« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 15 sierpnia 2020 r., imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Moja Ostrołęka

Aktualności

Świetne wyniki OKLA w Warszawie i Białymstoku

Bardzo dobre wyniki zanotowali reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki w zawodach przeprowadzonych w Białymstoku i Warszawie. Podopieczni trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów oraz Bartosza Witkowskiego wypełnili minima na Mistrzostwa Polski.


W Białymstoku bardzo dobrze zaprezentował się Sebastian Moszczyński. 17-letni zawodnik w konkursie skoku wzwyż uzyskał 205 cm, co jest aktualnie najlepszym wynikiem na krajowych listach w kategorii U18. Reklama

Bardzo udanie zaprezentowali się nasi lekkoatleci w zawodach przeprowadzonych na warszawskiej Skrze. 16-letnia Karolina Grzeszczyk w konkursie rzutu dyskiem (1 kg) uzyskała 33.16 m poprawiając rekord życiowy i zdobywając kwalifikację na Mistrzostwa Polski U18.

18-letnia Julia Mroczkowska w rzucie dysk 1 kg uzyskała 36.39 m, poprawiając rekord życiowy i uzyskując minimum na Mistrzostwa Polski U20. Magdalena Olszewska w rzucie dyskiem 1 kg uzyskał 41.40 m, uzyskując minimum na Mistrzostwa Polski U23.

Rewelacyjne otwarcie sezonu zanotowali na swoim koncie podopieczni trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów, którzy wystartowali w konkursie pchnięcia kulą 7.26 kg. Damian Niedźwiecki wynikiem 16.54 m poprawił rekord życiowy i otwiera obecnie krajowe listy w kategorii U23. Oskar Żebrowski uzyskał wynik 14.60 m, poprawiając rekord życiowy, uzyskując I klasę sportowa i minimum na Młodzieżowe Mistrzostwa Polski.


JBB

Na bieżni warszawskiego AWF wystartowali podopieczni Bartosza Witkowskiego. Kornelia Szymczyk w biegu na 400 ppł uzyskała 70.69 s, Eliasz Napiórkowski w sprincie na 100 m w eliminacjach 11.70 s rekord życiowy, a w finale 11.73 s, Dominik Kowalczyk w biegu na 1500 m uzyskał 4:14.17 rekord życiowy i może być to wynik dający przepustkę na Mistrzostwa Polski U18. Wszyscy wymienieni to 16-latkowie.

Odsłon: 4372
Komentarzy: 0
07:55, 30.06.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Rekordy życiowe Zielińskiej, Prachniak, Prusińskiego i Markowskiego

Rekordy życiowe Zielińskiej, Prachniak, Prusińskiego i Markowskiego

Dwa Wakacyjne Mitingi Lekkoatletyczne mają za sobą przedstawiciele UKS Clan. Ekipa z Ostrołęki startowała w Białymstoku, notując dobre wyniki. Trójka podopiecznych Haliny Pierzchały poprawiła własne rekordy życiowe.

Dobry sprawdzian w Białymstoku

Dobry sprawdzian w Białymstoku

8 sierpnia liczna grupa przedstawicieli Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki wzięła udział w Mitingu Kwalifikacyjnym w Białymstoku. Czworo lekkoatletów pobiło rekordy życiowe, a większość zaliczyło cenne rezultaty w swojej przygodzie z "królową sportu".

Dobkowska współpracuje z Jackiewiczem

Dobkowska współpracuje z Jackiewiczem

Skoczkini wzwyż z Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki nawiązała współpracę z fizjoterapeutą. Aleksandra Dobkowska ma duże wsparcie od strony specjalisty. - Wszystko po to, by zapobiec kontuzjom i urazom w dalszym etapie przygody sportowej - mówi Bartosz Witkowski, szkoleniowiec 14-latki.

Marta Łada druga w Białymstoku

Marta Łada druga w Białymstoku

29 lipca reprezentantki UKS Siódemka Ostrołęka wzięły udział w Mityngu Łomżyńskim w Białymstoku. Klub z naszego miasta reprezentowało sześć dziewcząt, podopiecznych Marka Mierzejewskiego. Najlepiej spisała się Marta Łada, która w trójskoku wywalczyła drugie miejsce.

Dominik i Ola z życiówkami

Dominik i Ola z życiówkami

W środę przedstawiciele Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki udali się do Białegostoku, by wystartować w Mitingu Łomżyńskim. Podopieczni Bartosza Witkowskiego i Roberta Nazarkiewicza odnotowali bardzo dobre występy. Dwa z nich zakończyły się nowymi rekordami życiowymi.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo