« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 30 maja 2020 r., imieniny Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Moja Ostrołęka

Aktualności

Kornelia Suchecka, trzykrotna medalistka mistrzostw Polski w trójskoku, zakończyła karierę

Kornelia Suchecka
Kornelia Suchecka
(fot. archiwum klubu)

Kornelia Suchecka pochodząca z Kadzidła, która w styczniu skończyła 22 lata, nie będzie już reprezentować barw Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka Ostrołęka. Trzykrotna medalistka mistrzostw Polski w trójskoku ogłosiła zakończenie swojej sportowej przygody.


Podopieczna trenera Marka Mierzejewskiego postanowiła zakończyć przygodę ze sportem ze względu na sprawy osobiste. Nie udało się pogodzić nauki, pracy i treningów.

Reklama

W ciągu siedmiu lat reprezentowania barw UKS Siódemka Ostrołęka pochodząca z Kadzidła lekkoatletka zdobyła trzy medale mistrzostw Polski w trójskoku - dwa srebrne i jeden brązowy. Pierwszy z nich, brązowy, wywalczyła z wynikiem 11,58 m w 2015 roku podczas Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Toruniu. Kolejny z nich padł łupem zawodniczki w hali w Toruniu w 2017 roku, gdzie zdobyła srebrny medal z wynikiem 12,56 m. Warto zaznaczyć, że złoto przegrała o zaledwie jeden centymetr. Drugi srebrny medal Kornelia Suchecka wywalczyła w lipcu tego samego roku na otwartym stadionie z wynikiem 12,48 m.

Jej rekord życiowy w trójskoku to 12,56 m. Wynik uzyskała podczas najlepszego swojego występu w karierze, kiedy to zdobyła srebrny medal mistrzostw Polski.- Kornelia obiecała, że będzie trenować rekreacyjnie i będzie nas odwiedzać na treningach dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodszymi koleżankami - informuje UKS Siódemka Ostrołęka.

Odsłon: 11530
Komentarzy: 2
16:50, 19.03.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Pierwsze medale ostrołęczan w mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce. Poznaj historię

Pierwsze medale ostrołęczan w mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce. Poznaj historię

UKS Siódemka Ostrołęka podzielił się lokalną historią lekkiej atletyki. Przypomniano o pierwszych ostrołęckich medalistach mistrzostw Polski. Na pierwszy krążek Ostrołęka czekała do 1976 roku, kiedy to złoty medal w oszczepie wywalczyła Barbara Kulesza.

'Ten bieg jest bliski mojemu sercu'. Przemysław Dąbrowski przebiegnie trasę Półmaratonu Kurpiowskiego

"Ten bieg jest bliski mojemu sercu". Przemysław Dąbrowski przebiegnie trasę Półmaratonu Kurpiowskiego

W najbliższą niedzielę 31 maja powinna odbyć się dwudziesta szósta edycja Półmaratonu Kurpiowskiego. W związku z pandemią koronawirusa, MZOS-TiIT postanowił przenieść wydarzenia na 2021 rok. Przemysław Dąbrowski upamiętni jednak ten bieg.

Półmaraton Kurpiowski dopiero w przyszłym roku. Tegoroczne wydarzenie anulowane

Półmaraton Kurpiowski dopiero w przyszłym roku. Tegoroczne wydarzenie anulowane

W związku z pandemią koronawirusa, Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce dbając o zdrowie uczestników, wolontariuszy i kibiców podjął decyzję o przeniesieniu XXVI Półmaratonu Kurpiowskiego na 2021 rok.

Martyna Budziłek najlepsza w olsztyńskim City Trail

Martyna Budziłek najlepsza w olsztyńskim City Trail

W dziesięciu miastach w Polsce, na przełomie 2019 i 2020 roku, odbywał się cykl biegów przełajowych na dystansie 5 kilometrów pod nazwą City Trail. W olsztyńskiej edycji tych biegów w klasyfikacji kobiet wygrała Martyna Budziłek z UKS Siódemka Ostrołęka.

Lekkoatleci OKLA z nagrodami

Lekkoatleci OKLA z nagrodami

Karolina Grzeszczyk, Sebastian Moszczyński, Damian Niedźwiecki i Oskar Żebrowski to zawodnicy Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki, którzy zostali docenieni przez prezydenta Łukasza Kulika za osiągnięcia uzyskane w minionym roku.

» Wasze komentarze

Szkoda @ 17:49, 19.03.2020r. IP: *.*.101.176

Tak wlasnie marnujemy talenty

Smutne @ 22:57, 19.03.2020r. IP: *.*.89.41

Szkoda, że Polska tak słabo dba o sportowców. Ale doskonale rozumiem dziewczynę. Sport zawodowy też nie jest zdrowy. A w lekkoatletyce kokosów nie zarobi. I tak byłoby jej ciężko wygrać z nakoksowanymi reprezentantkami innych krajów.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo