« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 29 maja 2020 r., imieniny Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma

Moja Ostrołęka

Aktualności

Wzór do naśladowania i tytan ciężkiej pracy. Wiesław Orzoł z mistrzowskim czarnym pasem z pięcioma złotymi belkami

(fot. archiwum klubu/Facebook)

Na początku stycznia 1980 roku Wiesław Orzoł rozpoczął treningi karate. Nikt wówczas nie przypuszczał, że ten skromny chłopak zajdzie tak daleko. Obecnie jest wzorem do naśladowania i tytanem ciężkiej pracy, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych.


- Zakładając swój pierwszy biały pas, chyba nie był jeszcze świadom, że stanie się jedną z tak ważnych postaci uprawiających ciężką, ale i piękną sztukę walki - informuje Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin.

Reklama

Na 10 tysięcy osób rozpoczynających przygodę z karate tylko jeden z nich zdobywa stopień mistrzowski 1 dan. Wiesław Orzoł, dokładnie 40 lat po rozpoczęciu przygody z karate, założył swój pierwszy mistrzowski czarny pas z pięcioma złotymi belkami. Poświęcając się całkowicie sztuce karate, Wiesław Orzoł wychował kilka pokoleń wspaniałych ludzi.

Pod koniec listopada 2019 roku Wiesław Orzoł dołączył do grona shihanów. Trener i prezes Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin zaliczył egzamin na stopień mistrzowski 5 dan i należy do ekskluzywnego grona wybitnych mistrzów karate.


Esprit

Wiesław Orzoł jest pierwszym ostrołęczaninem, który osiągnął tak wysoki i cenny stopień w karate. Jest to ogromny sukces nie tylko samego shihana, ale także całego Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin.

Również kapituła plebiscytu Sportowiec Roku 2019 wyróżniła Wiesława Orzoła. W ręce shihana trafiła nagroda Trenera Roku 2019.

Odsłon: 12158
Komentarzy: 4
11:20, 14.03.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Reprezentanci MKKK docenieni za uzyskane osiągnięcia. Wyróżniono siedmioro karateków

Reprezentanci MKKK docenieni za uzyskane osiągnięcia. Wyróżniono siedmioro karateków

Zawodnicy Międzyszkolnego Klubu Karate Kyokushin zostali dostrzeżeni przez prezydenta Łukasza Kulika. Włodarz Ostrołęki postanowił nagrodzić ich ciężką pracę stypendiami sportowymi. Wyróżniono aż siedmioro karateków.

Karatecy OKKK wyróżnieni przez prezydenta

Karatecy OKKK wyróżnieni przez prezydenta

Aż dziesięcioro podopiecznych shihana Wiesława Orzoła otrzymuje wsparcie z budżetu miasta. Zawodnicy Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin będą otrzymywać stypendia w wysokości 200-400 zł, w zależności od osiągniętych rezultatów w minionym roku.

Knockout Boxing Night z Zyśkiem w Ostrołęce?

Knockout Boxing Night z Zyśkiem w Ostrołęce?

Przemysław Zyśk to niepokonany na zawodowych ringach pięściarz, który miał nadzieję, że w 2020 roku jego kariera nabierze rozpędu. Wychowanek ostrołęckiej Victorii mógł także zaprezentować się przed własną publicznością w hali im. Arkadiusza Gołasia.

'Czasami mam wrażenie, że tracę przez to głowę'. Przemysław Zyśk szczerze w wywiadzie dla TVP Sport

"Czasami mam wrażenie, że tracę przez to głowę". Przemysław Zyśk szczerze w wywiadzie dla TVP Sport

W czasie pandemii koronawirusa nie wszyscy mogą sobie pozwolić na pracę zdalną. Wśród pracowników mobilnych znajduje się również Przemysław Zyśk. Pięściarz z Ostrołęki, który jest niepokonany na zawodowych ringach (12-0, 4 KO), jest monterem telewizji kablowej.

Cztery medale ostrołęckich klubów w Mińsku Mazowieckim. Dwa najcenniejsze dla Berserker's Team Ostrołęka

Cztery medale ostrołęckich klubów w Mińsku Mazowieckim. Dwa najcenniejsze dla Berserker's Team Ostrołęka

Z dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy reprezentujący ostrołęckie kluby w Mińsku Mazowieckim. W siódmej odsłonie Grand Prix Polski Brazylijskiego Jiu-Jitsu po dwa medale padły łupem Berserker's Team Ostrołęka i Gladiatora Ostrołęka.

» Wasze komentarze

OSU @ 12:05, 14.03.2020r. IP: *.*.85.239

Wybitna postać, szlachetny gość, człowiek z zasadami!

Krzysztof @ 16:08, 15.03.2020r. IP: *.*.158.163

Gratuluje

marek m @ 22:53, 15.03.2020r. IP: *

Szacun Mistrzu!

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo