« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 24 czerwca 2021 r., imieniny Jana, Danuty, Janiny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Świetne wyniki OKLA w Warszawie i Białymstoku

Bardzo dobre wyniki zanotowali reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki w zawodach przeprowadzonych w Białymstoku i Warszawie. Podopieczni trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów oraz Bartosza Witkowskiego wypełnili minima na Mistrzostwa Polski.


W Białymstoku bardzo dobrze zaprezentował się Sebastian Moszczyński. 17-letni zawodnik w konkursie skoku wzwyż uzyskał 205 cm, co jest aktualnie najlepszym wynikiem na krajowych listach w kategorii U18. Reklama

Bardzo udanie zaprezentowali się nasi lekkoatleci w zawodach przeprowadzonych na warszawskiej Skrze. 16-letnia Karolina Grzeszczyk w konkursie rzutu dyskiem (1 kg) uzyskała 33.16 m poprawiając rekord życiowy i zdobywając kwalifikację na Mistrzostwa Polski U18.

18-letnia Julia Mroczkowska w rzucie dysk 1 kg uzyskała 36.39 m, poprawiając rekord życiowy i uzyskując minimum na Mistrzostwa Polski U20. Magdalena Olszewska w rzucie dyskiem 1 kg uzyskał 41.40 m, uzyskując minimum na Mistrzostwa Polski U23.

Rewelacyjne otwarcie sezonu zanotowali na swoim koncie podopieczni trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów, którzy wystartowali w konkursie pchnięcia kulą 7.26 kg. Damian Niedźwiecki wynikiem 16.54 m poprawił rekord życiowy i otwiera obecnie krajowe listy w kategorii U23. Oskar Żebrowski uzyskał wynik 14.60 m, poprawiając rekord życiowy, uzyskując I klasę sportowa i minimum na Młodzieżowe Mistrzostwa Polski.


JBB

Na bieżni warszawskiego AWF wystartowali podopieczni Bartosza Witkowskiego. Kornelia Szymczyk w biegu na 400 ppł uzyskała 70.69 s, Eliasz Napiórkowski w sprincie na 100 m w eliminacjach 11.70 s rekord życiowy, a w finale 11.73 s, Dominik Kowalczyk w biegu na 1500 m uzyskał 4:14.17 rekord życiowy i może być to wynik dający przepustkę na Mistrzostwa Polski U18. Wszyscy wymienieni to 16-latkowie.

Odsłon: 9678
Komentarzy: 0
07:55, 30.06.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Podium Dąbrowskiego. Zawodnik: Dedykuję bliskiej osobie, której nie ma już z nami

Podium Dąbrowskiego. Zawodnik: Dedykuję bliskiej osobie, której nie ma już z nami

Kolejny sukces Przemysława Dąbrowskiego. Zawodnik pochodzący z miejscowości Borawe w gminie Rzekuń po wywalczeniu drugiego miejsca w 8. PKO Półmaratonie Solidarności w Lublinie wybrał się do Białegostoku, wziąć udział w 8. PKO Białystok Półmaratonie. 32-latek zajął trzecie miejsce.

Siódemka w rozjazdach i z dobrymi wynikami

Siódemka w rozjazdach i z dobrymi wynikami

W minionym tygodniu zawodnicy i zawodniczki UKS Siódemki Ostrołęka startowali w kilku miejscach w Polsce. Lekkoatleci z naszego miasta zaprezentowali się naprawdę dobrze. 

Mateusz Gwara z brązem

Mateusz Gwara z brązem

W miniony weekend uczestnicy projektu Lekkoatletyka dla Każdego z Ostrołęki i Chorzel oraz zaprzyjaźnionych klubów Jantar Ostrołęka oraz Korona Ostrołęka wzięli udział w Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych. Brązowy medal na 300 metrów wywalczył Mateusz Gwara.

Jedenaście medali i dziewięć 'życiówek' ekipy Siódemki

Jedenaście medali i dziewięć "życiówek" ekipy Siódemki

17 czerwca najmłodsi zawodnicy Siódemki Ostrołęka ponownie wzięli udział w Czwartku Lekkoatletycznym w Łomży. Spośród podopiecznych Adama Długokęckiego, Marianny Pędzich i Dariusza Dąbrowskiego najlepiej wypadła Oliwia Półtorak, która w roczniku 2010 wygrała bieg na 300 m (52,52 s – rekord życiowy) i była druga w skoku w dal (3,84 m – także rekord życiowy). 

Bieg Szalonego Kurpsia już w niedzielę

Bieg Szalonego Kurpsia już w niedzielę

VI Bieg Przełajowy "Cross Szalonego Kurpsia" w Ostrołęce odbędzie się już 20 czerwca. Biuro zawodów będzie czynne od godz. 9:00. Początek imprezy zaplanowano na godz. 11:00. Start odbędzie się na terenie lasu przy ul. Warszawskiej (za "Nowym Mostem") w Ostrołęce. Na rywalizację zapraszają: Ostrołęckie Stowarzyszenie Promocji Zdrowia i Trzeźwości Arkadia, Stowarzyszenie Umbrella oraz Agama Team Janusiewicz.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo