« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 28 maja 2020 r., imieniny Augustyna, Jaromira, Wilhelma

Moja Ostrołęka

Aktualności

Wzór do naśladowania i tytan ciężkiej pracy. Wiesław Orzoł z mistrzowskim czarnym pasem z pięcioma złotymi belkami

(fot. archiwum klubu/Facebook)

Na początku stycznia 1980 roku Wiesław Orzoł rozpoczął treningi karate. Nikt wówczas nie przypuszczał, że ten skromny chłopak zajdzie tak daleko. Obecnie jest wzorem do naśladowania i tytanem ciężkiej pracy, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych.


- Zakładając swój pierwszy biały pas, chyba nie był jeszcze świadom, że stanie się jedną z tak ważnych postaci uprawiających ciężką, ale i piękną sztukę walki - informuje Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin.

Reklama

Na 10 tysięcy osób rozpoczynających przygodę z karate tylko jeden z nich zdobywa stopień mistrzowski 1 dan. Wiesław Orzoł, dokładnie 40 lat po rozpoczęciu przygody z karate, założył swój pierwszy mistrzowski czarny pas z pięcioma złotymi belkami. Poświęcając się całkowicie sztuce karate, Wiesław Orzoł wychował kilka pokoleń wspaniałych ludzi.

Pod koniec listopada 2019 roku Wiesław Orzoł dołączył do grona shihanów. Trener i prezes Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin zaliczył egzamin na stopień mistrzowski 5 dan i należy do ekskluzywnego grona wybitnych mistrzów karate.


JBB

Wiesław Orzoł jest pierwszym ostrołęczaninem, który osiągnął tak wysoki i cenny stopień w karate. Jest to ogromny sukces nie tylko samego shihana, ale także całego Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin.

Również kapituła plebiscytu Sportowiec Roku 2019 wyróżniła Wiesława Orzoła. W ręce shihana trafiła nagroda Trenera Roku 2019.

Odsłon: 12139
Komentarzy: 4
11:20, 14.03.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Karatecy OKKK wyróżnieni przez prezydenta

Karatecy OKKK wyróżnieni przez prezydenta

Aż dziesięcioro podopiecznych shihana Wiesława Orzoła otrzymuje wsparcie z budżetu miasta. Zawodnicy Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin będą otrzymywać stypendia w wysokości 200-400 zł, w zależności od osiągniętych rezultatów w minionym roku.

Knockout Boxing Night z Zyśkiem w Ostrołęce?

Knockout Boxing Night z Zyśkiem w Ostrołęce?

Przemysław Zyśk to niepokonany na zawodowych ringach pięściarz, który miał nadzieję, że w 2020 roku jego kariera nabierze rozpędu. Wychowanek ostrołęckiej Victorii mógł także zaprezentować się przed własną publicznością w hali im. Arkadiusza Gołasia.

'Czasami mam wrażenie, że tracę przez to głowę'. Przemysław Zyśk szczerze w wywiadzie dla TVP Sport

"Czasami mam wrażenie, że tracę przez to głowę". Przemysław Zyśk szczerze w wywiadzie dla TVP Sport

W czasie pandemii koronawirusa nie wszyscy mogą sobie pozwolić na pracę zdalną. Wśród pracowników mobilnych znajduje się również Przemysław Zyśk. Pięściarz z Ostrołęki, który jest niepokonany na zawodowych ringach (12-0, 4 KO), jest monterem telewizji kablowej.

Cztery medale ostrołęckich klubów w Mińsku Mazowieckim. Dwa najcenniejsze dla Berserker's Team Ostrołęka

Cztery medale ostrołęckich klubów w Mińsku Mazowieckim. Dwa najcenniejsze dla Berserker's Team Ostrołęka

Z dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy reprezentujący ostrołęckie kluby w Mińsku Mazowieckim. W siódmej odsłonie Grand Prix Polski Brazylijskiego Jiu-Jitsu po dwa medale padły łupem Berserker's Team Ostrołęka i Gladiatora Ostrołęka.

Sęk najlepszy w Pucharze Polski w kickboxingu

Sęk najlepszy w Pucharze Polski w kickboxingu

Reprezentant Uczniowskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego Victoria Ostrołęka wziął udział w Pucharze Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Kickboxingu. Zawody, pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu, odbyły się w Krynicy Zdroju.

» Wasze komentarze

OSU @ 12:05, 14.03.2020r. IP: *.*.85.239

Wybitna postać, szlachetny gość, człowiek z zasadami!

Krzysztof @ 16:08, 15.03.2020r. IP: *.*.158.163

Gratuluje

marek m @ 22:53, 15.03.2020r. IP: *

Szacun Mistrzu!

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo