« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 5 sierpnia 2020 r., imieniny Marii, Oswalda, Stanisławy

Moja Ostrołęka

Aktualności

Rząd odmraża sport. Od 4 maja zajęcia dla maksymalnie 6 osób

Od poniedziałku 4 maja zostaną udostępnione obiekty infrastrukturalne o charakterze otwartym - poinformowała podczas wczorajszej konferencji prasowej Danuta Dmowska-Andrzejuk, minister sportu. Oznacza to, że do treningów będą mogli wrócić m.in. piłkarze i lekkoatleci.


- Należy jednak pamiętać, że tak jak na co dzień, także w sporcie, obowiązywać będą zasady bezpieczeństwa, ponieważ najważniejsze jest zdrowie i życie Polaków - mówiła minister sportu.

Reklama

Od 4 maja zostaną udostępnione stadiony sportowe, boiska szkolne i wielofunkcyjne - w tym orliki, a także infrastruktura zewnętrzna do uprawiania sportów motorowych oraz lotnictwa, pola golfowe, stadniny koni oraz obiekty tj. strzelnice, tory łucznicze, tory gokartowe, tory wrotkarskie i rolkowe. Na danym obiekcie będzie mogło przebywać maksymalnie sześć osób.

W przypadku kortów tenisowych, w II etapie, zostaną udostępnione obiekty otwarte i półotwarte. Będzie obowiązywał limit czterech osób na kort.

Podczas zajęć będą obowiązywały zasady bezpieczeństwa tj. zachowanie dystansu społecznego, obowiązek zasłaniania twarzy - w momencie dotarcia na dany obiekt sportowy, przebywając np. na boisku nie ma już tego obowiązku, ograniczona ilość osób, weryfikacja uczestników, brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego (poza WC), dezynfekcja urządzeń po każdym użyciu i każdej grupie, obowiązkowa dezynfekcja rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt, korzystanie z osobistego sprzętu treningowego lub dezynfekcja po każdym użyciu.

Opracowano także kolejne etapy powrotu do sportowej rzeczywistości. Będą one wdrażane w zależności od aktualnej sytuacji epidemicznej w Polsce. W etapie III będą wprowadzone zajęcia sportowe w salach i halach szkolnych. Z kolei etap IV zakłada działalność związaną ze sportowe w infrastrukturze o charakterze zamkniętym, tj. klubów tanecznych, basenów, siłowni, klubów fitness, badmintona, sportów walki i kręgielni. Do tego będzie można organizować imprezy sportowe na otwartej przestrzeni do 50 osób, bez udziału publiczności.Wstępnie szacuje się, że piłkarska Ekstraklasa wróci do gry w terminie 29-31 maja. Prawdopodobnie niższe klasy rozgrywkowe tj. liga okręgowa, w której grają Narew Ostrołęka i KS CK Troszyn zakończy się po rundzie jesiennej. Podopieczni trenera Dariusza Narolewskiego, jako lider rozgrywek, mają uzyskać promocję do IV ligi mazowieckiej. O szczegółach poinformujemy po oficjalnym komunikacie Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Odsłon: 5724
Komentarzy: 1
09:47, 26.04.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Potrenujesz teqball z mistrzami?

Potrenujesz teqball z mistrzami?

W najbliższą sobotę (8 sierpnia) każdy będzie mógł spróbować swoich sił w teqballu. Adrian Duszak i Grzegorz Staśkiewicz zapraszają na otwarty i bezpłatny trening z Adrianem Duszakiem - złotym medalistą w zmaganiach deblowych i singlowych oraz Grzegorzem Staśkiewiczem - brązowym medalista I Plażowych Mistrzostw Polski Teqball.

Kulesza z rekordami życiowym

Kulesza z rekordami życiowym

Zawodnik UKS Atleta Ostrołęka wystartował w 26. Międzynarodowym Turnieju im. Eugeniusza Bryzka do lat 18 w podnoszeniu ciężarów. Podopieczny Władysława Niedźwieckiego spisał się bardzo dobrze, ustanawiając swoje rekordy życiowe.

A może zumba pod chmurką?

A może zumba pod chmurką?

Kurpiowska Akademia Sportowa zaprasza wszystkich chętnych na dwa bezpłatne treningi zumby na Orliku w Dylewie. Przyjść może każdy. Zajęcia poprowadzi Elżbieta Greloch-Sęk.

Kto wyciśnie najwięcej kilogramów?

Kto wyciśnie najwięcej kilogramów?

Przed nami Otwarte Mistrzostwa Ostrołęki w wyciskaniu odważnika i sztangi leżąc. Organizatorzy: UKS Atleta Ostrołęka oraz Miasto Ostrołęka zapraszają młodzież, mężczyzn oraz kobiety do wzięcia udziału w rywalizacji. Zapowiadają się duże emocje.

Szansa dla miłośników króla i królowej

Szansa dla miłośników króla i królowej

W ostatni dzień lipca odbędzie się Wakacyjny Turniej Szachowy dla dzieci i młodzieży. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do wzięcia udziału w rywalizacji. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody.

» Wasze komentarze

Normal @ 11:11, 26.04.2020r. IP: *

Pan Koźmiński z PZPN powiedział wczoraj, że wyniki od 3 ligi w dół będą anulowane.....

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo