« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 18 stycznia 2021 r., imieniny Małgorzaty, Piotra, Liberty

Moja Ostrołęka

Aktualności

Narew Ostrołęka i KS CK Troszyn z awansem bez rozgrywania meczów? Koronawirus rozdaje karty

PZPN podjął decyzję o zawieszeniu rozgrywek niższego szczebla, w tym ligi okręgowej w grupie Ciechanów-Ostrołęka, do 29 marca. Jeżeli po tym terminie nie będzie możliwości rozgrywania meczów, Narew Ostrołęka i KS CK Troszyn awansują do IV ligi.


Podopieczni trenera Dariusza Narolewskiego są obecnie liderem rozgrywek ligi okręgowej w grupie Ciechanów-Ostrołęka z 39 punktami na koncie, drugie miejsce ma KS CK Troszyn - 37 punktów.

Reklama

- W sytuacji, gdy decyzja właściwych władz administracyjnych skutkować będzie brakiem możliwości rozgrywania oficjalnych meczów piłkarskich na terytorium Polski lub części jej terytorium, rozgrywki mogą zostać zakończone pomimo nierozegrania wszystkich zaplanowanych meczów, na podstawie decyzji zarządu PZPN, Komisji ds. Nagłych PZPN lub Zarządów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej. Jako kolejność drużyn w końcowej tabeli rozgrywek sezonu 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek - informuje w Polski Związek Piłki Nożnej.

Zarządzenie PZPN jest jednoznaczne, że awans bez gry uzyska lider - Narew Ostrołęka. Podczas nadzwyczajnego posiedzenia zarządu PZPN rozmawiano również o możliwych meczach barażowych. Na drugim miejscu w lidze okręgowej jest obecnie KS CK Troszyn. Co jeżeli rozgrywki zostaną zakończone bez rozgrywania meczów?

- W sytuacji, gdy mecze barażowe miały być rozgrywane pomiędzy klubami tej samej klasy, awans uzyska klub zajmujący najwyższe miejsce w końcowej tabeli rozgrywek spośród klubów uprawnionych do udziału w meczach barażowych, o ile otrzyma licencję uprawniającą do udziału w rozgrywkach klasy wyższej w sezonie 2020/2021 - podaje PZPN.

Druga drużyna rozgrywek ligi okręgowej w grupie Ciechanów-Ostrołęka miała rozegrać baraż z drugim zespołem LO Warszawa I. Tam drugie miejsce ma obecnie AP Marcovia Marki. Wicelider warszawskiej okręgówki zgromadził 36 punktów, o jeden mniej od KS CK Troszyn, co według nowego zarządzenia PZPN skutkuje awansem drużyny z powiatu ostrołęckiego.


Lubudu

Bez gry obie drużyny z naszego okręgu - Narew Ostrołęka i KS CK Troszyn mogą uzyskać promocję do wyższej klasy rozgrywkowej. Czy tak się stanie? Wszystko zależy od tego jak szybko zostanie opanowana sytuacja z zagrożeniem wywołanym przez koronawirusa. Scenariusz przedstawiony powyżej wydaje się jednak wielce prawdopodobny.

Odsłon: 44062
Komentarzy: 11
18:05, 18.03.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Narew przed drugim tygodniem przygotowań. Dojdzie napastnik?

Narew przed drugim tygodniem przygotowań. Dojdzie napastnik?

W miniony poniedziałek wicelider Klasy Okręgowej rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej. Podopieczni Andrzeja Sieradzkiego trenowali pięciokrotnie. W tym tygodniu szkoleniowiec zaplanował cztery spotkania oraz sparing.

Chcesz pracować w Koronie?

Chcesz pracować w Koronie?

Korona Ostrołęka zaprasza trenerów piłki nożnej do wzięcia udziału w bezpłatnym kursie. Dla najlepszych przewidziana jest możliwoćć prowadzenia zajęć w Piłkarskich Przedszkolach OTS Ostrołęka. Po okresie praktyki będzie możliwość zatrudnienia.

Żebrowski z hat-trickiem w pięć minut

Żebrowski z hat-trickiem w pięć minut

Piłkarze z najwyższych klas rozgrywkowym rozpoczęli okres gier sparingowych. Bardzo dobrze spotkanie z Gryfem Wejherowo będzie wspominał Mateusz Żebrowski. W sobotnim sparingu wychowanek Korony Ostrołęka dokonał niecodziennego wyczynu.

Dwa turnieje w jeden dzień w KAS

Dwa turnieje w jeden dzień w KAS

Kurpiowska Akademia Sportowa zaprasza zespoły do udziału w halowych turniejach piłki nożnej. Rozgrywki odbędą się 14 lutego. W sumie wystąpi 18 ekip.

Rezerwy Narwi szlifują formę. Chcesz dołączyć?

