« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 13 lipca 2020 r., imieniny Irwina, Margarety, Sary

Moja Ostrołęka

Aktualności

Biegacze upamiętnili Półmaraton Kurpiowski

(fot. archiwum prywatne)

Dziś ulicami Ostrołęki i gminy Rzekuń miały przebiec setki uczestników Półmaratonu Kurpiowskiego. Niestety, z powodu pandemii koronawirusa wydarzenie zostało odwołane. Nieliczni sportowcy z naszego regionu postanowili jednak upamiętnić ten bieg i ruszyli jego trasą.


Przemysław Dąbrowski, dwukrotny zwycięzca Półmaratonu Kurpiowskiego, postanowił podtrzymać tradycję i przebiegł ten bieg, tą samą trasą.

Reklama

- W jakiś sposób czuję się mentalną częścią tego biegu i dzisiejszym przykładem chciałem pokazać, że możemy coś zrobić nie tylko dla siebie ale także dla innych. Organizatorzy wychodzą naprzeciw biegaczom robiąc coś dla nas. W dzisiejszych trudnych czasach możemy coś zrobić dla organizatorów pokazując, jaki wpływ mają ich inicjatywy - powiedział w rozmowie z naszym serwisem sportowym Przemysław Dąbrowski.

Cały przebieg biegu odbył się bez przeszkód. Utytułowany biegacz z gminy Rzekuń wystartował z płyty boiska, następnie wbiegł na ulicę Hallera, 11 Listopada, Inwalidów Wojennych, Fieldorfa "Nila" aż do obwodnicy. Następnie kierował się na ulicę Targową, gdzie pobiegł w kierunku Goworek i Nowej Wsi podążając do nawrotki przy miejscowości Teodorowo. Po nawrotce pozostało mu 8,5 km do mety. Cały dystans 21,0975 km pokonał w czasie 1:10:57, co daje średnie tempo 3 minuty i 22 minuty na każdy kilometr. Rekord Przemysława Dąbrowskiego na trasie Półmaratonu Kurpiowskiego to 1:07:36.

- Dziś nie nastawiałem się na rekord, a na mocniejszy trening. Na rekordy przyjdzie czas. Warunki nie były łatwe do biegania ze względu na panujący silny wiatr, ale to się nie liczyło. Liczyła się cała inicjatywa. Korzystając z okazji, chciałbym podziękować mojemu przyjacielowi Michałowi Gawkowi, który czuwał nad moim biegiem jadąc rowerem obok mnie. Dziękuję również Wojciechowi Zarzyckiemu i MZOS-TiIT w Ostrołęce za pomoc w inicjatywie - dodaje Przemysław Dąbrowski.

Trasą Półmaratonu Kurpiowskiego przebiegła również grupa przyjaciół z Michałem Bukowskim na czele.

- Wspólnie z grupą przyjaciół, postanowiliśmy kontynuować naszą tradycję i pobiegliśmy trasą Półmaratonu Kurpiowskiego. Miało być spokojnie, ale na trasie wracały wspomnienia i im bliżej byliśmy mety tym nogi same nabierały tempa - napisał na swoim profilu facebookowym Michał Bukowski.Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku Półmaraton Kurpiowski oficjalnie odbędzie się w Ostrołęce. Wstępnie MZOS-TiIT podjął decyzję o organizacji wydarzenia w niedzielę 30 maja 2021 roku.

Odsłon: 8078
Komentarzy: 5
13:14, 31.05.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Rekord Patrycji Przybysz

Rekord Patrycji Przybysz

W niedzielę troje reprezentantów Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki wystartowało w zawodach na warszawskim obiekcie Akademii Wychowania Fizycznego. Świetnie zaprezentowała się Patrycja Przybysz.

Nasi z trzema rekordami życiowymi

Nasi z trzema rekordami życiowymi

Reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki w wystartowali w zmaganiach w stolicy. Podopieczni Katarzyny i Konrada Szusterów wypadli bardzo dobrze. Troje poprawiło swoje dotychczasowe najlepsze wyniki w życiu.

Życiówki Kowalczyka i Szymczyk

Życiówki Kowalczyka i Szymczyk

Kolejne starty za przedstawicielami Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki. Podopieczni Bartosza Witkowskiego mierzyli się na stadionie stołecznej Akademii Wychowania Fizycznego podczas III Warszawskiej Ligi Lekkoatletycznej. Spisali się bardzo dobrze.

Świetne wyniki OKLA w Warszawie i Białymstoku

Świetne wyniki OKLA w Warszawie i Białymstoku

Bardzo dobre wyniki zanotowali reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki w zawodach przeprowadzonych w Białymstoku i Warszawie. Podopieczni trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów oraz Bartosza Witkowskiego wypełnili minima na Mistrzostwa Polski.

Lekkoatleci OKLA czekają na pierwsze starty

Lekkoatleci OKLA czekają na pierwsze starty

Reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki powrócili do regularnych treningów i nadrabiają zaległości. Podopieczni trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów oraz Bartosza Witkowskiego szykują się również do pierwszy zaplanowanych zawodów.

» Wasze komentarze

Marianna @ 14:44, 31.05.2020r. IP: *.*.86.182

Super świetny czas sam z trasą i wiatrem

Kibic @ 16:17, 31.05.2020r. IP: *.*.42.211

Świetny pomysł !!!

Skutek @ 16:17, 31.05.2020r. IP: *.*.104.243

Znacznie większa grupa biegaczy pobiegła trasą PK o godzinie 7.

Biegacz @ 17:45, 31.05.2020r. IP: *.*.65.57

Świetna inicjatywa!
W ten sposób pamięta się o tym biegu w tych trudnych czasach, a nie poszedł w zapomiane.
Czas Przemka robi wrażenie w tych trudnych warunkach!!!

RRC Ostrołęka @ 21:01, 31.05.2020r. IP: *.*.186.114

Fajne wyzwanie , dodatkowo fajna ekipa się zebrała na starcie razem z Przemkiem o 9:00. Dodatkowo jeden biegacz ruszył o 10:00. Więcej takich biegów w naszym mieście

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo