« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 30 maja 2020 r., imieniny Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Moja Ostrołęka

Aktualności

Michał Żewłakow nowym prezesem MZPN?

Michał Żewłakow
Michał Żewłakow
(fot. archiwum prywatne/Facebook)

Zdzisław Łazarczyk, kierujący od dwudziestu lat Mazowieckim Związkiem Piłki Nożnej, nie będzie kandydował po raz kolejny na stanowisko prezesa jednego z największych organizacji piłkarskich w naszym kraju. Jego zastępcą ma zostać Michał Żewłakow.


Podczas tegorocznego lata będą odbywały się wybory do władz związków regionalnych. To również gorący okres dla Mazowsza, gdzie grają m.in. piłkarze Narwi Ostrołęka i KS CK Troszyn.

Reklama

- Zdzisław Łazarczyk, kierujący od dwudziestu lat jedną z największych w kraju organizacji piłkarskich, uznał że to wystarczy i czas przekazać stery związku w młodsze, ale i dobre ręce. Wybór padł na osobę wielce zasłużoną dla polskiego futbolu - czytamy na oficjalnej stronie Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej.

Na stanowisko prezesa MZPN będzie kandydował Michał Żewłakow, członek Klubu Wybitnego Reprezentanta Polski. Były czołowy reprezentant polskiej kadry wystąpił z orzełkiem na piersi 102 razy. Po zakończeniu kariery zawodniczej, były piłkarz m.in. Anderlechtu Bruksela, Olympiakosu Pireus i Legii Warszawa, czynnie pozostaje w branży zajmując się skautingiem i menadżerką.

- Od początku kariery byłem mocno związany z Mazowszem, tu stawiałem pierwsze piłkarskie kroki i tutaj, po latach wydeptywania trawy na boiskach w Belgii, Turcji i Grecji, zakończyłem granie na Łazienkowskiej. Zawsze grałem na pozycji obrońcy, myślę, że teraz ze swym doświadczeniem mógłbym się przydać jako pomocnik - oświadczył kandydat na prezesa MZPN.


JBB

Obecnie nie jest znany kontrkandydat Michała Żewłakowa. Ale jedno jest pewne. Przed nowym prezesem Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej z pewnością nie lada wyzwanie. Trzeba będzie rozwiązać sytuację kryzysową na piłkarskiej mapie Mazowsza wywołaną epidemią koronawirusa.

Odsłon: 18772
Komentarzy: 1
16:35, 28.03.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Narew i KS CK bez awansu? Odważne decyzje MZPN

Narew i KS CK bez awansu? Odważne decyzje MZPN

Na terenie obiektu MOSiR w Ząbkach obradował, we wtorek 26 maja, zarząd Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. Zapadły kluczowe decyzje odnośnie zakończenia sezonu 2019/2020. Co to oznacza dla Narwi Ostrołęka i KS CK Troszyn?

KS CK Troszyn bez meczów barażowych? Co to oznacza?

KS CK Troszyn bez meczów barażowych? Co to oznacza?

Po rundzie jesiennej sezonu 2019/2020 KS CK Troszyn jest wiceliderem rozgrywek ligi okręgowej w grupie Ciechanów-Ostrołęka. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć nie będzie meczów barażowych o awans do IV ligi mazowieckiej. Co to oznacza?

Narew szykuje wzmocnienia. Kogo pozyska ostrołęcki klub?

Narew szykuje wzmocnienia. Kogo pozyska ostrołęcki klub?

Narew Ostrołęka rozpoczęła już przygotowania do nowego sezonu. Drużyna prowadzona przez trenera Dariusza Narolewskiego prawdopodobnie zostanie wzmocniona na kilku pozycjach. Kogo kibice będą oglądać jesienią w niebiesko-czerwonych barwach?

Piłkarki Jantaru Ostrołęka powróciły do treningów (wideo)

Piłkarki Jantaru Ostrołęka powróciły do treningów (wideo)

Podopieczne trenera Rafała Koska rozpoczęły przygotowania do powrotu na III-ligowe boiska. Jantar Ostrołęka wznowił już treningi grupowe. Pierwszy trening odbył się na płycie głównej boiska na stadionie przy ulicy Witosa. Było widać, że piłkarki tęskniły za piłką.

Radosław Rogowski trenerem Bartnika Myszyniec na kolejny sezon

Radosław Rogowski trenerem Bartnika Myszyniec na kolejny sezon

Radosław Rogowski porozumiał się z władzami Bartnika Myszyniec i poprowadzi drużynę w rozgrywkach A klasy w przyszłym sezonie. Trener daje sobie kolejny sezon na osiągnięcie zamierzonego celu jakim jest awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

» Wasze komentarze

g @ 20:24, 29.03.2020r. IP: *

Kolator drugim kandydatem a trzecim jest pan z Radomia ;)

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo