« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 4 lipca 2020 r., imieniny Malwiny, Izabeli, Aureliana

Moja Ostrołęka

Aktualności

Kolejny etap odmrażania sportu. Narew i KS CK Troszyn czekają mecze barażowe?

Przed nami czwarty etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Rząd wyraził zgodę na zgromadzenia na wolnym powietrzu do 150 osób. Oznacza to, że zielone światło na dokończenie rozgrywek będą miały np. kluby piłkarskie z niższych lig.


Znoszenie kolejnych ograniczeń dotyczących COVID-19 jest możliwe, ponieważ w większości województw liczba zachorowań spada.

Reklama

- Stale obserwujemy także sytuację epidemiczną i monitorujemy wydolność służby zdrowia - zwłaszcza liczbę wolnych łóżek i respiratorów. Na tej podstawie podejmujemy odpowiedzialne decyzje - czytamy w serwisie gov.pl.

Rząd wyraził zgodę na zgromadzenia na wolnym powietrzu do 150 osób. Oznacza to, że zielone światło na dokończenie rozgrywek będą miały np. kluby piłkarskie z niższych lig. Mazowiecki Związek Piłki Nożnej właśnie od decyzji rządu uzależniał choćby rozgrywanie spotkań barażowych o awans do IV ligi z ligi okręgowej w grupie Ciechanów-Ostrołęka, w których miałyby wziąć udział cztery drużyny - Narew Ostrołęka, KS CK Troszyn, Żbik Nasielsk i Mławianka Mława.

Od 6 czerwca działalność mogą wznowić w określonych warunkach sanitarnych baseny, siłownie, kluby fitness, sale zabaw i parki rozgrywki. Od 30 maja z kolei będziemy mogli korzysta z siłowni na świeżym powietrzu, placów zabaw, a także małej infrastruktury leśnej. Szczegóły dotyczące organizacji pracy basenów, klubów fitness i siłowni mają być dostępne już wkrótce.Otwarcie gospodarki nie zwalnia nas z odpowiedzialności. Pamiętaj o zachowaniu bezpiecznych odległości - dbaj o siebie i innych. Więcej informacji na temat kolejnego etapu odmrażania znajdziecie w serwisie Rzeczypospolitej Polskiej.

Odsłon: 6006
Komentarzy: 3
10:05, 28.05.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Sportowe wakacje w mieście. Poznaj plan

Sportowe wakacje w mieście. Poznaj plan

Zajęcia sportowe i turnieje w kilkunastu dyscyplinach sportowych będą dostępne bezpłatnie dla dzieci i młodzieży w okresie wakacyjnym. Miasto Ostrołęka wspólnie z klubami sportowymi zaprasza do wspólnej rywalizacji i aktywnego spędzania wolnego czasu.

Ciężarowcy UKS Atleta powrócili w dobrym stylu

Ciężarowcy UKS Atleta powrócili w dobrym stylu

Reprezentanci Uczniowskiego Klubu Sportowego Atleta Ostrołęka powrócili do rywalizacji na pomoście w Siedlcach. Z dobrej strony zaprezentowali się podopieczni trenera Władysława Niedźwieckiego - Wiktor Trzciński, Marcin Kulesza i Krystian Łuba.

Kibice wreszcie mogą wrócić na stadiony

Kibice wreszcie mogą wrócić na stadiony

Za nami pierwszy weekend po wprowadzeniu stanu epidemicznego z udziałem kibiców na sportowych arenach. Na każdym wydarzeniu będzie mogła być zajęta 1/4 przygotowanych miejsc, które muszą być specjalnie oznaczone. Ważne jest zachowanie dystansu społecznego.

Sportowe Wakacje+. Do kogo trafi 10 mln zł?

Sportowe Wakacje+. Do kogo trafi 10 mln zł?

Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk zapowiedziała, że już niebawem ruszy nowy program Ministerstwa Sportu z zakresu upowszechniania sportu wśród Polaków. Na Sportowe Wakacje+ ma zostać przeznaczone jeszcze w tym roku 10 mln zł.

Sportowcy wracają do normalnych treningów

Sportowcy wracają do normalnych treningów

Sportowcy ostrołęckich klubów będą mogli wrócić do treningów na pełnych obrotach. Od poniedziałku, 8 czerwca zmieniają się zasady korzystania z obiektów sportowych w naszym mieście. Można trenować w większych grupach, będą udostępnione również szatnie.

» Wasze komentarze

polityk @ 12:50, 28.05.2020r. IP: *.*.36.230

Panie redaktorze, proszę nie wprowadzać ludzi w błąd, jest zgoda na zgromadzenia ale nie ma zgody na wznowienie rozgrywek a to są dwie różne rzeczy.

Kibic @ 19:25, 28.05.2020r. IP: *.*.96.96

Jak zwykle wszystko robione pod Mławe zresztą nie pierwszy raz

Adam @ 09:13, 29.05.2020r. IP: *.*.1.19

nie ma zgody na granie meczów ligowych póki co i z tego co slychac to tych "barażów" nie będzie

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo