« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 29 października 2020 r., imieniny Euzebii, Wiloletty, Narcyza

Moja Ostrołęka

Aktualności

Sportowcy ze stypendiami. Miasto przekaże ponad 130 tys. zł

Czterdziestu sportowców reprezentujących ostrołęckie kluby otrzyma stypendia z ostrołęckiego ratusza. Prezydent Łukasz Kulik w tym roku przeznaczy na to 130 tys. 800 złotych. Finansowanie zostało zwiększone ponad dwukrotnie.


Wcześniej kasa miasta uszczuplana była na wypłaty dla sportowców o 60 tys. zł rocznie.

Reklama

Stypendia sportowe Prezydenta Miasta Ostrołęki przyznawane w uznaniu za osiągnięcia sportowe w 2019 roku otrzymają sportowcy klubów tj. Uczniowski Klub Sportowy Atleta (Jakub Borkowski i Dominik Kulesza), Uczniowski Klub Sportowy Atria (Filip Radecki i Klara Radecka), Ostrołęcki Klub Bowlingowy (Filip Terlik), Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki (Oskar Żebrowski, Damian Niedźwiecki, Sebastian Moszczyński i Karolina Grzeszczyk), Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe (Hubert Nakielski, Kamil Bojarski i Mateusz Adamowski), Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin (Patryk Wekwejt, Paweł Goździewski, Szymon Niziński, Dominika Pyskło, Jakub Niziński, Mateusz Kukuć, Beata Opęchowska, Daria Długołęcka, Julita Sęk i Damian Sadlak), Międzyszkolny Klub Kyokushin Karate (Oliwia Sobiech, Alicja Nalewajk, Natalia Nalewajk, Iza Piskorek, Weronika Czajka, Łukasz Kacprzycki i Krzysztof Modzelewski), Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Unia Basket (Julia Hyjek), Ostrołęckie Towarzystwo Piłki Siatkowej Nike (Martyna Werpachowska), Sekcja Pływania Narew (Angelika Wikieł), Stowarzyszenie Rozwoju Poprzez Taniec Progres (Patrycja Prusińska, Amelia Kulesza, Sandra Bralska i Julia Morawska), Klub Tańca Towarzyskiego Fan (Miłosz Dobkowski, Wiktoria Szmit, Angelina Staszewska i Wiktor Śliwowski).Więcej o stypendiach sportowych prezydenta miasta Ostrołęki przeczytacie w naszym serwisie sportowym.

Odsłon: 5639
Komentarzy: 0
14:03, 11.05.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Zadbaj o swoje zdrowie, jak i swojego podopiecznego, za pośrednictwem pasów do trekkingu z psem

Zadbaj o swoje zdrowie, jak i swojego podopiecznego, za pośrednictwem pasów do trekkingu z psem

Dogtrekking jest aktywnością, która z roku na rok zyskuje w Polsce coraz większą popularność. Jest to dyscyplina sportu, w której organizowane są zawody, ale sprawdza się także jako rekreacyjna i nieco bardziej aktywna forma spaceru ze swoimi czworonogami. Jak to działa?

Prezes chodzi w złocie. Janczewski mistrzem (zdjęcia)

Prezes chodzi w złocie. Janczewski mistrzem (zdjęcia)

Dwójka reprezentantów UKS Atleta Ostrołęka wystartowała w XXX Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Masters w podnoszeniu ciężarów. W Piekarach Śląskich nasi przedstawiciele sięgnęli po złote medale. Z tytuły najlepszych cieszyli się: Justyna Niedzwiecka - mistrzyni Polski z 2019 roku, pięciokrotna rekordzistka Polski oraz Karol Janczewski - srebrny medalista mistrzostw z 2016 i 2019 roku.

Duszak z podwójnym złotem. Staśkiewicz z brązem

Duszak z podwójnym złotem. Staśkiewicz z brązem

W ubiegły weekend odbył się Top Master Kobyłka Teqball - pierwszy z czterech turniejów kwalifikacyjnych do Mistrzostw Świata. Z każdego kraju wyłaniana jest osoba bądź para poprzez największą ilość zgromadzonych punktów, która będzie reprezentować nasz kraj na najbliższym mundialu.

 

UKS Atleta Ostrołęka jest mocny (zdjęcia)

UKS Atleta Ostrołęka jest mocny (zdjęcia)

W minioną sobotę w Siedlcach odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego młodzików, juniorów młodszych oraz juniorów w podnoszeniu ciężarów. Podopieczni Władysława Niedźwieckiego spisali się bardzo dobrze. Wywalczyli drugie i trzecie miejsce w rywalizacji grupowej oraz pięć medali w zmaganiach indywidualnych.

 

Niedzwiecka z mistrzostwem i rekordem!

Niedzwiecka z mistrzostwem i rekordem!

Zawodniczka rodem z Obierwi wywalczyła tytuł najlepszej zawodniczki w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Masters 2020 w podnoszeniu ciężarów. W Piekarach Śląskich nie miała sobie równych. 42-latka wygrała swoją kategorię, chociaż nie osiągnęła rekordu życiowego, jaki miała plan na te zawody.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo