Piątek, 30 października 2020 r., imieniny Zenobii, Przemysława, Edmunda

Pływacy WOPR-OS nagrodzeni za ciężką pracę i osiągnięcia z poprzedniego roku

Trzech podopiecznych trenera Dariusza Małkowskiego zdobyło w minionym roku wiele medali. Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski i Hubert Nakielski, z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Ostrołęce, zostali docenieni również przez prezydenta.

Ostrołęccy ratownicy wodni będą pobierać z kasy miasta po 300-400 zł miesięcznie w ramach stypendiów sportowych, które przyznał im prezydent Łukasz Kulik.

Mateusz Adamowski wywalczył trzy medale, 2 srebrne i brązowy, podczas Letnich Mistrzostw Polski w kategorii junior. Do tego dołożył dwa brązowe medale na Zimowych Mistrzostwach Polski i osiem krążków (7 srebrnych i brązowy) w Grand Prix Polski.

Kamil Bojarski również może się pochwalić sporym dorobkiem medalowym. Podopieczny trenera Dariusza Małkowskiego zdobył dwa srebrne medale na Letnich Mistrzostwach Polski, dwa złote i srebrny na Zimowych Mistrzostwach Polski oraz trzy złote, trzy srebrne i brązowy na Grand Prix Polski.

Najbardziej utytułowanym reprezentantem WOPR-OS jest Hubert Nakielski. W ubiegłym roku ostrołęczanin wywalczył dwa brązowe medale na mistrzostwach Europy, zdobył złoto, srebro i brąz na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych, a do tego dołożył złoto, trzy srebra i dwa brązy na Letnich Mistrzostwach Polski, dwa złota, srebro i trzy brązy na Zimowych Mistrzostwach Polski oraz siedem złotych krążków i pięć srebrnych na Grand Prix Polski.

To kolejny sezon reprezentantów Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Ostrołęce. Zawodnicy z Ostrołęki oprócz zdobyczy medalowych, w swoich startach ustanowili wiele wartościowych rekordów życiowych. Z pewnością stypendia sportowe przyznane przez prezydenta Łukasza Kulika pomogą w przygotowaniu do kolejnych mistrzostw.

Stypendia sportowe Prezydenta Miasta Ostrołęki przyznawane są w uznaniu za osiągnięcia sportowe w 2019 roku.