« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 4 lipca 2020 r., imieniny Malwiny, Izabeli, Aureliana

Moja Ostrołęka

Aktualności

Ostrołęccy medaliści mistrzostw Polski w lekkiej atletyce w latach 1980-1985

(fot. archiwum prywatne/UKS Siódemka Ostrołęka)

Uczniowski Klub Sportowy Siódemka Ostrołęka dzieli się lokalną historią lekkiej atletyki. Przedstawiamy ostrołęckich medalistów mistrzostw Polski w lekkiej atletyce w latach 1980-1985. Poznaj historię i zobacz kto stawał na podium na arenie krajowej.


- Przez całą dekadę lat 80 lekkoatletyka w Ostrołęce istniała głównie w WMKS, który w 1989 roku przyjął nazwę MKS Jantar oraz w mniejszym zakresie do 1985 roku przy WLKS "Ziemia Kurpiowska". W tym też czasie w 1980 roku utworzone zostały klasy sportowe lekkoatletyczne w Szkole Podstawowej nr 2, a od 1985 r także w Szkole Podstawowej nr 7 - przypomina historię UKS Siódemka Ostrołęka.

Reklama

Dzięki szkoleniu młodzieży w SP 2 i SP 7 oraz poszerzeniu obszaru działania o grupy szkoleniowe w Przasnyszu, Ostrowi Mazowieckiej i Wyszkowie, lekkoatleci zaczęli zdobywać coraz więcej medali na mistrzostwach Polski.

- W 1982 roku Aldona Zaręba wywalczyła złoto w skoku Mistrzostwach Polski Młodzików w Białymstoku. W następnym roku ta sama zawodniczka zdobyła tytuł Halowej Mistrzyni Polski Juniorek Młodszych w skoku wzwyż. W stolicy kraju ostrołęczanka skoczyła na wysokość 169 cm. Na tych samych mistrzostwach Andrzej Kruczyk osiągnął wynik 6,85 m i zdobył brązowy medal w skoku w dal juniorów młodszych - wyjaśnia UKS Siódemka Ostrołęka.

W 1984 roku w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Warszawie ponownie brylowali ostrołęczanie. Arkadiusz Czarnecki wynikiem 196 cm wywalczył srebrny medal w skoku wzwyż. W tej samej konkurencji, ale wśród kobiet także srebrny medal wynikiem 167 cm zdobyła Agnieszka Piasta. Trzeci medal na tych mistrzostwach - tym razem brązowy wywalczył w dwuboju sprinterskim Andrzej Szczęsny - rywalizacja polegała na dwukrotnym przebiegnięciu 60 m. Zawodnik WMKS osiągnął na tym dystansie czasy 7,10 s i 7,21 s. W tym samym roku Arkadiusz Czarnecki w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych na otwartym stadionie w Poznaniu wynikiem 201 cm w skoku wzwyż zdobył tytuł Mistrza Polski.


JBB

Rok 1985 również przyniósł medale na szczeblu krajowym. Podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Rzeszowie sztafeta 4 x 100m mężczyzn zdobyła brązowy medal osiągając czas 43,80 s. Sztafeta WMKS, którą do zawodów przygotowywał trener Leszek Grzyb biegała w składzie Z. Krakowiecki, K. Grala, M. Załęski i Z. Pol. Z kolei Marek Klik z czasem 1:27,56 zdobył srebrny medal w biegu na 600 metrów podczas Mistrzostw Polski Młodzików w Łodzi.

Odsłon: 7628
Komentarzy: 6
13:05, 30.05.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Lekkoatleci OKLA czekają na pierwsze starty

Lekkoatleci OKLA czekają na pierwsze starty

Reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki powrócili do regularnych treningów i nadrabiają zaległości. Podopieczni trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów oraz Bartosza Witkowskiego szykują się również do pierwszy zaplanowanych zawodów.

VI Bieg Kolejarza przełożony na jesień?

VI Bieg Kolejarza przełożony na jesień?

To miała być już szósta edycja Biegu Kolejarza organizowana przez Uczniowski Klub Sportowy MAG. Cieszące się dużym zainteresowaniem zawody w ramach Pikniku Dworcowego w tym sezonie miały zostać przeprowadzone w czerwcu, ale nie dojdą do skutku.

Biegacze upamiętnili Półmaraton Kurpiowski

Biegacze upamiętnili Półmaraton Kurpiowski

Dziś ulicami Ostrołęki i gminy Rzekuń miały przebiec setki uczestników Półmaratonu Kurpiowskiego. Niestety, z powodu pandemii koronawirusa wydarzenie zostało odwołane. Nieliczni sportowcy z naszego regionu postanowili jednak upamiętnić ten bieg i ruszyli jego trasą.

Pierwsze medale ostrołęczan w mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce. Poznaj historię

Pierwsze medale ostrołęczan w mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce. Poznaj historię

UKS Siódemka Ostrołęka podzielił się lokalną historią lekkiej atletyki. Przypomniano o pierwszych ostrołęckich medalistach mistrzostw Polski. Na pierwszy krążek Ostrołęka czekała do 1976 roku, kiedy to złoty medal w oszczepie wywalczyła Barbara Kulesza.

'Ten bieg jest bliski mojemu sercu'. Przemysław Dąbrowski przebiegnie trasę Półmaratonu Kurpiowskiego

"Ten bieg jest bliski mojemu sercu". Przemysław Dąbrowski przebiegnie trasę Półmaratonu Kurpiowskiego

W najbliższą niedzielę 31 maja powinna odbyć się dwudziesta szósta edycja Półmaratonu Kurpiowskiego. W związku z pandemią koronawirusa, MZOS-TiIT postanowił przenieść wydarzenia na 2021 rok. Przemysław Dąbrowski upamiętni jednak ten bieg.

» Wasze komentarze

Wojtek @ 16:16, 30.05.2020r. IP: *.*.20.220

Arkadiusz Czarnecki to zawodnik z Przasnysza, jego trenerem był Bogdan Trymerski. Nigdy nie reprzentował klubu z Ostrołęki.

zigi @ 22:44, 30.05.2020r. IP: *.*.37.16

Zapomnieliście o Grażynie Kośnik, Skok wzwyż. Piękna kobieta.

kibic @ 01:19, 31.05.2020r. IP: *.*.28.50

Marek Klik zajal 2 ,a nie 3 miejsce

UKS7 @ 09:09, 31.05.2020r. IP: *.*.213.185

Faktycznie Marek Klik zajął 2 miejsce w biegu na 600m w Mistrzostwach Polski Młodzików. Przepraszamy za pomyłkę. Reszta się zgadza.

Teo @ 09:10, 31.05.2020r. IP: *.*.39.32

Bogdan Trymerski krotko ale jednak pracowal takze w Ostrolece i dlatego Czarnecki jest tu podany jako zawodnik z Ostroleki

Olaf @ 09:50, 31.05.2020r. IP: *.*.249.17

Czy Z Krakowiecki pochodzi z Baranowa ? Czy grał na gitarze w zespole Granda ?

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo