« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 5 sierpnia 2020 r., imieniny Marii, Oswalda, Stanisławy

Moja Ostrołęka

Aktualności

Świetne wyniki OKLA w Warszawie i Białymstoku

Bardzo dobre wyniki zanotowali reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki w zawodach przeprowadzonych w Białymstoku i Warszawie. Podopieczni trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów oraz Bartosza Witkowskiego wypełnili minima na Mistrzostwa Polski.


W Białymstoku bardzo dobrze zaprezentował się Sebastian Moszczyński. 17-letni zawodnik w konkursie skoku wzwyż uzyskał 205 cm, co jest aktualnie najlepszym wynikiem na krajowych listach w kategorii U18. Reklama

Bardzo udanie zaprezentowali się nasi lekkoatleci w zawodach przeprowadzonych na warszawskiej Skrze. 16-letnia Karolina Grzeszczyk w konkursie rzutu dyskiem (1 kg) uzyskała 33.16 m poprawiając rekord życiowy i zdobywając kwalifikację na Mistrzostwa Polski U18.

18-letnia Julia Mroczkowska w rzucie dysk 1 kg uzyskała 36.39 m, poprawiając rekord życiowy i uzyskując minimum na Mistrzostwa Polski U20. Magdalena Olszewska w rzucie dyskiem 1 kg uzyskał 41.40 m, uzyskując minimum na Mistrzostwa Polski U23.

Rewelacyjne otwarcie sezonu zanotowali na swoim koncie podopieczni trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów, którzy wystartowali w konkursie pchnięcia kulą 7.26 kg. Damian Niedźwiecki wynikiem 16.54 m poprawił rekord życiowy i otwiera obecnie krajowe listy w kategorii U23. Oskar Żebrowski uzyskał wynik 14.60 m, poprawiając rekord życiowy, uzyskując I klasę sportowa i minimum na Młodzieżowe Mistrzostwa Polski.Na bieżni warszawskiego AWF wystartowali podopieczni Bartosza Witkowskiego. Kornelia Szymczyk w biegu na 400 ppł uzyskała 70.69 s, Eliasz Napiórkowski w sprincie na 100 m w eliminacjach 11.70 s rekord życiowy, a w finale 11.73 s, Dominik Kowalczyk w biegu na 1500 m uzyskał 4:14.17 rekord życiowy i może być to wynik dający przepustkę na Mistrzostwa Polski U18. Wszyscy wymienieni to 16-latkowie.

Odsłon: 3717
Komentarzy: 0
07:55, 30.06.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Dominik i Ola z życiówkami

Dominik i Ola z życiówkami

W środę przedstawiciele Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki udali się do Białegostoku, by wystartować w Mitingu Łomżyńskim. Podopieczni Bartosza Witkowskiego i Roberta Nazarkiewicza odnotowali bardzo dobre występy. Dwa z nich zakończyły się nowymi rekordami życiowymi.

Rekordy życiowe ekipy Witkowskiego

Rekordy życiowe ekipy Witkowskiego

Reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki wzięli udział w 42. Memoriale im. Grzegorza Duneckiego w Toruniu. Spisali się znakomicie. Aleksandra Dobkowska, Kornelia Szymczyk i Dominik Kowalczyk odnotowali nowe "życiówki". Dodatkowo z bardzo dobrej strony pokazała się Ewa Bartosik.

Lekkoatleci w Olecku

Lekkoatleci w Olecku

43-osobowa grupa zawodników prowadzonych przez Katarzynę i Konrada Szusterów przebywają na obozie sportowym w Olecku. Wszyscy szlifują formę przed nadchodzącym sezonem. Ekipa Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki wraca do domów już w najbliższy czwartek.

Szlifują formę w Olecku

Szlifują formę w Olecku

Przedstawiciele Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki od 15 do 25 lipca będą przebywać na obozie w Olecku. Pięcioro wielbicieli "królowej sportu" szlifują formę przed nadchodzącymi startami.

Pobiegnij ku pamięci Powstańców

Pobiegnij ku pamięci Powstańców

Już 23 sierpnia zapowiada się święto wszystkich wielbicieli przemierzania kilometrów. Właśnie w niedzielę odbędzie się I Kurpiowski Bieg ku pamięci Powstańców Warszawskich. Organizatorzy zapraszają na wielkie wydarzenie. Już dzisiaj zgłoszonych jest niemal 100 osób.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo