« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 11 lipca 2020 r., imieniny Olgi, Kaliny, Benedykta

Moja Ostrołęka

Aktualności

"Ten bieg jest bliski mojemu sercu". Przemysław Dąbrowski przebiegnie trasę Półmaratonu Kurpiowskiego

W najbliższą niedzielę 31 maja powinna odbyć się dwudziesta szósta edycja Półmaratonu Kurpiowskiego. W związku z pandemią koronawirusa, MZOS-TiIT postanowił przenieść wydarzenia na 2021 rok. Przemysław Dąbrowski upamiętni jednak ten bieg.


- Postanowiłem podtrzymać tradycję i przebiegnę samemu tę połówkę, tą samą trasą. Wpadłem na taki pomysł, ponieważ ten bieg jest bliski mojemu sercu - wyjaśnia Przemysław Dąbrowski.

Reklama

Rokrocznie, jeden z najstarszych biegów długodystansowych w okolicy jak bez wątpienia jest Półmaraton Kurpiowski, przyciąga wielu znakomitych zawodników z Polski i zagranicy. Niestety w tym roku mieszkańcom całego regionu nie będzie dane przeżywać biegu razem z zawodnikami.

- W poprzednich edycjach dwukrotnie udało mi się zwyciężyć w biegu. Również w tym sezonie wpisałem ten bieg listę jako jeden z głównych startów na ten rok. Przebiegnę trasę wyznaczoną przez organizatora, aby uczcić to wydarzenie - dodaje Przemysław Dąbrowski.

Jak będzie wyglądał bieg Przemysława Dąbrowskiego? Start biegu doświadczony lekkoatleta zaplanował w niedzielę 31 maja o godz. 9.00 ze stadionu przy ulicy Witosa. Pierwsze 5 km, które wiedzie przez centrum miasta, pokona chodnikami, następnie wbiegając na aleję Solidarności w kierunku miejscowości Goworki, będzie kontynuował bieg ulicą aż do 19 km, gdzie w drodze powrotnej wbiegnie na chodnik udając się w kierunku stadionu przy ulicy Witosa, kończąc bieg na płycie boiska.

- Taktykę jaką zastosuję to forma mocnego treningu. Przebieg całego biegu odbywać się będzie zgodnie z przepisami ruchu drogowego i zasadami bezpieczeństwa. W biegu towarzyszył będzie mi przyjaciel Michał Gawek, jadąc na rowerze tuż obok mnie, który zadba o względy informacyjne na trasie oraz relacje z trasy - dodaje mieszkaniec gminy Rzekuń.Przemysław Dąbrowski ma nadzieję, że całą inicjatywą zainspiruję inne osoby do podobnego działania i uczestnictwo w biegach online, dbając przy tym o swoją aktywność fizyczną i małą nutę rywalizacji.

Odsłon: 8692
Komentarzy: 4
12:49, 25.05.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Rekord Patrycji Przybysz

Rekord Patrycji Przybysz

W niedzielę troje reprezentantów Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki wystartowało w zawodach na warszawskim obiekcie Akademii Wychowania Fizycznego. Świetnie zaprezentowała się Patrycja Przybysz.

Nasi z trzema rekordami życiowymi

Nasi z trzema rekordami życiowymi

Reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki w wystartowali w zmaganiach w stolicy. Podopieczni Katarzyny i Konrada Szusterów wypadli bardzo dobrze. Troje poprawiło swoje dotychczasowe najlepsze wyniki w życiu.

Życiówki Kowalczyka i Szymczyk

Życiówki Kowalczyka i Szymczyk

Kolejne starty za przedstawicielami Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki. Podopieczni Bartosza Witkowskiego mierzyli się na stadionie stołecznej Akademii Wychowania Fizycznego podczas III Warszawskiej Ligi Lekkoatletycznej. Spisali się bardzo dobrze.

Świetne wyniki OKLA w Warszawie i Białymstoku

Świetne wyniki OKLA w Warszawie i Białymstoku

Bardzo dobre wyniki zanotowali reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki w zawodach przeprowadzonych w Białymstoku i Warszawie. Podopieczni trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów oraz Bartosza Witkowskiego wypełnili minima na Mistrzostwa Polski.

Lekkoatleci OKLA czekają na pierwsze starty

Lekkoatleci OKLA czekają na pierwsze starty

Reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki powrócili do regularnych treningów i nadrabiają zaległości. Podopieczni trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów oraz Bartosza Witkowskiego szykują się również do pierwszy zaplanowanych zawodów.

» Wasze komentarze

Paweł @ 13:18, 25.05.2020r. IP: *.*.41.247

Nie dość że super sportowiec to i normalny człowiek. Świetny pomysł Przemek !!!

BBL @ 13:50, 25.05.2020r. IP: *.*.178.3

Żeby tylko nie było tłoku na trasie bo jeszcze kilka innych osób ma takie plany.

Biegacz @ 15:27, 25.05.2020r. IP: *.*.176.3

Super pomysł Przemek ! Nic tylko brać przykład, biegnę i ja !!! :)

biegaczka @ 21:43, 25.05.2020r. IP: *

A co na to organizator połówki?
Mzostiit, Miasto nie wstyd Wam?

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo