« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 4 lipca 2020 r., imieniny Malwiny, Izabeli, Aureliana

Moja Ostrołęka

Aktualności

Lekkoatleci OKLA z nagrodami

Karolina Grzeszczyk, Sebastian Moszczyński, Damian Niedźwiecki i Oskar Żebrowski to zawodnicy Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki, którzy zostali docenieni przez prezydenta Łukasza Kulika za osiągnięcia uzyskane w minionym roku.


Lekkoatleci będą otrzymywać stypendia sportowe w wysokości 200-300 zł. Stypendia sportowe Prezydenta Miasta Ostrołęki przyznawane są w uznaniu za osiągnięcia sportowe w 2019 roku.

Reklama

Karolina Grzeszczyk poczyniła duże postępy w konkurencji rzutu dyskiem. W minionym roku zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Polski U-16 oraz dwa złote medale - na Ogólnopolskich Igrzyskach LZS oraz Międzywojewódzkich Mistrzostwach U-16.

Sebastian Moszczyński w 2019 roku zanotował kilka bardzo dobrych startów i wywindował swój rekord życiowy w skoku wzwyż do poziomu 207 cm, co jest aktualnie najlepszym wynikiem w kraju. Do tego zdobył srebrny medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży - Mistrzostwach Polski U-18, złoty medal na Mistrzostwach Polski LZS, złoty medal na Ogólnopolskich Igrzyskach LZS oraz został powołany do kadry narodowej na 15 Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy.

Damian Niedźwiecki to jeden z najbardziej utalentowanych kulomiotów ostatnich lat w Ostrołęckim Klubie Lekkiej Atletyki. W minionym roku uzyskał I klasę sportową oraz zdobył dwa medale (złoty i brązowy) na Mistrzostwach Polski LZS, a także złoty na Ogólnopolskich Igrzyskach LZS i złoty na Międzywojewódzkich Mistrzostwach U-16.

Oskar Żebrowski to z kolei specjalizuje się w rzucie dyskiem i kulą. W minionym roku uzyskał I klasę sportową.


JBB

- W uznaniu za osiągnięcia sportowe w 2019 roku. Gratuluję i życzę dalszych sukcesów - czytamy w listach gratulacyjnych otrzymanych przez lekkoatletów od prezydenta Łukasza Kulika.

Odsłon: 6397
Komentarzy: 0
13:21, 29.04.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Lekkoatleci OKLA czekają na pierwsze starty

Lekkoatleci OKLA czekają na pierwsze starty

Reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki powrócili do regularnych treningów i nadrabiają zaległości. Podopieczni trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów oraz Bartosza Witkowskiego szykują się również do pierwszy zaplanowanych zawodów.

VI Bieg Kolejarza przełożony na jesień?

VI Bieg Kolejarza przełożony na jesień?

To miała być już szósta edycja Biegu Kolejarza organizowana przez Uczniowski Klub Sportowy MAG. Cieszące się dużym zainteresowaniem zawody w ramach Pikniku Dworcowego w tym sezonie miały zostać przeprowadzone w czerwcu, ale nie dojdą do skutku.

Biegacze upamiętnili Półmaraton Kurpiowski

Biegacze upamiętnili Półmaraton Kurpiowski

Dziś ulicami Ostrołęki i gminy Rzekuń miały przebiec setki uczestników Półmaratonu Kurpiowskiego. Niestety, z powodu pandemii koronawirusa wydarzenie zostało odwołane. Nieliczni sportowcy z naszego regionu postanowili jednak upamiętnić ten bieg i ruszyli jego trasą.

Ostrołęccy medaliści mistrzostw Polski w lekkiej atletyce w latach 1980-1985

Ostrołęccy medaliści mistrzostw Polski w lekkiej atletyce w latach 1980-1985

Uczniowski Klub Sportowy Siódemka Ostrołęka dzieli się lokalną historią lekkiej atletyki. Przedstawiamy ostrołęckich medalistów mistrzostw Polski w lekkiej atletyce w latach 1980-1985. Poznaj historię i zobacz kto stawał na podium na arenie krajowej.

Pierwsze medale ostrołęczan w mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce. Poznaj historię

Pierwsze medale ostrołęczan w mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce. Poznaj historię

UKS Siódemka Ostrołęka podzielił się lokalną historią lekkiej atletyki. Przypomniano o pierwszych ostrołęckich medalistach mistrzostw Polski. Na pierwszy krążek Ostrołęka czekała do 1976 roku, kiedy to złoty medal w oszczepie wywalczyła Barbara Kulesza.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo