« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 30 marca 2020 r., imieniny Amelii, Kwiryna, Dobromira

Moja Ostrołęka

Aktualności

Zmarł Kazimierz Górski. "Całym sercem kochał to co robił"

Śp. Kazimierz Górski w środku
Śp. Kazimierz Górski w środku
(fot. archiwum prywatne)

Nie żyje Kazimierz Górski. Kolarz i trener kolarstwa. Wychował wielu dobrych zawodników, do których należą m.in. Witold Cymes, Marek Karczewski, Sławomir Mąka i Antoni Suska. Pogrzeb działacza kolarskiego odbędzie się w niedzielę 8 marca.


Śp. Kazimierz Górski jako zawodnik reprezentował kolejno LZS Ostrołęka, Legia Warszawa, Sarmata Warszawa i MZKS Ostrołęka. Następnie był trenerem MZKS Narew Ostrołęka i WLKS "Ziemia Kurpiowska". Za zasługi w krzewieniu kolarstwa, kilkukrotnie był odznaczany m.in. brązową, srebrną i złotą odznaką. Odznaczony również dwukrotnie odznaką za zasługi dla miasta Ostrołęki.

Reklama

Marek Karczewski, prezes Klubu Kolarskiego 24h wspomina Kazimierza Górskiego jako serdecznego trenera, który otaczał swoich podopiecznych ojcowską opieką.

- Z bólem serca przyjąłem wiadomość o śmierci swojego drogiego trenera. Człowieka, który tak wiele zrobił dla kolarstwa. Człowieka, który całym sercem kochał to co robił. Swoją serdecznością i ojcowską opieką otaczał nas zawodników, kolarzy MZKS Narew Ostrołęka, a później WLKS "Ziemia Kurpiowska", przez długie lata uprawiania kolarstwa - mówi Marek Karczewski, jeden z wychowanków świętej pamięci Kazimierza Górskiego.


Esprit

Ostatnia droga śp. Kazimierza Górskiego czeka w niedzielę 8 marca. Nabożeństwo żałobne rozpocznie się o godz. 13.30 w kościele pod wezwaniem św. Wincentego Pallotiego w Laskowcu. Po nabożeństwie nastąpi odprowadzenie zmarłego do miejsca wiecznego spoczynku na cmentarzu miejskim przy ulicy Krańcowej.

Odsłon: 12321
Komentarzy: 6
09:30, 07.03.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Cały świat żongluje rolką papieru toaletowego. Nasi sportowcy również (wideo)

Cały świat żongluje rolką papieru toaletowego. Nasi sportowcy również (wideo)

Furorę w sieci, w czasie pandemii koronawirusa, robi wyzwanie #ToiletPaperChallenge. Zadanie polega na żonglowaniu rolką papieru toaletowego. W popularnym internetowym wyzwaniu z powodzeniem biorą udział również sportowcy z naszego regionu.

Trening w domu? Możemy wykorzystać przedmioty codziennego użytku

Trening w domu? Możemy wykorzystać przedmioty codziennego użytku

Ostrołęczanie wzięli sobie do serca apele rządu i władz miasta Ostrołęki o pozostaniu w domach na czas pandemii koronawirusa. Należy jednak pamiętać o aktywności fizycznej. Trening można również odbyć w domu, nawet nie mając profesjonalnego sprzętu.

'Hejt Park' z ostrołęckim akcentem. Mieszkaniec Ostrołęki zapytał o sytuacje klubów z niższych klas rozgrywkowych (wideo)

"Hejt Park" z ostrołęckim akcentem. Mieszkaniec Ostrołęki zapytał o sytuacje klubów z niższych klas rozgrywkowych (wideo)

W popularnym programie "Hejt Park" na Kanale Sportowym w serwisie YouTube na pytania widzów odpowiadali dziennikarz Michał Pol i współwłaściciel Wisły Kraków Jarosław Królewski. Z pytaniem do jednego z włodarzy Białej Gwiazdy zadzwonił Karol z Ostrołęki.

Mateusz Miłoszewski zajął się polityką. Były trener ostrołęckiej Narwi zastępcą burmistrza!

Mateusz Miłoszewski zajął się polityką. Były trener ostrołęckiej Narwi zastępcą burmistrza!

Mateusz Miłoszewski, trener ostrołęckiej Narwi w latach 2009-2011, od dwóch lat pozostaje bez klubu. Ostatnio prowadził ŁKS Łomża, a wcześniej Świt Nowy Dwór Mazowiecki i Nadnarwiankę Pułtusk. Od dziś ma nowe zadanie, został Zastępcą Burmistrza Miasta Pułtusk.

Sport na świeżym powietrzu a koronawirus. Trenuj, ale indywidualnie

Sport na świeżym powietrzu a koronawirus. Trenuj, ale indywidualnie

W związku z panującym koronawirusem odwołane zostały wszystkie wydarzenia sportowe w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim. Lekarze podkreślają, że aktywność fizyczna znacznie poprawia odporność. Eksperci apelują jednak o zachowanie środków ostrożności.

» Wasze komentarze

RYSIEK @ 23:09, 07.03.2020r. IP: *.*.2.21

WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ MU DAĆ PANIE ( a ile miał lat )

Gość @ 06:46, 08.03.2020r. IP: *

Kazimierz Górski miał 79 lat. Był dobrym kolarzem, trenerem i dobrym człowiekiem. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, niech odpoczywa w pokoju wiecznym.Amen.

Kibic @ 08:07, 08.03.2020r. IP: *.*.97.82

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen

kolarz @ 08:35, 08.03.2020r. IP: *

Żegnaj trenerze :(

kibic @ 15:22, 08.03.2020r. IP: *.*.36.226

Żegnaj sportowcu!!!!!!

KK24h @ 18:54, 09.03.2020r. IP: *.*.244.156

Na stronie Klubu zamieściliśmy podziękowania i zdjęcia.
kk24h pl

Dziękujemy wszystkim sympatykom kolarstwa za liczny udział w ostatniej drodze naszego trenera.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo