« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 5 sierpnia 2020 r., imieniny Marii, Oswalda, Stanisławy

Moja Ostrołęka

Aktualności

"Na tę chwilę trenuję sama". Magdalena Żebrowska walczy o jak najlepszą formę

(fot. Marta Gorczyńska)

Trwa trudny okres dla wszystkich sportowców w związku z przerwaniem treningów w obliczu pandemii koronawirusa. Wiadomo już, że igrzyska olimpijskie nie rozpoczną się 24 lipca tego roku. Czy ma szansę wziąć w nich udział Magdalena Żebrowska pochodząca z Lelisa?


Lekkoatletka w ostatnim swoim starcie, przed odwołaniem przez PZLA wszystkich zawodów, wzięła udział w Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu. Podopieczna trenera Roberta Nazarkiewicza nie zaprezentowała się jednak w zawodach na miarę swoich możliwości i zajęła najgorsze miejsce dla sportowca - czwarte, tuż za podium.

Reklama

- Hala nigdy mi nie leżała, także nauczyłam się nie przywiązywać do niej dużej wagi i wiem, że ona nie przekłada się w moim przypadku w żaden sposób na sezon letni - wyjaśnia w rozmowie z naszym serwisem sportowym Magdalena Żebrowska.

Po nieudanym starcie była zawodniczka Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki przygotowywała się do sezonu letniego w Zakopanem. Wszystko zapowiadało się bardzo dobrze, niestety treningi zostały przedwcześnie zakończone ze względu na izolację wywołaną koronawirusem.

- Teraz mój trening opiera się tak jak dotychczas na współpracy z trenerem Robertem Nazarkiewiczem, jednak jest to współpraca na odległość. Dostaję rozpiskę treningu na każdy dzień. Oczywiście dobrowolnie się na to decyduję. Smutne jest to, że plan treningowy różni się od tego, który był ustalony przed epidemią. Najbardziej brakuje mi treningów techniki skoku w dal i normalnych treningów siłowych. Mam nadzieję, że szybko wszystko wróci do normy i będziemy mogli bezpiecznie spotykać się na stadionie - wyjaśnia utalentowana lekkoatletka pochodząca z Lelisa.

Marzeniem każdego sportowca jest udział w igrzyskach olimpijskich. Te jak już poinformował Dick Pound, członek Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, na pewno nie rozpoczną się 24 lipca br. Najważniejsza sportowa impreza czterolecia najprawdopodobniej zostanie przełożona na 2021 rok. Szansę na udział w tym wydarzeniu ma również Magdalena Żebrowska. Minimum jakie musi osiągnąć to 6,82 m. Oficjalny rekord podopiecznej trenera Roberta Nazarkiewicza to aktualnie 6,34 m. Czy stać ją na lepsze skakanie w nadchodzącym czasie?

- Mam za sobą już dalsze skoki z nieregulaminowym wiatrem - 6.45 m i 6.51 m z poprzedniego roku. Przesunięcie terminu teoretycznie mogłoby znacznie zwiększyć moje szanse na udział w tej najważniejszej sportowej imprezie, natomiast w praktyce może nie być łatwo się teraz do niej przygotować. Wszystko zależy od sytuacji jaka będzie w przyszłości w związku z epidemią. Na tę chwilę trenuję sama, bez trenera i taki trening nie jest wystarczający do przygotowania szczytowej formy. Czas pokaże kiedy w końcu będzie można się już normalnie spotykać i korzystać z obiektów sportowych tak jak dotychczas oraz wyjeżdżać na zgrupowania kadry Polski - dodaje Magdalena Żebrowska.


Łubudu

Sytuacja w Polsce odnośnie zakażonych koronawirusem nie wygląda optymistycznie. Obecnie mamy 774 osoby zarażone wirusem i 9 przypadków śmiertelnych. Jeżeli sytuacja w najbliższych tygodniach diametralnie się nie poprawi to niestety przygotowania i starty sportowców będą tylko złudnym marzeniem.

Odsłon: 14339
Komentarzy: 0
12:11, 24.03.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Dominik i Ola z życiówkami

Dominik i Ola z życiówkami

W środę przedstawiciele Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki udali się do Białegostoku, by wystartować w Mitingu Łomżyńskim. Podopieczni Bartosza Witkowskiego i Roberta Nazarkiewicza odnotowali bardzo dobre występy. Dwa z nich zakończyły się nowymi rekordami życiowymi.

Rekordy życiowe ekipy Witkowskiego

Rekordy życiowe ekipy Witkowskiego

Reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki wzięli udział w 42. Memoriale im. Grzegorza Duneckiego w Toruniu. Spisali się znakomicie. Aleksandra Dobkowska, Kornelia Szymczyk i Dominik Kowalczyk odnotowali nowe "życiówki". Dodatkowo z bardzo dobrej strony pokazała się Ewa Bartosik.

Lekkoatleci w Olecku

Lekkoatleci w Olecku

43-osobowa grupa zawodników prowadzonych przez Katarzynę i Konrada Szusterów przebywają na obozie sportowym w Olecku. Wszyscy szlifują formę przed nadchodzącym sezonem. Ekipa Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki wraca do domów już w najbliższy czwartek.

Szlifują formę w Olecku

Szlifują formę w Olecku

Przedstawiciele Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki od 15 do 25 lipca będą przebywać na obozie w Olecku. Pięcioro wielbicieli "królowej sportu" szlifują formę przed nadchodzącymi startami.

Pobiegnij ku pamięci Powstańców

Pobiegnij ku pamięci Powstańców

Już 23 sierpnia zapowiada się święto wszystkich wielbicieli przemierzania kilometrów. Właśnie w niedzielę odbędzie się I Kurpiowski Bieg ku pamięci Powstańców Warszawskich. Organizatorzy zapraszają na wielkie wydarzenie. Już dzisiaj zgłoszonych jest niemal 100 osób.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo