« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 11 lipca 2020 r., imieniny Olgi, Kaliny, Benedykta

Moja Ostrołęka

Aktualności

Rekrutacja do klasy sportowej w "dwójce"

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Staszica w Ostrołęce, jak co roku, prowadzi nabór do klasy czwartej sportowej z rozszerzeniem siatkówki dla dziewcząt i piłki nożnej dla chłopców. Z powodu pandemii koronawirusa rekrutacja będzie odbywać się inaczej.


Ostrołęcka "dwójka" to szkoła z tradycjami klas sportowych, w które nieprzerwanie są one powoływane od 1982 roku. Placówka współpracuje z OTPS Nike Ostrołęka oraz UKS Narew Ostrołęka oraz innymi stowarzyszeniami i klubami sportowymi.

Reklama

Aby zapisać trzecioklasistę do klasy sportowej w Szkole Podstawowej nr 2 w Ostrołęce należy pobrać wniosek i odesłać podpisany przez rodzica na adres e-mail lub zgłosić się po druk do szkoły i po wypełnieniu pozostawić w wyznaczonym miejscu. Egzaminy ze sprawności fizycznej odbędą się w najbliższym możliwym terminie, o którym szkoła powiadomi z tygodniowym wyprzedzeniem.

- Klasy sportowe prowadzi wykwalifikowana kadra nauczycielska - trenerzy oraz instruktorzy, którzy cały czas podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe, uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach. Klasy te biorą również udział w programie Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. W ramach lekcji wychowania fizycznego organizowane są zajęcia nauki pływania - informuje dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrołęce.

Od roku szkolnego 2019/2020 szkoła jest organizatorem Ligi Małych Gier w piłce siatkowej, w której dziewczęta mogą rywalizować z rówieśnikami z innych szkół z miasta i regionu. Więcej o tym wydarzeniu sportowym przeczytasz m.in. w artykule "Zuzanna Siudek i Oliwia Kolwicz najlepsze w "Lidze małych gier" (zdjęcia, wideo)".Klasa sportowa to bardzo dobry wybór, o ile samo dziecko jest nią zainteresowane. Rozwój fizyczny, jaki zapewnia taka klasa sprawia, że odnosi ono sukcesy nie tylko w sporcie, ale także w innych sferach życia.

Odsłon: 3475
Komentarzy: 1
09:36, 17.05.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Dla fanów piłeczki celuloidowej

Dla fanów piłeczki celuloidowej

Miasto Ostrołęka zaprasza na Sportowe Wakacje w Mieście. Kolejną ofertą są zajęcia z tenisa stołowego. W zajęciach mogą wziąć wszyscy chętni, a naprawdę warto. Zapraszamy w imieniu organizatorów.

A może popływamy?

A może popływamy?

Miasto Ostrołęka przygotowało niezwykle bogatą ofertę "Sportowych Wakacji w Mieście". Od poniedziałku do piątku można korzystać z Parku Wodnego Aquarium.

Do wyzwania #GaszynChallenge dołączyli sportowcy z Ostrołęki i powiatu (wideo)

Do wyzwania #GaszynChallenge dołączyli sportowcy z Ostrołęki i powiatu (wideo)

Charytatywna akcja #GaszynChallenge zatacza coraz szersze kręgi. Po samorządowcach, strażakach ochotnikach i policjantach przyszedł czas na sportowców z naszego regionu. Pompki w szczytnym celu wykonywali m.in. piłkarze i piłkarki, a także biegacze czy przedstawiciele sportów walki.

Pompowali dla Dominika (zdjęcia, wideo)

Pompowali dla Dominika (zdjęcia, wideo)

Na obiektach w Ostrołęce działo się. Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce podjął wyzwanie i przyłączył się do akcji #GaszynChallenge.

Sportowe wakacje w mieście. Poznaj plan

Sportowe wakacje w mieście. Poznaj plan

Zajęcia sportowe i turnieje w kilkunastu dyscyplinach sportowych będą dostępne bezpłatnie dla dzieci i młodzieży w okresie wakacyjnym. Miasto Ostrołęka wspólnie z klubami sportowymi zaprasza do wspólnej rywalizacji i aktywnego spędzania wolnego czasu.

» Wasze komentarze

K @ 16:00, 17.05.2020r. IP: *.*.220.65

Słowo " nieprzerwanie" jak samo sugeruje pisane jest nieprzerwanie. Powrót do szkoły sugerowany I to nie do czwartej, ale do pierwszej klasy.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo