Wtorek, 11 sierpnia 2020 r., imieniny Ligii, Zuzanny, Lukrecji

Triumf Kosowskiego na otwarcie sezonu

Reprezentant UKS Return Ostrołęka Wiktor Kosowski okazał się najlepszym zawodnikiem na otwarcie nowego sezonu tenisowego na kortach ziemnych przy ulicy Hallera. W finałowej konfrontacji pokonał w dwóch setach ostrołęczanina Bartosza Muracha 6:0 6:3.

Rywalizacja na kortach tenisowych powróciła i to z dużym rozmachem. W turnieju głównym seniorów rywalizowało 29 zawodników z kilku ościennych miast oraz reprezentanci z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. Po dwóch dniach rywalizacji najlepszy okazał się mieszkaniec Łomży, który umocnił się na pozycji lidera. Reklama

Wiktor Kosowski w finale pokonał ostrołęczanina Bartosza Muracha 6:0 6:3. W drodze po zwycięstwo Wiktor Kosowski odniósł zwycięstwa nad Romanem Szkopkiem 6:2 6:2, Tomaszem Pakiełą 6:2 6:2 i Krzysztofem Szkopkiem 6:3 7:5.

Trudniejszą drogę do finału miał Bartosz Murach miał Bartosz Murach, który pokonał kolejno swojego ojca Pawła Muracha 6:2 7:6, Mateusza Matyczaka 6:4 4:6 10:7, Krzysztofa Bukowskiego 6:2 6:4 i Jordana Czapskiego 7:6 7:6.

Dla tenisistów był to przedsmak dużych emocji, które zapowiadają się już w najbliższy weekend, 27-28 czerwca. Wówczas na kortach ziemnych przy ulicy Hallera do rywalizacji przystąpią zawodnicy z całego regionu mierząc się w Mistrzostwa Miasta o Puchar Prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika.

W miniony weekend na kortach tenisowych rywalizowały również dzieci i młodzież z podziałem na trzy kategorie wiekowe. Więcej o ich zmaganiach, zdjęcia i materiał filmowy w środowej odsłonie naszego serwisu i dziale Tenis.