Rezerwy Narwi szlifują formę. Chcesz dołączyć?

Oprócz pierwszej drużyny wicelidera Klasy Okręgowej do zajęć wrócili gracze Narwi II. Podopieczni Mariusza Sadłowskiego w okresie przygotowawczym rozegrają siedem meczów kontrolnych.

» Wasze komentarze

Gość 1 @ 06:50, 19.03.2020r. IP: *.*.252.44

Moja Otrołęka sieje ferment. Rozgrywki można przesunąc na - po świętach- czyli jeszcze dwa tygodnie później. Wtedy rozgrywa się mecze aż do planowanej daty zakończeńenia rozgrywek w czerwcu (z ewentualnymi środami na zaległe mecze) i doiero wtedy wyłoniony będzie zwycięzca ligi. Jak wiemy, nie muszą być rozegrane wszystkie mecze. Widzę tu myślenie życzeniowe Pana Redaktora..... No cóż, drużyna słaba liczy na pozasportowe zakończenie ligi.....

Ferment @ 10:31, 19.03.2020r. IP: *

Uważacie, ze będzie runda wiosenna? Nie żartujcie.

Do Gość 1 @ 11:25, 19.03.2020r. IP: *

Człowieku nie ma pewności , że po świętach sytuacja będzie lepsza.No cóż może sprawiedliwiej byłoby gdyby awansowała ostatnia i przedostatnia drużyna z ligi ?W artykule jest mowa o awansie 2 drużyn , a ty piszesz o 1 słabej , napisz konkretnie , którą masz na myśli albo czytaj ze zrozumieniem.

do wyżej @ 12:08, 19.03.2020r. IP: *.*.121.94

Gość 1 ma rację . Każdą uchwałę można zmienić jest szansa rozpoczęcia rozgrywek po świętach i granie do końca czerwca do świąt mamy jeszcze około miesiąca więc wszystko się może zdarzyć. W nie których ligach okręgowych jest mniej zespołów więc mniej punktów do zdobycia. Co z barażami o 3 ligę również w tych niższych ligach?

Kibic @ 13:16, 19.03.2020r. IP: *.*.44.57

Moim skromnym zdaniem po 29 marca zapadnie decyzja o wznowieniu czy też rozpoczęciu rozgrywek ale BEZ udziału publiczości i to wszystkich szczeblach. Dbajmy o siebie !

Maka @ 16:46, 19.03.2020r. IP: *.*.107.145

Rozgrywki nie zostana wznowione bo musialyby sie rozpoczac w maju. Jak sibie wyobrazacie ze po miesiacu przerwy wszyscy rusza na boiska? Druzyny wroca do treningu w polowie kwietnia a do gru beda gotowe w polowie maja. Czyli moga zaczac przygotowywac sie na start nowego sezonu od poczatku sierpnia lub konca lipca. Niestety nie ma innej mozliwosci czy zyczysz dobrze komus czy nie. Taka sa smutne realia. Od polowy kwietnia ilosc infekcji powinna juz spadac...

Okręgowy @ 19:22, 19.03.2020r. IP: *

A co z drużynami na ostatnich miejscach co spadek a niektóre z czuba tabeli też się wzmocniły jak wydały kasę na wzmocnienie składu i co?. Pany to nie takie proste moje zdanie nowa runda od Sierpnia w takim składzie drużyn co teraz bez awansu i spadku to byłoby sprawiedliwe. Pozdrawiam

Do Okręgowy @ 19:28, 19.03.2020r. IP: *

Czyli wszystkie drużyny od 0 pkt.? To gdzie tu jest sprawiedliwość ?

maka @ 21:15, 19.03.2020r. IP: *.*.107.145

Bezsensowna gadka. Ludzie poczytajcie sobie gazety. PZPN juz zdecydował. Po to podjęte zostały uchwały ze okręgowy może sobie w sierpniu pograć na trąbce. Zgoda ze nie jest to sprawiedliwe ale co zrobić. Ci co się wzmocnili będą mocniejsi w następnym sezonie. Proste...

kibic IV @ 13:39, 20.03.2020r. IP: *.*.207.43

Dwie drużyny z naszego powiatu przejdą do IV ligi-to chyba nie jest powód do narzekań ?

gosc @ 16:58, 23.03.2020r. IP: *.*.18.39

Jakim cudem awansuja dwie druzyny? Prosze mi to wyjaśnić. Te argumenty przytoczone wyzej sa do rozbicia o kant... Taki Kasztelan Sierpc (drugi w LO Plock) ma trzynascie spotkan zagranych to wiadomo, ze bedzie mial mniej punktow od drugiego zespolu LO Siedlce, ktory ma 15 meczow :)
Jesli odwolaja runde rewanzowa to awansuje tylko mistrz. Barazow nie bedzie. Nie bedzie. Awansuje tylko NAREW.
Troszyn do A klasy :D

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo