« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 12 lipca 2020 r., imieniny Jana, Pameli, Weroniki

Moja Ostrołęka

Aktualności

MKKK Shinkyokushin z medalami na Mazowszu

(fot. archiwum klubu)

W ubiegłą sobotę w Górze Kalwarii rywalizowali najlepsi karatecy z Mazowsza. W wydarzeniu nie mogło zabraknąć reprezentantów Międzyszkolnego Klubu Kyokushin Karate Shinkyokushin, którzy zdobyli łącznie pięć medali - dwa złote, dwa srebrne i brązowy.


W zawodach wzięło udział łącznie 250 zawodników urodzonych w latach 2002-2009 z dwudziestu dwóch klubów zrzeszonych w Okręgowym Związku Karate Województwa Mazowieckiego. Karatecy rywalizowali w formule kumite semi contact.

Reklama

Dwunastoosobowa reprezentacja MKKK Shinkyokushin zanotowała wartościowe wyniki. Złote medale wywalczyli Olga Boruch i Jan Konarzewski, na drugim stopniu podium znaleźli się Helena Mieczkowska i Sebastian Jankowski, a Aleksander Prusinowski wywalczył brąz.

Helena Borowa, Marysia Lisiewska, Aleksandra Grochocka, Iga Kłos, Alicja Nalewajk, Oliwia Sobiech i Maksymilian Żebrowski, mimo przegranych pojedynków o wejście do strefy medalowej zaprezentowali się z dobrej strony. W każdej ich walce było widać zaangażowanie i chęć zwycięstwa, a o przegranej zadecydowały niewielkie różnice w jakości wykonywanych technik.

- Postawa naszych zawodników daje nam wiele satysfakcji i pozwala optymistycznie patrzeć na kalendarz imprez w 2020 r., gdzie znajduje się kilkadziesiąt różnej rangi zawodów i turniejów, w których planujemy wystartować i zdobyć niejeden medal - wyjaśnia sensei Artur Prusiński.Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego Karate Kyokushin, organizowane przez UKS Fighters Dojo Góra Kalwaria, odbyły się w sobotę 29 lutego br.

Odsłon: 3667
Komentarzy: 0
09:40, 06.03.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Paczuski kolejnym rywalem Łasiewickiego?

Paczuski kolejnym rywalem Łasiewickiego?

Karol Łasiewicki w przyszłym tygodniu powróci do treningów i już czeka na kolejną szansę od od Halny Fight Organization. W specjalnej sondzie kibice wskazali, że rywalem podopiecznego trenera Arkadiusza Ludwiczaka powinien być Kamil Paczuski.

Wykorzystana szansa i apetyt na więcej

Wykorzystana szansa i apetyt na więcej

Karol Łasiewiecki przed tygodniem pokazał wielką klasę i pokonał podczas gali HFO - Aim High przed czasem Rafała Korczaka. Walka została przeprowadzona w kategorii K1 -93 kg, a rywal był sporo cięższy od reprezentanta Fight Academy Ostrołęka.

Zyśk wciąż czeka na kolejną walkę

Zyśk wciąż czeka na kolejną walkę

Przemysław Zyśk wciąż jest niepokonany na zawodowym ringu, ale jego kariera nie może nabrać odpowiedniego tempa. Ostatnią walkę stoczył na początku marca w Łomży, gdzie podczas gali Knockout Boxing Night 10 pokonał 22-letniego Wasyla Kurasowa z Ukrainy.

Karatecy MKKK powalczą dopiero jesienią

Karatecy MKKK powalczą dopiero jesienią

Kolejne imprezy zaplanowane na pierwszą część roku przekładane są na drugą część sezonu. W maju 2020 roku miały odbyć się IX Mistrzostwa Klubowe MKKK Shinkyokushin, jednak ze względu na panujący stan epidemiczny w kraju musiały zostać przełożone na jesień.

Ostrołęcki KKK wrócił do treningów

Ostrołęcki KKK wrócił do treningów

Reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin powrócili do treningów. Podopieczni shihana Wiesława Orzoła od początku marca trenowali indywidualnie. Od 1 czerwca prowadzone są już zajęcia w grupach i przygotowania do pierwszych ważnych imprez.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo