« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 5 sierpnia 2020 r., imieniny Marii, Oswalda, Stanisławy

Moja Ostrołęka

Aktualności

Wzór do naśladowania i tytan ciężkiej pracy. Wiesław Orzoł z mistrzowskim czarnym pasem z pięcioma złotymi belkami

(fot. archiwum klubu/Facebook)

Na początku stycznia 1980 roku Wiesław Orzoł rozpoczął treningi karate. Nikt wówczas nie przypuszczał, że ten skromny chłopak zajdzie tak daleko. Obecnie jest wzorem do naśladowania i tytanem ciężkiej pracy, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych.


- Zakładając swój pierwszy biały pas, chyba nie był jeszcze świadom, że stanie się jedną z tak ważnych postaci uprawiających ciężką, ale i piękną sztukę walki - informuje Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin.

Reklama

Na 10 tysięcy osób rozpoczynających przygodę z karate tylko jeden z nich zdobywa stopień mistrzowski 1 dan. Wiesław Orzoł, dokładnie 40 lat po rozpoczęciu przygody z karate, założył swój pierwszy mistrzowski czarny pas z pięcioma złotymi belkami. Poświęcając się całkowicie sztuce karate, Wiesław Orzoł wychował kilka pokoleń wspaniałych ludzi.

Pod koniec listopada 2019 roku Wiesław Orzoł dołączył do grona shihanów. Trener i prezes Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin zaliczył egzamin na stopień mistrzowski 5 dan i należy do ekskluzywnego grona wybitnych mistrzów karate.Wiesław Orzoł jest pierwszym ostrołęczaninem, który osiągnął tak wysoki i cenny stopień w karate. Jest to ogromny sukces nie tylko samego shihana, ale także całego Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin.

Również kapituła plebiscytu Sportowiec Roku 2019 wyróżniła Wiesława Orzoła. W ręce shihana trafiła nagroda Trenera Roku 2019.

Odsłon: 15293
Komentarzy: 4
11:20, 14.03.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Dla mnie najważniejsza jest rodzina. Wywiad z Przemysławem Zyśkiem

Dla mnie najważniejsza jest rodzina. Wywiad z Przemysławem Zyśkiem

W minioną sobotę wychowanek Victorii Ostrołęka stoczył trzynastą zawodową walkę w ringu. Wygrał decyzją sędziów. Podczas Gali Knockout Boxing Night #11 w Augustowie Zyśk był lepszy od Ivansa Levickisa. Jak ocenia swój bój? O której wrócił do domu? Co robił w poniedziałek i we wtorek? Jakie ma plany na przyszłość? Zapraszamy do lektury.

Golon zmierzy się z Kraską

Golon zmierzy się z Kraską

22 sierpnia odbędzie się gala FEN 29: LOTOS Fight Night Ostróda. Obok Karola Łasiewickiego z Fight Academy Ostrołęka powalczy Piotr Golon, który stoczył jedną walkę zawodową i ją wygrał. Rywalem Golona trenującego na co dzień w Warszawskim Centrum Atletyki będzie Kamil Kraska (4-1, 2 KO, 2 SUB).

Łasiewicki zawalczy z Raschem

Łasiewicki zawalczy z Raschem

Oficjalnie! Zawodnik Fight Academy Ostrołęka już 22 sierpnia powalczy podczas FEN 29: LOTOS Fight Night Ostróda. Karol Łasiewicki zmierzy się z Patrykiem Raschem. Fighterzy zmierza w pojedynku w formule K-1.

Przemysław Zyśk lepszy od Ivansa Levickisa

Przemysław Zyśk lepszy od Ivansa Levickisa

Trzynasta wygrana w zawodowym ringu Przemysława Zyśka. Wychowanek Victorii Ostrołęka w sobotniej Gali Knockout Boxing Night #11 w Augustowie okazał się lepszy od Ivansa Levickisa. Ostrołęcki "Taran" triumfował decyzją sędziów.

'Przecież to naturalne, że wygram'. Wyjątkowy wywiad z Przemysławem Zyśkiem

"Przecież to naturalne, że wygram". Wyjątkowy wywiad z Przemysławem Zyśkiem

Już w sobotę do ringu wejdzie Przemysław Zyśk. Przed zawodnikiem z Ostrołęki 13 zawodowa walka. Przedstawiciel naszego miasta będzie mierzył się podczas Gali Knockout Boxing Night #11 w Augustowie z Ivansem Levickisem. Rozmawiamy z Przemkiem o życiu osobistym i przygotowaniach do sobotniej walki.

» Wasze komentarze

OSU @ 12:05, 14.03.2020r. IP: *.*.85.239

Wybitna postać, szlachetny gość, człowiek z zasadami!

Krzysztof @ 16:08, 15.03.2020r. IP: *.*.158.163

Gratuluje

marek m @ 22:53, 15.03.2020r. IP: *

Szacun Mistrzu!

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo