« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 21 września 2020 r., imieniny Jonasza, Mateusza, Hipolita

Moja Ostrołęka

Aktualności

Pływacy WOPR-OS nagrodzeni za ciężką pracę i osiągnięcia z poprzedniego roku

Trzech podopiecznych trenera Dariusza Małkowskiego zdobyło w minionym roku wiele medali. Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski i Hubert Nakielski, z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Ostrołęce, zostali docenieni również przez prezydenta.


Ostrołęccy ratownicy wodni będą pobierać z kasy miasta po 300-400 zł miesięcznie w ramach stypendiów sportowych, które przyznał im prezydent Łukasz Kulik.

Reklama

Mateusz Adamowski wywalczył trzy medale, 2 srebrne i brązowy, podczas Letnich Mistrzostw Polski w kategorii junior. Do tego dołożył dwa brązowe medale na Zimowych Mistrzostwach Polski i osiem krążków (7 srebrnych i brązowy) w Grand Prix Polski.

Kamil Bojarski również może się pochwalić sporym dorobkiem medalowym. Podopieczny trenera Dariusza Małkowskiego zdobył dwa srebrne medale na Letnich Mistrzostwach Polski, dwa złote i srebrny na Zimowych Mistrzostwach Polski oraz trzy złote, trzy srebrne i brązowy na Grand Prix Polski.

Najbardziej utytułowanym reprezentantem WOPR-OS jest Hubert Nakielski. W ubiegłym roku ostrołęczanin wywalczył dwa brązowe medale na mistrzostwach Europy, zdobył złoto, srebro i brąz na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych, a do tego dołożył złoto, trzy srebra i dwa brązy na Letnich Mistrzostwach Polski, dwa złota, srebro i trzy brązy na Zimowych Mistrzostwach Polski oraz siedem złotych krążków i pięć srebrnych na Grand Prix Polski.

To kolejny sezon reprezentantów Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Ostrołęce. Zawodnicy z Ostrołęki oprócz zdobyczy medalowych, w swoich startach ustanowili wiele wartościowych rekordów życiowych. Z pewnością stypendia sportowe przyznane przez prezydenta Łukasza Kulika pomogą w przygotowaniu do kolejnych mistrzostw.Stypendia sportowe Prezydenta Miasta Ostrołęki przyznawane są w uznaniu za osiągnięcia sportowe w 2019 roku.

Odsłon: 6232
Komentarzy: 0
11:34, 03.05.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ratownicy WOPR-OS powrócili do treningów

Ratownicy WOPR-OS powrócili do treningów

Reprezentanci Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowe WOPR-OS powrócili do treningów i już planują starty w zawodach. Podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego trenują pięć razy w tygodniu na basenie w Ostrowi Mazowieckiej.

Ratownicy z nadziejami na jesienne starty

Ratownicy z nadziejami na jesienne starty

Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego WOPR-OS od blisko trzech miesięcy trenują indywidualnie i czekają na możliwość regularnych treningów na basenie. Większość tegorocznych imprez została odwołana, kilka przeniesiono na inny termin.

Utytułowana pływaczka ze stypendium sportowym. Sto lat Angelika!

Utytułowana pływaczka ze stypendium sportowym. Sto lat Angelika!

Angelika Wikieł ma za sobą udane starty w 2019 roku. Prezydent Łukasz Kulik postanowił wynagrodzić ciężką pracę pływaczki i przyznał jej stypendium sportowe. Podopieczna swojej starszej siostry Manueli zdobyła m.in. trzy złote medale podczas Grand Prix Polski.

Ferie zimowe w ostrołęckim Aquarium

Ferie zimowe w ostrołęckim Aquarium

Dzieci i młodzież szkolna z województwa mazowieckiego od poniedziałku 10 lutego rozpoczynają zimową przerwę w nauce. Teraz mogą wypocząć spędzając aktywnie czas m.in. w Aquarium. Zobacz jaką ofertę, dla uczniów i rodzin, przygotował ostrołęcki park wodny.

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo