« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 5 sierpnia 2020 r., imieniny Marii, Oswalda, Stanisławy

Moja Ostrołęka

Aktualności

Osowiecki lubi brąz

Zawodnik UKS-u Atleta Ostrołęka wywalczył trzecie miejsce podczas Mistrzostw Województwa Mazowieckiego Juniorek i Juniorów do lat 17 w podnoszeniu ciężarów. Dawid Osowiecki udowodnił, że ma duże umiejętności i stać go na duże dźwiganie.


Podopieczny Władysława Niedźwieckiego podczas wtorkowych zawodów na siedleckim pomoście zaprezentował się w kat. do 102 kg. Junior młodszy powtórzył wynik w dwuboju i wynikiem 108 kg wywalczył brązowy medal. W rwaniu w trzeciej próbie uzyskał 51 kg, co oznacza pobicie rekordu życiowego o 3 kg. Nieco słabiej poszło mu w podrzucie. W pierwszym podejściu popełnił błąd techniczny i po przedwczesnym opuszczeniu sztangi nie zaliczy próby. W drugiej poprawił się, a w trzeciej dźwignął 57 kg. Reklama

- Dawid wraca do formy. Ostatnie miesiące to brak treningów, rok szkolny. Tan naprawdę Dawid odbył cztery treningi i pojechaliśmy na zawody. Cieszy rekord w rwaniu, jednak troszkę więcej spodziewałem się po podrzucie. Ma wyrównaną "życiówkę" i teraz idziemy po więcej. Stać go na to - mówi Władysław Niedźwiecki, szkoleniowiec Osowieckiego.

- Po dłuższej przerwie od treningów spowodowaną koronawirusem i sprawami prywatnymi pojechałem na zawody. Początkowo byłem sceptycznie nastawiony, jednak jak się okazało, wynik nie był zły. Ja jak i trener nie myśleliśmy, że pójdzie tak dobrze. Rwanie poszło można powiedzieć perfekcyjnie, zaś w podrzucie nie było już tak różowo. Wyrównałem rekord w dwuboju, jednak czułem, że stać mnie na więcej. Przede mną chwila przygotowań i na kolejne mistrzostwa pojadę po coś więcej. Mam nadzieję, że uda się stanąć na drugim stopniu podium, a jeśli nie, to przynajmniej będę zadowolony z nowej "życiówki" - mówi 16-latek.


Łubudu

Juniorzy młodsi szykują się do kolejnych zawodów, które odbędą się 2 sierpnia. Tego dnia na pomoście rozegrane zostaną Mistrzostwa Mazowsza Ludowych Zespołów Sportowych do lat 17. Oprócz Dawida Osowieckiego szansę na wyjazd ma Wiktor Wieremiejczyk.

Odsłon: 1402
Komentarzy: 0
20:55, 15.07.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Potrenujesz teqball z mistrzami?

Potrenujesz teqball z mistrzami?

W najbliższą sobotę (8 sierpnia) każdy będzie mógł spróbować swoich sił w teqballu. Adrian Duszak i Grzegorz Staśkiewicz zapraszają na otwarty i bezpłatny trening z Adrianem Duszakiem - złotym medalistą w zmaganiach deblowych i singlowych oraz Grzegorzem Staśkiewiczem - brązowym medalista I Plażowych Mistrzostw Polski Teqball.

Kulesza z rekordami życiowym

Kulesza z rekordami życiowym

Zawodnik UKS Atleta Ostrołęka wystartował w 26. Międzynarodowym Turnieju im. Eugeniusza Bryzka do lat 18 w podnoszeniu ciężarów. Podopieczny Władysława Niedźwieckiego spisał się bardzo dobrze, ustanawiając swoje rekordy życiowe.

A może zumba pod chmurką?

A może zumba pod chmurką?

Kurpiowska Akademia Sportowa zaprasza wszystkich chętnych na dwa bezpłatne treningi zumby na Orliku w Dylewie. Przyjść może każdy. Zajęcia poprowadzi Elżbieta Greloch-Sęk.

Kto wyciśnie najwięcej kilogramów?

Kto wyciśnie najwięcej kilogramów?

Przed nami Otwarte Mistrzostwa Ostrołęki w wyciskaniu odważnika i sztangi leżąc. Organizatorzy: UKS Atleta Ostrołęka oraz Miasto Ostrołęka zapraszają młodzież, mężczyzn oraz kobiety do wzięcia udziału w rywalizacji. Zapowiadają się duże emocje.

Szansa dla miłośników króla i królowej

Szansa dla miłośników króla i królowej

W ostatni dzień lipca odbędzie się Wakacyjny Turniej Szachowy dla dzieci i młodzieży. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do wzięcia udziału w rywalizacji. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo