Karatecy OKKK wyróżnieni przez prezydenta

Aż dziesięcioro podopiecznych shihana Wiesława Orzoła otrzymuje wsparcie z budżetu miasta. Zawodnicy Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin będą otrzymywać stypendia w wysokości 200-400 zł, w zależności od osiągniętych rezultatów w minionym roku.

Stypendia sportowe Prezydenta Miasta Ostrołęki przyznawane są w uznaniu za osiągnięcia sportowe w 2019 roku.

Prezydent Łukasz Kulik postanowił wyróżnić Dominikę Pyskło, Beatę Opęchowską, Darię Długołęcką, Julitę Sek, Patryka Wekwejta, Pawła Goździewskiego, Szymona Nizińskiego, Jakuba Nizińskiego, Mateusza Kukucia i Damiana Sadlaka.

Dominika Pyskło uzyskała I klasę sportową oraz wywalczyła brązowy medal na Mistrzostwach Polski Młodzieżowców.

Beata Opęchowska uzyskała klasę mistrzowską międzynarodową. W ubiegłym roku zdobyła srebrny medal na Wagowych Mistrzostwach Europy Seniorów, brązowy medal na All American Open oraz brązowy medal na Akademickich Mistrzostwach Polski.

Daria Długołęcka uzyskała I klasę sportową, a do tego stanęła na trzecim stopniu podium w XVI Pucharze Polski Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzików.

Julita Sęk ma za sobą najlepszy rok w karierze. Młoda zawodniczka OKKK uzyskała mistrzowską klasę sportową, a do tego dołożyła wiele medali. Najważniejsze z nich to złoty medal na IKO Polish Open i brązowy na XXXIII Wagowych Mistrzostwach Europy.

Patryk Wekwejt zdobył dwa medale - złoty i srebrny - na IKO Polish Open, do tego dołożył srebrny i brązowy medal na Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego.

Paweł Goździewski uzyskał I klasę sportową i czterokrotnie stawał na najwyższym stopniu podium w prestiżowych imprezach. Złote medale zdobywał na IKO Polish Open, XXXVI Pucharze Polski Juniorów, Mistrzostwach Polski Okręgu Wschodniego i Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego.

Szymon Niziński uzyskał mistrzowską klasę sportową, do tego dołożył wiele medali, m.in. złoto na IKO Polish Open, srebro na Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego, złoto na Mistrzostwach Polski i złoto w Pucharze Polski.

Jakub Niziński uzyskał mistrzowską klasę sportową oraz osiągał znaczące sukcesy na arenie krajowej. Jakub zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego, złoty medal na Mistrzostwach Polski, brązowy medal w Pucharze Polski oraz złoty medal na Mistrzostwach Mazowsza.

Mateusz Kukuć uzyskał I klasę sportową, a także wywalczył brązowy medal w XVI Pucharze Polski Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzików, brązowy medal na Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego oraz złoty medal na Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego.

Damian Sadlak uzyskał I klasę sportową i może pochwalić się złotym medalem na IKO Polish Open, brązowym medalem na Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego oraz brązowym medalem zdobytym na Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego.

- W uznaniu za osiągnięcia sportowe w 2019 roku. Gratuluję i życzę dalszych sukcesów - czytamy w listach gratulacyjnych otrzymanych przez karateków od prezydenta Łukasza Kulika.

Odsłon: 34872