« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 4 grudnia 2020 r., imieniny Barbary, Krystiana, Berny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Złoto Katarzyny Butler w biegu na 2000 metrów w Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS

(fot. archiwum klubu/Facebook)

Przy wietrznej, deszczowej pogodzie i bez udziału publiczności, w sobotę 7 marca na stadionie w Stargardzie odbyły się Mistrzostwa Krajowej Zrzeszenia LZS w biegach przełajowych. W biegu na dystansie 2000 metrów nie miała sobie równych Katarzyna Butler.


W zawodach wzięło udział blisko 300 zawodników z 10 województw. Rywalizacja przebiegała w czterech kategoriach wiekowych na dystansach od 1,5 do 4 km oraz biegach dodatkowych dla dzieci. Na dystansie 2000 metrów rewelacyjnie spisała się Katarzyna Butler z Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki.

Reklama

Trasa przełajowa na terenie stargardzkiego stadionu uważana jest za jedną z bardziej wymagających, ze względu na ilość podbiegów. Zapowiadała się zatem emocjonująca walka o medale.

W biegu kobiet w kategorii U-20 znakomicie zaprezentowała się Katarzyna Butler z OKLA Ostrołęka.

- Nasza zawodniczka po zaciętej rywalizacji stanęła na najwyższym stopniu podium, wywalczając złoty medal - informuje Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki.

Podium uzupełniły Katarzyna Główczewska z ULKS Talex Borzytuchom i Maja Działoszewska z ZLKL Zielona Góra.


Esprit

Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w biegach przełajowych odbyły się, w sobotę 7 marca, na stadionie przy ulicy Sportowej w Stargardzie. Ze względu na panującego koronawirusa w zawodach nie wzięli udział kibice.

Odsłon: 14100
Komentarzy: 0
17:20, 18.03.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Pozytywne wyniki OKLA. Ola ze srebrem i rekordem

Pozytywne wyniki OKLA. Ola ze srebrem i rekordem

Sześcioro przedstawicieli Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki wystartowało w Ogólnopolskich Otwartych Halowych Zawodach - Lekkoatletyka dla Każdego w kategorii do lat 13 i do lat 15. Najlepszy wynik uzyskała Aleksandra Dobkowska. Podopieczna Bartosza Witkowskiego wróciła do domu ze srebrnym medalem.

Sadłowski z wicemistrzostwem kraju

Sadłowski z wicemistrzostwem kraju

Duży sukces zawodnika z Suska Nowego. Piotr Sadłowski reprezentujący LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża wraz z drużyną wywalczył srebrny medal w klasyfikacji klubów do lat 23 podczas 92. PZLA Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych w Kwidzynie.

Srebro i rekord Oli

Srebro i rekord Oli

Bardzo dobry występ ma za sobą Aleksandra Dobkowska, która w niedzielę startowała podczas ogólnopolskiego finału halowego - Lekkoatletyka dla każdego. Podopieczna Bartosza Witkowskiego z Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki sięgnęła po srebrny medal oraz nowy rekord życiowy.

Dąbrowski ze srebrem

Dąbrowski ze srebrem

Zawodnik rodem z miejscowości Borawe w gminie Rzekuń odniósł duży sukces. 31-latek wraz z drużyną wywalczył medal podczas 92. PZLA Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych. W Kwidzynie Przemysław Dąbrowski wraz ze swoją drużyną z klubu Prefbet Śniadowo Łomża sięgnął po srebrne medale.

Butler, Kowalczyk i Dąbrowski przed dużą próbą

Butler, Kowalczyk i Dąbrowski przed dużą próbą

Troje reprezentantów naszego powiatu weźmie udział w 92. PZLA Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych w Kwidzynie. O medale powalczą: Katarzyna Butler, Dominik Kowalczyk (oboje Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki) w grupach młodzieżowych, zaś Przemysław Dąbrowski z miejscowości Borowe w gminie Rzekuń zmierzy się w gronie seniorów.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo