.2020r. IP: *

50 klubów i 4 komentarze...

A odnośnie stypendiow to wreszcie będzie porządek.

Pp @ 14:56, 01.03.2020r. IP: *.*.18.0

Sama prawda panie Marku. Zamiast dac na rozwoj mlodych perspektywicznych lekkoatletow dotacja idzie na gosci grajacych jak w gimnazjum na wfie.

Przeciez niektorzy z ich wielkich poteznych ligowych przecwinikow nawet skladu na sezon zebrac nie moga haha. Tam kazdy kto gra na orliku sie odnajdzie. Taki to poziom, a wiem co mowie bo gralem w obu klubach ale uznalem ze nie ma sensu granie z typami ktorzy nie pptragia odebrac pilki bez faulu. Kopanina i strata czasu

Do Marek @ 16:22, 01.03.2020r. IP: *

Zero szasunku do.miejszych miejscowości które często mają większe osiągnięcia niż ta twoja siódemka albo dużo zawodników jest właśnie z tych małych miejscowosci. Pana wypowiedź jest prostacka i nie na miejscu

Szkoda @ 16:35, 01.03.2020r. IP: *.*.31.242

Trener, który ma wyrok na swoim koncie i otrzymał drugą szansę, traktuje innych jak śmieci, bo nie mają jakiś punktów współzawodnictwa.

Ale chłopie mają to jest sport dla wszystkich i nie kończy się to wszystko na Twoim klubie. Poza tym nie może być tak, że za nic nie płacisz, wszystko masz na gotowe i jeszcze stypendia są tylko dla lekkoatletów, bo inne sporty to nieważne.

Jk @ 17:30, 01.03.2020r. IP: *.*.18.0

Ma racje, trampkarze przynajmniej boisko maja normalne a gdzie maja trenowac biegacze? Jeszcze placic za ta bieznie z lat 80?hahahah

W lelisie i kadzidle takich wioskach maja nawet bieznie tartanowa. To wstyd i zenada jeszcze brac za takie gow.niane warunki pieniadze.

kibic @ 18:14, 01.03.2020r. IP: *.*.181.134

Panie Marku niech pan wytłumaczy jak pan jeszcze pracuje z młodzieżą?! Nie szanuje pan innych a jeszcze z pana przeszłością to żenada

O @ 18:58, 01.03.2020r. IP: *

Padłem ze śmiechu. Nie powiązania Partyjne.

Heh @ 22:17, 01.03.2020r. IP: *.*.50.252

Gość swoimi słowami pokazał jak szanuje innych i ich ciężka pracę... słabo.

$$ @ 06:36, 02.03.2020r. IP: *.*.185.142

Marek oni te subwencje traktują jak 500 plus. Im się należy.

Ups lekkoatleta @ 06:56, 02.03.2020r. IP: *.*.26.51

Coś Marku czuje ,,dywan u dyrektora i możemy za rok nawet tyle nie mieć...
P.Dręzek oszczędz pan wstydu...powiązania partyjne nieee...ale UKŁAD już tak

Sport @ 08:42, 02.03.2020r. IP: *.*.37.93

Witam! Zacznę od tego, że jestem fanem piłki nożnej od najmłodszych lat, ale co do słów pana Marka się zgadzam, lekkoatleci zdobywają cenne medale na różnych imprezach, sport indywidualny i w większym przypadku sponsorowany z portfeli rodziców, a piłkarze zbierają śmietankę , po co dawać dotacje skoro w późniejszym czasie odbiera się wszystko w cenie za obiekty sportowe , nielogiczne miasto Ostrołęka , w mieście nikomu nie zależy na sporcie

kibic powiatu @ 10:15, 02.03.2020r. IP: *.*.113.85

kto bardziej promuję miasto piłkarze którzy graja z małymi miejscowościami czy medaliści mistrzostw Polski no kto jestem poza ostrołeki

a @ 12:04, 02.03.2020r. IP: *.*.181.134

bardziej promują piłkarze, bo ich ktoś ogląda i szuka informacji o nich - zobacz ile jest wejść w materiały o piłce i te nie o piłce. prawie NIKT nie czyta o tych lekkoatletach oprócz nich samych.
Pan Marek Mierzejewski, mój były nauczyciel historii i wfu okazał się być pozbawiony kultury, jestem zaskoczony nie mniej, jak kilkanaście lat temu, kiedy jego zdjęcie znalazło się na okładce Tygodnika z paskiem na oczach

Anty @ 17:45, 02.03.2020r. IP: *.*.50.85

Dobra promocja wyświetleń na mojej Ostrołęce

$$ @ 06:16, 03.03.2020r. IP: *.*.185.136

Do ,,a,, - jesteś zwykłą o strołęcką świ..ią. Marek to prawdziwy fachowiec nie lubujący się w partaninie i bylejakości.

do dolara @ 09:52, 03.03.2020r. IP: *.*.181.134

hahaha i co jeszcze?

kibic @ 10:06, 03.03.2020r. IP: *.*.113.85

trzeba przykładów z miast podobnych do ostrołeki i nie futboliści ich promują

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo