« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 5 sierpnia 2020 r., imieniny Marii, Oswalda, Stanisławy

Moja Ostrołęka

Aktualności

Rekrutacja do klasy sportowej w "dwójce"

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Staszica w Ostrołęce, jak co roku, prowadzi nabór do klasy czwartej sportowej z rozszerzeniem siatkówki dla dziewcząt i piłki nożnej dla chłopców. Z powodu pandemii koronawirusa rekrutacja będzie odbywać się inaczej.


Ostrołęcka "dwójka" to szkoła z tradycjami klas sportowych, w które nieprzerwanie są one powoływane od 1982 roku. Placówka współpracuje z OTPS Nike Ostrołęka oraz UKS Narew Ostrołęka oraz innymi stowarzyszeniami i klubami sportowymi.

Reklama

Aby zapisać trzecioklasistę do klasy sportowej w Szkole Podstawowej nr 2 w Ostrołęce należy pobrać wniosek i odesłać podpisany przez rodzica na adres e-mail lub zgłosić się po druk do szkoły i po wypełnieniu pozostawić w wyznaczonym miejscu. Egzaminy ze sprawności fizycznej odbędą się w najbliższym możliwym terminie, o którym szkoła powiadomi z tygodniowym wyprzedzeniem.

- Klasy sportowe prowadzi wykwalifikowana kadra nauczycielska - trenerzy oraz instruktorzy, którzy cały czas podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe, uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach. Klasy te biorą również udział w programie Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. W ramach lekcji wychowania fizycznego organizowane są zajęcia nauki pływania - informuje dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrołęce.

Od roku szkolnego 2019/2020 szkoła jest organizatorem Ligi Małych Gier w piłce siatkowej, w której dziewczęta mogą rywalizować z rówieśnikami z innych szkół z miasta i regionu. Więcej o tym wydarzeniu sportowym przeczytasz m.in. w artykule "Zuzanna Siudek i Oliwia Kolwicz najlepsze w "Lidze małych gier" (zdjęcia, wideo)".Klasa sportowa to bardzo dobry wybór, o ile samo dziecko jest nią zainteresowane. Rozwój fizyczny, jaki zapewnia taka klasa sprawia, że odnosi ono sukcesy nie tylko w sporcie, ale także w innych sferach życia.

Odsłon: 3998
Komentarzy: 1
09:36, 17.05.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Potrenujesz teqball z mistrzami?

Potrenujesz teqball z mistrzami?

W najbliższą sobotę (8 sierpnia) każdy będzie mógł spróbować swoich sił w teqballu. Adrian Duszak i Grzegorz Staśkiewicz zapraszają na otwarty i bezpłatny trening z Adrianem Duszakiem - złotym medalistą w zmaganiach deblowych i singlowych oraz Grzegorzem Staśkiewiczem - brązowym medalista I Plażowych Mistrzostw Polski Teqball.

Kulesza z rekordami życiowym

Kulesza z rekordami życiowym

Zawodnik UKS Atleta Ostrołęka wystartował w 26. Międzynarodowym Turnieju im. Eugeniusza Bryzka do lat 18 w podnoszeniu ciężarów. Podopieczny Władysława Niedźwieckiego spisał się bardzo dobrze, ustanawiając swoje rekordy życiowe.

A może zumba pod chmurką?

A może zumba pod chmurką?

Kurpiowska Akademia Sportowa zaprasza wszystkich chętnych na dwa bezpłatne treningi zumby na Orliku w Dylewie. Przyjść może każdy. Zajęcia poprowadzi Elżbieta Greloch-Sęk.

Kto wyciśnie najwięcej kilogramów?

Kto wyciśnie najwięcej kilogramów?

Przed nami Otwarte Mistrzostwa Ostrołęki w wyciskaniu odważnika i sztangi leżąc. Organizatorzy: UKS Atleta Ostrołęka oraz Miasto Ostrołęka zapraszają młodzież, mężczyzn oraz kobiety do wzięcia udziału w rywalizacji. Zapowiadają się duże emocje.

Szansa dla miłośników króla i królowej

Szansa dla miłośników króla i królowej

W ostatni dzień lipca odbędzie się Wakacyjny Turniej Szachowy dla dzieci i młodzieży. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do wzięcia udziału w rywalizacji. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody.

» Wasze komentarze

K @ 16:00, 17.05.2020r. IP: *.*.220.65

Słowo " nieprzerwanie" jak samo sugeruje pisane jest nieprzerwanie. Powrót do szkoły sugerowany I to nie do czwartej, ale do pierwszej klasy.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo