« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 30 października 2020 r., imieniny Zenobii, Przemysława, Edmunda

Moja Ostrołęka

Aktualności

Pływacy WOPR-OS nagrodzeni za ciężką pracę i osiągnięcia z poprzedniego roku

Trzech podopiecznych trenera Dariusza Małkowskiego zdobyło w minionym roku wiele medali. Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski i Hubert Nakielski, z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Ostrołęce, zostali docenieni również przez prezydenta.


Ostrołęccy ratownicy wodni będą pobierać z kasy miasta po 300-400 zł miesięcznie w ramach stypendiów sportowych, które przyznał im prezydent Łukasz Kulik.

Reklama

Mateusz Adamowski wywalczył trzy medale, 2 srebrne i brązowy, podczas Letnich Mistrzostw Polski w kategorii junior. Do tego dołożył dwa brązowe medale na Zimowych Mistrzostwach Polski i osiem krążków (7 srebrnych i brązowy) w Grand Prix Polski.

Kamil Bojarski również może się pochwalić sporym dorobkiem medalowym. Podopieczny trenera Dariusza Małkowskiego zdobył dwa srebrne medale na Letnich Mistrzostwach Polski, dwa złote i srebrny na Zimowych Mistrzostwach Polski oraz trzy złote, trzy srebrne i brązowy na Grand Prix Polski.

Najbardziej utytułowanym reprezentantem WOPR-OS jest Hubert Nakielski. W ubiegłym roku ostrołęczanin wywalczył dwa brązowe medale na mistrzostwach Europy, zdobył złoto, srebro i brąz na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych, a do tego dołożył złoto, trzy srebra i dwa brązy na Letnich Mistrzostwach Polski, dwa złota, srebro i trzy brązy na Zimowych Mistrzostwach Polski oraz siedem złotych krążków i pięć srebrnych na Grand Prix Polski.

To kolejny sezon reprezentantów Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Ostrołęce. Zawodnicy z Ostrołęki oprócz zdobyczy medalowych, w swoich startach ustanowili wiele wartościowych rekordów życiowych. Z pewnością stypendia sportowe przyznane przez prezydenta Łukasza Kulika pomogą w przygotowaniu do kolejnych mistrzostw.Stypendia sportowe Prezydenta Miasta Ostrołęki przyznawane są w uznaniu za osiągnięcia sportowe w 2019 roku.

Odsłon: 7411
Komentarzy: 0
11:34, 03.05.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

 Nakielski dwukrotnym medalistą

Nakielski dwukrotnym medalistą

Podczas Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu zawodnik WOPR-OS Ostrołęka Hubert Nakielski reprezentując swoją uczelnię, czyli Politechnikę Warszawską wywalczył dwa medale. To duży sukces podopiecznego Dariusza Małkowskiego. 

Wyłowili 11 medali w Redzie

Wyłowili 11 medali w Redzie

Dzień po Grand Prix w Ostrołęce zawodnicy WOPR-OS Ostrołęka wystartowali w II rundzie Pomorskiej Ligi w ratownictwie wodnym, która odbyła się w Redzie. Nasi reprezentanci zdobyli 11 medali. W skład reprezentacji WOPR-OS weszli: Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski, Kacper Mierzejewski. 

 

Medale w ratownictwie rozdane (zdjęcia)

Medale w ratownictwie rozdane (zdjęcia)

Dzisiaj w Parku Wodnym "Aquarium" w Ostrołęce odbyły się zawody Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym. Swój udział zapowiedziało 11 klubów z różnych części Polski. W naszym mieście zaprezentowało się ponad 130 zawodników i zawodniczek w 14 konkurencjach.

 

Grand Prix w ratownictwie już w sobotę

Grand Prix w ratownictwie już w sobotę

3 października o godz. 9:15 na basenie Parku Wodnego "Aquarium" w Ostrołęce rozpocznie się Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym. Swój udział zapowiedziało 11 klubów z różnych części Polski. W naszym mieście zaprezentuje się ponad 130 zawodników i zawodniczek w 14 konkurencjach.

 

Tuzin medali ratowników WOPR-OS w Kościerzynie

Tuzin medali ratowników WOPR-OS w Kościerzynie

Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego WOPR-OS powrócili do rywalizacji w zawodach. Podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego startowali w pierwszej rundzie Pomorskiej Ligi w Ratownictwie Wodnym 2020 i zdobyli dwanaście medali.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo