« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 4 grudnia 2020 r., imieniny Barbary, Krystiana, Berny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Kornelia Suchecka, trzykrotna medalistka mistrzostw Polski w trójskoku, zakończyła karierę

Kornelia Suchecka
Kornelia Suchecka
(fot. archiwum klubu)

Kornelia Suchecka pochodząca z Kadzidła, która w styczniu skończyła 22 lata, nie będzie już reprezentować barw Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka Ostrołęka. Trzykrotna medalistka mistrzostw Polski w trójskoku ogłosiła zakończenie swojej sportowej przygody.


Podopieczna trenera Marka Mierzejewskiego postanowiła zakończyć przygodę ze sportem ze względu na sprawy osobiste. Nie udało się pogodzić nauki, pracy i treningów.

Reklama

W ciągu siedmiu lat reprezentowania barw UKS Siódemka Ostrołęka pochodząca z Kadzidła lekkoatletka zdobyła trzy medale mistrzostw Polski w trójskoku - dwa srebrne i jeden brązowy. Pierwszy z nich, brązowy, wywalczyła z wynikiem 11,58 m w 2015 roku podczas Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Toruniu. Kolejny z nich padł łupem zawodniczki w hali w Toruniu w 2017 roku, gdzie zdobyła srebrny medal z wynikiem 12,56 m. Warto zaznaczyć, że złoto przegrała o zaledwie jeden centymetr. Drugi srebrny medal Kornelia Suchecka wywalczyła w lipcu tego samego roku na otwartym stadionie z wynikiem 12,48 m.

Jej rekord życiowy w trójskoku to 12,56 m. Wynik uzyskała podczas najlepszego swojego występu w karierze, kiedy to zdobyła srebrny medal mistrzostw Polski.


JBB

- Kornelia obiecała, że będzie trenować rekreacyjnie i będzie nas odwiedzać na treningach dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodszymi koleżankami - informuje UKS Siódemka Ostrołęka.

Odsłon: 17127
Komentarzy: 2
16:50, 19.03.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Pozytywne wyniki OKLA. Ola ze srebrem i rekordem

Pozytywne wyniki OKLA. Ola ze srebrem i rekordem

Sześcioro przedstawicieli Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki wystartowało w Ogólnopolskich Otwartych Halowych Zawodach - Lekkoatletyka dla Każdego w kategorii do lat 13 i do lat 15. Najlepszy wynik uzyskała Aleksandra Dobkowska. Podopieczna Bartosza Witkowskiego wróciła do domu ze srebrnym medalem.

Sadłowski z wicemistrzostwem kraju

Sadłowski z wicemistrzostwem kraju

Duży sukces zawodnika z Suska Nowego. Piotr Sadłowski reprezentujący LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża wraz z drużyną wywalczył srebrny medal w klasyfikacji klubów do lat 23 podczas 92. PZLA Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych w Kwidzynie.

Srebro i rekord Oli

Srebro i rekord Oli

Bardzo dobry występ ma za sobą Aleksandra Dobkowska, która w niedzielę startowała podczas ogólnopolskiego finału halowego - Lekkoatletyka dla każdego. Podopieczna Bartosza Witkowskiego z Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki sięgnęła po srebrny medal oraz nowy rekord życiowy.

Dąbrowski ze srebrem

Dąbrowski ze srebrem

Zawodnik rodem z miejscowości Borawe w gminie Rzekuń odniósł duży sukces. 31-latek wraz z drużyną wywalczył medal podczas 92. PZLA Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych. W Kwidzynie Przemysław Dąbrowski wraz ze swoją drużyną z klubu Prefbet Śniadowo Łomża sięgnął po srebrne medale.

Butler, Kowalczyk i Dąbrowski przed dużą próbą

Butler, Kowalczyk i Dąbrowski przed dużą próbą

Troje reprezentantów naszego powiatu weźmie udział w 92. PZLA Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych w Kwidzynie. O medale powalczą: Katarzyna Butler, Dominik Kowalczyk (oboje Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki) w grupach młodzieżowych, zaś Przemysław Dąbrowski z miejscowości Borowe w gminie Rzekuń zmierzy się w gronie seniorów.

» Wasze komentarze

Szkoda @ 17:49, 19.03.2020r. IP: *.*.101.176

Tak wlasnie marnujemy talenty

Smutne @ 22:57, 19.03.2020r. IP: *.*.89.41

Szkoda, że Polska tak słabo dba o sportowców. Ale doskonale rozumiem dziewczynę. Sport zawodowy też nie jest zdrowy. A w lekkoatletyce kokosów nie zarobi. I tak byłoby jej ciężko wygrać z nakoksowanymi reprezentantkami innych krajów.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo