« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 18 czerwca 2021 r., imieniny Elżbiety, Marka, Amandy

Moja Ostrołęka

Aktualności

Świt Baranowo wznowił treningi. Zaplanowano również pierwszy sparing

(fot. archiwum klubu/Facebook)

Drużyna prowadzona przez trenera Damiana Dąbrowskiego wróciła do zajęć z piłką. We wtorek 5 maja po raz pierwszy piłkarze Świtu wybiegli na boisko po 58 dniach przerwy. W pierwszym tygodniu po przerwie odbyło się dziewięć treningów.


- Z wielkim uśmiechem i radością wróciliśmy do pracy z piłkami - mówi trener Damian Dąbrowski. - Na początku zaserwowałem swoim piłkarzom mocniejszą rozgrzewkę, a także trening formacji i strzelecki. W trzech grupach trenowało łącznie 17 zawodników. Widać było, że piłka nie słuchała zawodników. W te półtora tygodnia treningów wprowadziłem dwa schematy budowy ataku. Dobrze, że teraz od poniedziałku cała drużyną będzie mogła trenować razem to rozwiniemy to sobie.

Reklama

Świt Baranowo w B klasie w grupie Ostrołęka po rundzie jesiennej zajmował szóste miejsce z dorobkiem 12 punktów. Jak wiadomo, liga została oficjalnie zakończona, więc podopieczni trenera Damiana Dąbrowskiego nie poprawią swojej pozycji i w przyszłym sezonie ponownie będą występować na najniższym szczeblu rozgrywek na Mazowszu.

- Pod koniec kwietnia mocno debatowaliśmy w zarządzie czy liga powinna wrócić - mówi Paweł Białczak, wiceprezes klubu. - Ostatecznie wysłaliśmy swoją opinię związkowi, że jesteśmy przeciw, choć zdania w zarządzie były podzielone. Trener jednak mocno naciskał by ruszyć z zajęciami. Tak też się stało i dzień po odmrożeniu sportu w Polsce weszliśmy na boiskoz zachowaniem niezbędnych środków ostrożności.Świt Baranowo rozpoczyna przygotowania do nowego sezonu i zaplanował już pierwszy sparing. Rywalem drużyny z powiatu ostrołęckiego w sobotę 6 czerwca będzie Gryf Kownaty Żędowe.

Odsłon: 16889
Komentarzy: 3
12:29, 15.05.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Kto wygra w meczach Euro?

Kto wygra w meczach Euro?

Przed nami kolejne spotkania Mistrzostw Europy. Ukraina i Macedonia staną przed szansą na pierwsze punkty. Ukraińcy w pierwszym spotkaniu ulegli 2:3 Holandii, zaś Macedonia przegrała 1:3 z Austrią. Najciekawiej zapowiada się starcie Belgów z Duńczykami, zaś na deser spotkanie Holandii z Austrią.

Jak będą wyglądały dzisiejsze mecze na Euro?

Jak będą wyglądały dzisiejsze mecze na Euro?

Przed nami kolejne spotkania w Mistrzostwach Europy 2020. Jak typują starcia nasi ludzie sportu?

Festiwal Korony. Ale się działo! (zdjęcia)

Festiwal Korony. Ale się działo! (zdjęcia)

Aż 16 grup przedszkolnych z naszego miasta wzięło udział w „Festiwalu Piłkarskim dla Przedszkoli” pod honorowym patronatem prezydenta Ostrołęki zorganizowanym przez OTS Korona Ostrołęka. W wydarzeniu wzięło udział blisko 400 małych sportowców z miasta i powiatu. Ale była zabawa!

Nie tak miało być. Polska przegrała

Nie tak miało być. Polska przegrała

Wielkie nadzieje i oczekiwania. Biało-czerwoni mieli rozpocząć Mistrzostwa Europy od wygranej ze Słowacją. Niestety, nie udało się. Ekipa Paulo Sousy uległa 1:2 Słowacji. Przed Robertem Lewandowskim i spółką bardzo trudne zadanie. Polska ma do rozegrania mecze z Hiszpanią i Szwecją. Jak ocenicie poniedziałkowy bój?

Kto dzisiaj wygra? Jak typują nasi eksperci mecz Polski?

Kto dzisiaj wygra? Jak typują nasi eksperci mecz Polski?

Przed nami bardzo ważny dzień na Euro 2020. Dzisiaj pierwsze spotkanie rozegrają biało-czerwoni.

» Wasze komentarze

Robert @ 16:25, 16.05.2020r. IP: *.*.37.174

Slyszalem ze szykuja sie spore wzmocnienia nawet z czwartoligowych klubów. Gratulacje dla trenera Dabrowskiego za operatywnosc

berek @ 14:26, 17.05.2020r. IP: *.*.88.146

Komunikat Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN

W związku z pojawiającymi się zapytaniami dotyczącymi możliwości rozgrywania meczów sparingowych informujemy, iż w ocenie Komisji Medycznej PZPN, która czuwa nad aspektem zdrowotnym planu wznowienia rozgrywek, jest to niemożliwe. Powyższe dotyczy zarówno drużyn uczestniczących w kontynuowanych rozgrywkach jak i pozostałych.

Jednym z założeń wdrożonej izolacji sportowej jest ograniczenie do minimum możliwości zakażenia zawodników i członków sztabów szkoleniowych wirusem COVID-19. Zasadnym jest zatem ograniczenie liczby rozgrywanych meczów i kontaktu z innymi drużynami wyłącznie do spotkań w ramach oficjalnych rozgrywek Ekstraklasy, 1. i 2. Ligi.

alex @ 14:27, 17.05.2020r. IP: *.*.227.83

No to sobie pograli ...

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo