Trójka minimalnie słabsza od Warszawianki

Podopieczni trenera Rafała Niećki musieli uznać wyższość rywala w kolejnym meczu w rozgrywkach 2 ligi w grupie III F. Tym razem UMKS Trójka Ostrołęka uległa w stolicy kraju z miejscową Warszawianką 23:24. To czwarta porażka z rzędu ostrołęckich szczypiornistów.

Ostrołęczanie dobrze weszli w mecz. W pierwszych minutach objęli prowadzenie 2:0 i wydawało się, że złapali odpowiedni rytm gry. Po dwudziestu minutach spotkania Trójka prowadziła 10:8 i kontrolowała przebieg meczu.

Niestety ostatnie minuty pierwszej odsłony sobotniego starcia należały do Warszawianki. Na przerwę drużyna ze stolicy kraju schodziła prowadząc już 14:12.

Po zmianie stron podopieczni trenera Rafała Niećki starali się odrobić stratę, zabrakło jednak szczęścia w końcówce. Na dziesięć minut przed końcem meczu gospodarze prowadzili 22:18. Ostatnie minuty należały jednak do ostrołęckich szczypiornistów. Trójka odrobiła większość strat i na trzy minuty przed końcem Warszawianka prowadziła tylko jedną bramką - 24:23. W ostatniej akcji meczu Artur Kraszewski miał okazję zdobycia bramki z rzutu karnego. Niestety nie trafił i ostatecznie Trójka po raz kolejny musiała uznać wyższość swojego rywala.

Kolejne spotkanie szczypiorniści Trójki rozegrają już przed własną publicznością.  W hali sportowej przy ulicy Blachnickiego, w sobotę 14 marca o godz. 18.00, rywalem podopiecznych trenera Rafała Niećki będzie KS Uniwersytet Radom.

Warszawianka Warszawa - UMKS Trójka Ostrołęka 24:23 (14:12)

Warszawianka: Ulatowski, Pastorica 1, Balcerak, Massalski, Brzozowski 3, Kaźmierczyk 3, Zbucki 1, Cicholski 4, Wnękowski 7, Starzyk 3, Siedlik, Smaga 2, Gołębiewski

Trójka: Deptuła 2, Obidziński 6, Kraszewski 6, Ludwiczak 1, Prekiel, Niećko 2, Frąckiewicz, Dworak, Kardaś 1, Pachucki 5, Murawski, Łoziński

Odsłon: 30453