« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 15 sierpnia 2020 r., imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Moja Ostrołęka

Aktualności

Ciężarowcy UKS Atleta powrócili w dobrym stylu

Reprezentanci Uczniowskiego Klubu Sportowego Atleta Ostrołęka powrócili do rywalizacji na pomoście w Siedlcach. Z dobrej strony zaprezentowali się podopieczni trenera Władysława Niedźwieckiego - Wiktor Trzciński, Marcin Kulesza i Krystian Łuba.


W Siedlcach zostały przeprowadzone Otwarte Mistrzostwa Powiatu Siedleckiego Juniorek i Juniorów do lat 20 w dwuboju olimpijskim. W zawodach prawo startu mieli zawodniczki i zawodnicy urodzeni w latach 2000-2004. Do pierwszej w tym roku ciężarowej rywalizacji na Mazowszu przystąpiło szesnaście dziewcząt i 32 chłopców z trzynastu klubów. Reklama

Ostrołękę reprezentowali trzej zawodnicy UKS Atleta Ostrołęka. Pod opieką trenera Władysława Niedźwieckiego i prezesa klubu Karola Janczewskiego wystąpili: Wiktor Trzciński w kategorii wagowej 81 kg, Marcin Kulesza w kategorii wagowej do 96 kg i Krystian Łuba w kategorii wagowej powyżej 109 kg.

Z ostrołęckiego zespołu jako pierwszy na siedleckim pomoście wystąpił Wiktor Trzciński uzyskując bardzo dobry wynik. Wiktor wyrwał 70, 75, 80 kg i podrzucił 91, 97, 102 kg zaliczając wszystkie sześć prób co dało w dwuboju 182 kg i piątą lokatę w tej kategorii wagowej.
- To jego pierwszy start w tej dyscyplinie sportowej, a uzyskany wynik daje kwalifikacje (150 kg) do Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów, które są planowane 2-4 października w Gdańsku - podkreśla trener UKS Atleta Władysław Niedźwiecki.

W ostatniej grupie startowej wystąpił Marcin Kulesza i Krystian Łuba. Marcin wyrwał 80, 87, 91 kg a podrzucił w pierwszej próbie 100, następnie 110 i w ostatniej 116 kg gromadząc 207 kg w dwuboju. Z tym wynikiem zajął czwarte miejsce przegrywając rywalizację różnicą 1 kilograma o brązowy medal. Podopieczny trenera Władysława Niedźwieckiego już w grudniu 2019 roku uzyskał kwalifikacje (170 kg) w kategorii wagowej 96 kg do Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów.

Krystian Łuba wyrwał 50, 56, 62 kg a podrzucił 72, w drugiej próbie zaliczył 80 i trzeciej 83 kg gromadząc w dwuboju 145 kg, poprawiając tym samym o 1 kg rekord życiowy w dwuboju. Krystian w nielicznie obsadzonej kategorii wagowej zdobył srebrny medal, a tym samym najwięcej punktów dla ostrołęckiej drużyny.


JBB

- Trzy miesiące treningów w spartańskich warunkach dla Marcina, a dla Krystiana w ogóle bez treningów to świetny start. Jedynie Wiktor miał w miarę przyzwoite warunki do treningu, to też wysoko zawiesił sobie poprzeczkę. Osiągnięte wyniki Marcina i Wiktora pozwala z optymizmem i nadzieją oczekiwać na udany start w wyżej wspomnianych mistrzostwach Polski komentuje start swoich podopiecznych trener Władysław Niedźwiecki.

Odsłon: 3998
Komentarzy: 5
07:45, 25.06.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Najlepszy wycisnął 215 kg (zdjęcia, wideo)

Najlepszy wycisnął 215 kg (zdjęcia, wideo)

Plaża miejska w Ostrołęce zamieniła się w siłownię na powietrzu. Odbyły się Otwarte Mistrzostwa Ostrołęki w wyciskaniu odważnika i sztangi leżąc zorganizowane przez Miasto Ostrołęka oraz UKS Atleta Ostrołęka. Rywalizacja była naprawdę ciekawa.

A na mecie był grill i kompot (zdjęcia)

A na mecie był grill i kompot (zdjęcia)

Blisko stu amatorów dwóch kółek wzięło udział w Wakacyjnym Rodzinnym Rajdzie Rowerowym współorganizowanym przez Miasto Ostrołęka, Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce oraz Gminy Rzekuń.

Ossowski i Tadrzak z triumfami (zdjęcia)

Ossowski i Tadrzak z triumfami (zdjęcia)

15 zawodników wzięło udział w Wakacyjnym Turnieju Szachowym dla dzieci i młodzieży. Rywalizacja odbyła się w sali konferencyjnej Parku Wodnego Aquarium w Ostrołęce. W kategorii do lat 9 wygrał Mikołaj Ossowski, zaś w grupie do lat 16 triumfował Wojciech Tadrzak.

Mateusz Adamowski ze złotem i brązem

Mateusz Adamowski ze złotem i brązem

Reprezentacja WOPR-OS Ostrołęka wystartowała w Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Morskim, które odbyły się w Kątach Rybackich. Podopieczni Dariusza Małkowskiego, mimo że nie specjalizują się w konkurencjach morskich i był to dla większości z nich debiut na zawodach morskich, to w swoich startach osiągali dobre wyniki.

Złoto Osowieckiego i Janczewskiej

Złoto Osowieckiego i Janczewskiej

Znakomity występ Oliwii Janczewskiej oraz Dawida Osowieckiego podczas Mistrzostw Województwa Mazowieckiego klubów zrzeszonych w Ludowych Zespołach Sportowych w podnoszeniu ciężarów. W Siedlcach oboje zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i wywalczyli złote medale.

» Wasze komentarze

Heniek @ 10:51, 25.06.2020r. IP: *.*.1.209

Co to za tłóścioszek ten mały z wąsem od lewej podniósł samo sztangę czy musieli mu pomagać .

Maciej @ 08:52, 26.06.2020r. IP: *.*.103.81

Nie kpij sobie !
Przecież to słynny Pan Władysław !
Kolega pana smrodka !

Heniek @ 09:56, 26.06.2020r. IP: *.*.1.209

Do Maciej a który to środek .

Heniek @ 09:57, 26.06.2020r. IP: *.*.1.209

Do Maciej a który to pan środek ?

Heniek @ 09:58, 26.06.2020r. IP: *.*.1.209

Do Maciej a który to pan smrodek ?

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo