« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 4 grudnia 2020 r., imieniny Barbary, Krystiana, Berny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Osowiecki lubi brąz

Zawodnik UKS-u Atleta Ostrołęka wywalczył trzecie miejsce podczas Mistrzostw Województwa Mazowieckiego Juniorek i Juniorów do lat 17 w podnoszeniu ciężarów. Dawid Osowiecki udowodnił, że ma duże umiejętności i stać go na duże dźwiganie.


Podopieczny Władysława Niedźwieckiego podczas wtorkowych zawodów na siedleckim pomoście zaprezentował się w kat. do 102 kg. Junior młodszy powtórzył wynik w dwuboju i wynikiem 108 kg wywalczył brązowy medal. W rwaniu w trzeciej próbie uzyskał 51 kg, co oznacza pobicie rekordu życiowego o 3 kg. Nieco słabiej poszło mu w podrzucie. W pierwszym podejściu popełnił błąd techniczny i po przedwczesnym opuszczeniu sztangi nie zaliczy próby. W drugiej poprawił się, a w trzeciej dźwignął 57 kg. Reklama

- Dawid wraca do formy. Ostatnie miesiące to brak treningów, rok szkolny. Tan naprawdę Dawid odbył cztery treningi i pojechaliśmy na zawody. Cieszy rekord w rwaniu, jednak troszkę więcej spodziewałem się po podrzucie. Ma wyrównaną "życiówkę" i teraz idziemy po więcej. Stać go na to - mówi Władysław Niedźwiecki, szkoleniowiec Osowieckiego.

- Po dłuższej przerwie od treningów spowodowaną koronawirusem i sprawami prywatnymi pojechałem na zawody. Początkowo byłem sceptycznie nastawiony, jednak jak się okazało, wynik nie był zły. Ja jak i trener nie myśleliśmy, że pójdzie tak dobrze. Rwanie poszło można powiedzieć perfekcyjnie, zaś w podrzucie nie było już tak różowo. Wyrównałem rekord w dwuboju, jednak czułem, że stać mnie na więcej. Przede mną chwila przygotowań i na kolejne mistrzostwa pojadę po coś więcej. Mam nadzieję, że uda się stanąć na drugim stopniu podium, a jeśli nie, to przynajmniej będę zadowolony z nowej "życiówki" - mówi 16-latek.Juniorzy młodsi szykują się do kolejnych zawodów, które odbędą się 2 sierpnia. Tego dnia na pomoście rozegrane zostaną Mistrzostwa Mazowsza Ludowych Zespołów Sportowych do lat 17. Oprócz Dawida Osowieckiego szansę na wyjazd ma Wiktor Wieremiejczyk.

Odsłon: 3074
Komentarzy: 0
20:55, 15.07.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Niedźwiecki: kocham to, co robię

Niedźwiecki: kocham to, co robię

Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik przyznał nagrodę dla trenera Władysława Niedźwieckiego. Szkoleniowiec UKS Atleta Ostrołęka to żywa legenda sportów siłowych w mieście. W ostatnich miesiącach jego podopieczni świetnie spisywali się na pomostach w różnych częściach naszego kraju.

Borkowski polował na 260 kg i się udało. A wcześniej była kwarantanna

Borkowski polował na 260 kg i się udało. A wcześniej była kwarantanna

Czwarte miejsce podczas World Cup 2020 w trójboju siłowym wywalczył Jakub Borkowski. Zawodnik UKS Atleta Ostrołęka był zadowolony ze swojego startu w kategorii open do 100 kg. 24-latek uzbierał 625 kg.

Piękne chwile w Ciechanowie. UKS Atleta z wicemistrzostwem

Piękne chwile w Ciechanowie. UKS Atleta z wicemistrzostwem

Kolejny udany start UKS Atleta Ostrołęka, tym razem w wykonaniu najmłodszych zawodników. Kolejne dyplomy, medale i puchary trafiły do młodych sportowców. W sobotę ekipa 12 przyszłych ciężarowców rywalizowała w hali sportowej im. Ireneusza Palińskiego w Ciechanowie podczas Wojewódzkiego Wieloboju Atletycznego. 

Złoto i czwarte miejsce Małgorzaty Laski (zdjęcia)

Złoto i czwarte miejsce Małgorzaty Laski (zdjęcia)

Zawodniczka ćwicząca w ostrołęckim Klubie Sportów Sylwetkowych "Kuźnia" odniosła kolejne sukcesy. Podczas Międzynarodowego Festiwalu Sportów Sylwetkowych Federacji NPC Worldwide & IFBB Professional League została mistrzynią i otarła się o podium. Małgorzata Laska otrzymała złoty medal, piękną statuetkę oraz pełną torbę odżywek.

Sienkiewicz wygrał 'generalkę'. Na Luzie Bowling Team najlepszą drużyną

Sienkiewicz wygrał "generalkę". Na Luzie Bowling Team najlepszą drużyną

34 zawodników walczyło w szóstej, a zarazem ostatniej kolejce Ostrołęckiej Ligi Bowlingowej Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego. Wydarzenie odbyło się bez publiczności, przy zachowaniu wszelkich standardów sanitarno-epidemiologicznych oraz przy zamkniętym lokalu oraz zepsutej maszynie do smarowania torów.

 

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo