Wtorek, 19 marca 2024 r., imieniny Józefa, Bogdana, Laili

Znamy mistrzów bowlingu (zdjęcia)

42 zawodników wzięło udział w Wiosennej Lidze Bowlingowej Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego. W ostatnich dniach odbyła się ostatnia kolejka, a tuż po niej oficjalne i uroczyste zakończenie zmagań. Na najlepszych czekały puchary, statuetki oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.

Mistrzostwo wywalczył Paweł Staśkiewicz, który zgromadził 2528 pkt. Drugie miejsce zajął Łukasz Połatyński - 2420 pkt., zaś najniższe miejsce na podium stało się udziałem Karola Kupisa - 2353 pkt., który nieznacznie wyprzedził kolegę z drużyny - Filipa Terlika. Reklama

W zmaganiach drużynowych najlepsi okazali się przedstawiciele Hydral Bowling Team z 9154 punktów. Drugą pozycję wywalczyli bowlingowcy z Na Luzie Bowling Team - 8827 pkt., zaś trzecie ekipa Lider - 8627 pkt. - Za nami piąta kolejka, zaś w każdej rozegraliśmy po trzy spotkania. Nagrodziliśmy najlepszą ósemkę indywidualnie oraz trzy ekipy w klasyfikacji drużynowej - mówi Łukasz Połatyński.

Jeden z organizatorów przyznaje, że poziom zawodów był bardzo wysoki. - Wypada się tylko cieszyć. Mieliśmy trzy nowe zespoły, które podniosły rangę zawodów. Przykładowo w gronie ośmiu najlepszych zawodników nie było samych przedstawicieli najlepszych ekipy. Dwa miejsca zajęli debiutanci. Średnia punktów ze spotkań wynosiła ponad 160 pkt., co na nasze ostrołęckie realia to bardzo dużo - dodaje.

Kolejne zmagania zaplanowane zostały na koniec września. O szczegółach będziemy informować.