« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 29 maja 2020 r., imieniny Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma

Moja Ostrołęka

Aktualności

"Mam kontakt ze swoją grupą jedynie telefoniczny". Sytuacja w OKLA Ostrołęka w czasie epidemii

W ciężkiej sytuacji znajdują się obecnie wszystkie kluby sportowe. Przez wprowadzony stan epidemii w Polsce, przerwano treningi, a co za tym idzie sportowcy nie mogą przygotowywać się odpowiednio do kolejnych startów. Jak sobie radzą zawodnicy OKLA Ostrołęka?


- Moja grupa wykonuje treningi indywidualne, ale bez nacisku. Wychodzą tylko za zgodą rodziców na lekkie treningi - wyjaśnia Bartosz Witkowski, jeden z trenerów Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki.

Reklama

Lekkoatleci przy swoich zajęciach, ćwicząc na zewnątrz, zachowują wszystkie wytyczne narzucone odgórnie, czyli ćwiczą indywidualnie a nie w grupach. Unikają również kontaktu z innymi, a przy tym wszystkim zachowują zdrowy i higieniczny styl życia.

- Czekamy co dalej, ponieważ sytuacja jest dynamiczna i nie wiem czy i kiedy ruszy sezon. Mam kontakt ze swoją grupą jedynie telefoniczny. Póki co nikt nic nie wie i czekam na rozwój wydarzeń. Najważniejsze jednak obecnie jest zdrowie, ale mam nadzieję, że jeszcze w tym roku będziemy mogli cieszyć się z sukcesów naszych ostrołęckich sportowców i nie tylko - dodaje Bartosz Witkowski.


Łubudu

Póki co Polski Związek Lekkiej Atletyki zawiesił wszystkie imprezy lekkoatletyczne do odwołania. Z treningami grupowymi OKLA Ostrołęka ruszy z pewnością dopiero wtedy jak wszystko się uspokoi. Teraz wypada jedynie czekać na dalszy rozwój wydarzeń.

Odsłon: 10925
Komentarzy: 2
18:17, 22.03.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

'Ten bieg jest bliski mojemu sercu'. Przemysław Dąbrowski przebiegnie trasę Półmaratonu Kurpiowskiego

"Ten bieg jest bliski mojemu sercu". Przemysław Dąbrowski przebiegnie trasę Półmaratonu Kurpiowskiego

W najbliższą niedzielę 31 maja powinna odbyć się dwudziesta szósta edycja Półmaratonu Kurpiowskiego. W związku z pandemią koronawirusa, MZOS-TiIT postanowił przenieść wydarzenia na 2021 rok. Przemysław Dąbrowski upamiętni jednak ten bieg.

Półmaraton Kurpiowski dopiero w przyszłym roku. Tegoroczne wydarzenie anulowane

Półmaraton Kurpiowski dopiero w przyszłym roku. Tegoroczne wydarzenie anulowane

W związku z pandemią koronawirusa, Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce dbając o zdrowie uczestników, wolontariuszy i kibiców podjął decyzję o przeniesieniu XXVI Półmaratonu Kurpiowskiego na 2021 rok.

Martyna Budziłek najlepsza w olsztyńskim City Trail

Martyna Budziłek najlepsza w olsztyńskim City Trail

W dziesięciu miastach w Polsce, na przełomie 2019 i 2020 roku, odbywał się cykl biegów przełajowych na dystansie 5 kilometrów pod nazwą City Trail. W olsztyńskiej edycji tych biegów w klasyfikacji kobiet wygrała Martyna Budziłek z UKS Siódemka Ostrołęka.

Lekkoatleci OKLA z nagrodami

Lekkoatleci OKLA z nagrodami

Karolina Grzeszczyk, Sebastian Moszczyński, Damian Niedźwiecki i Oskar Żebrowski to zawodnicy Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki, którzy zostali docenieni przez prezydenta Łukasza Kulika za osiągnięcia uzyskane w minionym roku.

Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 2021 roku. Sportowcy mają czas na przygotowania

Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 2021 roku. Sportowcy mają czas na przygotowania

Międzynarodowy Komitet Olimpijski potwierdził, że Igrzyska Olimpijskie w Tokio rozpoczną się 23 lipca 2021 roku. Podjęta decyzja jest równoznaczna z przesunięciem lekkoatletycznych mistrzostw świata na sezon 2022. Czy w wydarzeniach wezmą udział nasi sportowcy?

» Wasze komentarze

Do redaktora @ 19:35, 22.03.2020r. IP: *.*.31.242

Może warto zapytać władze klubu jak trenują poszczególne grupy, a nie jednego trenera?

Hehe trener @ 11:30, 23.03.2020r. IP: *.*.25.112

Ggggg

» Dodaj komentarz




Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu



Najnowsze wideo