« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 2 czerwca 2020 r., imieniny Erazma, Marianny, Marzanny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Lekkoatleci OKLA z nagrodami

Karolina Grzeszczyk, Sebastian Moszczyński, Damian Niedźwiecki i Oskar Żebrowski to zawodnicy Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki, którzy zostali docenieni przez prezydenta Łukasza Kulika za osiągnięcia uzyskane w minionym roku.


Lekkoatleci będą otrzymywać stypendia sportowe w wysokości 200-300 zł. Stypendia sportowe Prezydenta Miasta Ostrołęki przyznawane są w uznaniu za osiągnięcia sportowe w 2019 roku.

Reklama

Karolina Grzeszczyk poczyniła duże postępy w konkurencji rzutu dyskiem. W minionym roku zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Polski U-16 oraz dwa złote medale - na Ogólnopolskich Igrzyskach LZS oraz Międzywojewódzkich Mistrzostwach U-16.

Sebastian Moszczyński w 2019 roku zanotował kilka bardzo dobrych startów i wywindował swój rekord życiowy w skoku wzwyż do poziomu 207 cm, co jest aktualnie najlepszym wynikiem w kraju. Do tego zdobył srebrny medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży - Mistrzostwach Polski U-18, złoty medal na Mistrzostwach Polski LZS, złoty medal na Ogólnopolskich Igrzyskach LZS oraz został powołany do kadry narodowej na 15 Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy.

Damian Niedźwiecki to jeden z najbardziej utalentowanych kulomiotów ostatnich lat w Ostrołęckim Klubie Lekkiej Atletyki. W minionym roku uzyskał I klasę sportową oraz zdobył dwa medale (złoty i brązowy) na Mistrzostwach Polski LZS, a także złoty na Ogólnopolskich Igrzyskach LZS i złoty na Międzywojewódzkich Mistrzostwach U-16.

Oskar Żebrowski to z kolei specjalizuje się w rzucie dyskiem i kulą. W minionym roku uzyskał I klasę sportową.


JBB

- W uznaniu za osiągnięcia sportowe w 2019 roku. Gratuluję i życzę dalszych sukcesów - czytamy w listach gratulacyjnych otrzymanych przez lekkoatletów od prezydenta Łukasza Kulika.

Odsłon: 5470
Komentarzy: 0
13:21, 29.04.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ostrołęccy medaliści mistrzostw Polski w lekkiej atletyce w latach 1980-1985

Ostrołęccy medaliści mistrzostw Polski w lekkiej atletyce w latach 1980-1985

Uczniowski Klub Sportowy Siódemka Ostrołęka dzieli się lokalną historią lekkiej atletyki. Przedstawiamy ostrołęckich medalistów mistrzostw Polski w lekkiej atletyce w latach 1980-1985. Poznaj historię i zobacz kto stawał na podium na arenie krajowej.

Pierwsze medale ostrołęczan w mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce. Poznaj historię

Pierwsze medale ostrołęczan w mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce. Poznaj historię

UKS Siódemka Ostrołęka podzielił się lokalną historią lekkiej atletyki. Przypomniano o pierwszych ostrołęckich medalistach mistrzostw Polski. Na pierwszy krążek Ostrołęka czekała do 1976 roku, kiedy to złoty medal w oszczepie wywalczyła Barbara Kulesza.

'Ten bieg jest bliski mojemu sercu'. Przemysław Dąbrowski przebiegnie trasę Półmaratonu Kurpiowskiego

"Ten bieg jest bliski mojemu sercu". Przemysław Dąbrowski przebiegnie trasę Półmaratonu Kurpiowskiego

W najbliższą niedzielę 31 maja powinna odbyć się dwudziesta szósta edycja Półmaratonu Kurpiowskiego. W związku z pandemią koronawirusa, MZOS-TiIT postanowił przenieść wydarzenia na 2021 rok. Przemysław Dąbrowski upamiętni jednak ten bieg.

Półmaraton Kurpiowski dopiero w przyszłym roku. Tegoroczne wydarzenie anulowane

Półmaraton Kurpiowski dopiero w przyszłym roku. Tegoroczne wydarzenie anulowane

W związku z pandemią koronawirusa, Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce dbając o zdrowie uczestników, wolontariuszy i kibiców podjął decyzję o przeniesieniu XXVI Półmaratonu Kurpiowskiego na 2021 rok.

Martyna Budziłek najlepsza w olsztyńskim City Trail

Martyna Budziłek najlepsza w olsztyńskim City Trail

W dziesięciu miastach w Polsce, na przełomie 2019 i 2020 roku, odbywał się cykl biegów przełajowych na dystansie 5 kilometrów pod nazwą City Trail. W olsztyńskiej edycji tych biegów w klasyfikacji kobiet wygrała Martyna Budziłek z UKS Siódemka Ostrołęka.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo