Sobota, 28 listopada 2020 r., imieniny Zdzisława, Lesława, Gościerada

Tuzin medali ratowników WOPR-OS w Kościerzynie

Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego WOPR-OS powrócili do rywalizacji w zawodach. Podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego startowali w pierwszej rundzie Pomorskiej Ligi w Ratownictwie Wodnym 2020 i zdobyli dwanaście medali.

Do Kościerzyny pojechali Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski i Kacper Mierzejewski. Podopieczni Dariusza Małkowskiego podczas zawodów oprócz zdobytych medali ustanowili wiele wartościowych wyników. Reklama

Bezkonkurencyjni w swoich startach byli: Hubert Nakielski w kategorii open i Mateusz Adamowski w kategorii junior, którzy w swoich startach zdobyli po trzy złote medale. Mateusz ponadto w swoich startach na 100 m ratowanie manekina z pasem i na 100 m ratowanie w płetwach ustanowił swoje nowe rekordy życiowe.

Kolejne trzy medale dla WOPR-OS w kategorii junior zdobył Karol Bojarski, którego łupem padły dwa srebra i brąz. Kamil na dystansie 100 m w płetwach również ustanowił swój nowy rekord życiowy. Z dwoma brązowymi medalami zdobytymi w kategorii junior z zawodów wrócił Kacper Mierzejewski.

Podczas zawodów bezkonkurencyjna okazała się również ostrołęcka sztafeta w składzie: Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski, Kacper Mierzejewski. Na dystansie 4x25 m holowanie manekina zajęła pierwsze miejsce zdobywając złoty medal i puchar. Dodatkową konkurencją podczas zawodów był wyścig australijski, w której do finału zakwalifikowali się wszyscy zawodnicy WOPR-OS. Ostatecznie w tej konkurencji zwyciężył Hubert Nakielski, który w finałowej rozgrywce pokonał swojego klubowego kolegę Mateusza Adamowskiego.

Lubudu

- Mimo prawie trzymiesięcznej przerwy w treningach na basenie spowodowanej zamknięciem basenów z powodu pandemii COVID-19 moi zawodnicy udowodnili, że treningi indywidualne w tym okresie były realizowane. Efektem tego są uzyskane czasy zbliżone do ich najlepszych osiągnięć życiowych, a nawet poprawione życiówki. Mam nadzieję, że druga połowa sezonu będzie przebiegać już normalnie i moi zawodnicy będą mieli możliwość normalnych treningów oraz większej ilości startów w zawodach - podkreśla trener, a zarazem prezes WOPR-OS Dariusz Małkowski.