« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 30 maja 2020 r., imieniny Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Moja Ostrołęka

Aktualności

Złoto Katarzyny Butler w biegu na 2000 metrów w Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS

(fot. archiwum klubu/Facebook)

Przy wietrznej, deszczowej pogodzie i bez udziału publiczności, w sobotę 7 marca na stadionie w Stargardzie odbyły się Mistrzostwa Krajowej Zrzeszenia LZS w biegach przełajowych. W biegu na dystansie 2000 metrów nie miała sobie równych Katarzyna Butler.


W zawodach wzięło udział blisko 300 zawodników z 10 województw. Rywalizacja przebiegała w czterech kategoriach wiekowych na dystansach od 1,5 do 4 km oraz biegach dodatkowych dla dzieci. Na dystansie 2000 metrów rewelacyjnie spisała się Katarzyna Butler z Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki.

Reklama

Trasa przełajowa na terenie stargardzkiego stadionu uważana jest za jedną z bardziej wymagających, ze względu na ilość podbiegów. Zapowiadała się zatem emocjonująca walka o medale.

W biegu kobiet w kategorii U-20 znakomicie zaprezentowała się Katarzyna Butler z OKLA Ostrołęka.

- Nasza zawodniczka po zaciętej rywalizacji stanęła na najwyższym stopniu podium, wywalczając złoty medal - informuje Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki.

Podium uzupełniły Katarzyna Główczewska z ULKS Talex Borzytuchom i Maja Działoszewska z ZLKL Zielona Góra.Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w biegach przełajowych odbyły się, w sobotę 7 marca, na stadionie przy ulicy Sportowej w Stargardzie. Ze względu na panującego koronawirusa w zawodach nie wzięli udział kibice.

Odsłon: 8883
Komentarzy: 0
17:20, 18.03.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Pierwsze medale ostrołęczan w mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce. Poznaj historię

Pierwsze medale ostrołęczan w mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce. Poznaj historię

UKS Siódemka Ostrołęka podzielił się lokalną historią lekkiej atletyki. Przypomniano o pierwszych ostrołęckich medalistach mistrzostw Polski. Na pierwszy krążek Ostrołęka czekała do 1976 roku, kiedy to złoty medal w oszczepie wywalczyła Barbara Kulesza.

'Ten bieg jest bliski mojemu sercu'. Przemysław Dąbrowski przebiegnie trasę Półmaratonu Kurpiowskiego

"Ten bieg jest bliski mojemu sercu". Przemysław Dąbrowski przebiegnie trasę Półmaratonu Kurpiowskiego

W najbliższą niedzielę 31 maja powinna odbyć się dwudziesta szósta edycja Półmaratonu Kurpiowskiego. W związku z pandemią koronawirusa, MZOS-TiIT postanowił przenieść wydarzenia na 2021 rok. Przemysław Dąbrowski upamiętni jednak ten bieg.

Półmaraton Kurpiowski dopiero w przyszłym roku. Tegoroczne wydarzenie anulowane

Półmaraton Kurpiowski dopiero w przyszłym roku. Tegoroczne wydarzenie anulowane

W związku z pandemią koronawirusa, Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce dbając o zdrowie uczestników, wolontariuszy i kibiców podjął decyzję o przeniesieniu XXVI Półmaratonu Kurpiowskiego na 2021 rok.

Martyna Budziłek najlepsza w olsztyńskim City Trail

Martyna Budziłek najlepsza w olsztyńskim City Trail

W dziesięciu miastach w Polsce, na przełomie 2019 i 2020 roku, odbywał się cykl biegów przełajowych na dystansie 5 kilometrów pod nazwą City Trail. W olsztyńskiej edycji tych biegów w klasyfikacji kobiet wygrała Martyna Budziłek z UKS Siódemka Ostrołęka.

Lekkoatleci OKLA z nagrodami

Lekkoatleci OKLA z nagrodami

Karolina Grzeszczyk, Sebastian Moszczyński, Damian Niedźwiecki i Oskar Żebrowski to zawodnicy Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki, którzy zostali docenieni przez prezydenta Łukasza Kulika za osiągnięcia uzyskane w minionym roku.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo