« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 21 września 2020 r., imieniny Jonasza, Mateusza, Hipolita

Moja Ostrołęka

Aktualności

Magister Grzegorz Łomacz

Od lewej: Michał Kubiak, Damian Wojtaszek i Grzegorz Łomacz po obronie prac w WSZiA w Opolu
Od lewej: Michał Kubiak, Damian Wojtaszek i Grzegorz Łomacz po obronie prac w WSZiA w Opolu
(fot. Instagram/damian_wojtaszek)

Rozgrywający reprezentacji Polski oraz Skry Bełchatów może pochwalić się ukończeniem studiów. Wychowanek Olimpu Ostrołęka wraz z kolegami z kadry zakończyli pewien etap w życiu. 33-latek zyskał tytuł magistra.


Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu to uczelnia, która od lat jest popularna wśród siatkarzy występujących w najlepszych klubach w kraju i na świecie. Niegdyś WSZiA ukończyli: Michał Winiarski i Mariusz Wlazły. Teraz ich tropem poszli: Grzegorz Łomacz, Michał Kubiak i Damian Wojtaszek. Pierwszy z nich został magistrem, zaś pozostali obroni licencjat. Co ciekawe, aż ośmiu mistrzów świata z 2018 roku uczy się w Opolu.

"Zarządzanie w obszarze aktywizacji kultury fizycznej i sportowej jako formy integracji osób starszych w społeczeństwie" - taki tytuł nosiła praca Grzegorza Łomacza. - Podjąłem się niszowego i zmarginalizowanego zagadnienia. Miałem duże pole popisu. Napisanie całej pracy zajęło mi pół roku. Skupiłem się na teorii. Cieszę się, że mam magistra. Fajna sprawa, że zakończyłem pewien etap w życiu. Nie ukrywam, że mam natłok obowiązków i ciężko było znaleźć czas na skupienie i napisanie sporej pozycji - mówi 33-latek.

Łomacz dziękował władzom uczelni, iż umożliwiły mu studiowanie. - Udało się. Tytuł jest dla mnie dużym sukcesem. Oczywiście, miałem indywidualny tok studiów. Wraz z kolegami kilka razy w semestrze pojawialiśmy się na uczelni. Mieliśmy zajęcia jak normalni studenci, egzaminy - dodaje.

Przyjmujący obecnie przebywa w Zielonej Górze, gdzie wraz z reprezentacją Polski przygotowuje się do kolejnych wielkich wydarzeń sportowych. - Przed nami sparing z Niemcami. W klubie chłopcy trenują od początku lipca. Do drużyny dołączę po meczach kadry. Myślę, że będzie to na początku sierpnia - mówi.

Wychowanek Olimpu na wakacje wybrał się do Gdańska. - Spędziłem ten czas aktywnie, a zarazem odpocząłem fizycznie i psychicznie. Trudno mówić o normalnych wakacjach, patrząc przez pryzmat pandemii, ale było w porządku. Oczywiście, kilka razy byłem w Ostrołęce. Odwiedziłem rodziców i bliskich - kończy Łomacz.

Odsłon: 12348
Komentarzy: 0
15:29, 20.07.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Łukasz Kadziewicz o Arkadiuszu Gołasiu

Łukasz Kadziewicz o Arkadiuszu Gołasiu

W 2017 roku na rynek trafiła książka "Kadziu. Siatkówka i rock'n'roll", którą napisał Łukasz Olkowicz. Jeden z rozdziałów poświęcony jest Arkadiuszowi Gołasiowi. Były świetny siatkarz opisał wspomnienia związane z naszym zawodnikiem oraz moment, gdy dowiedział się o wypadku. Zapraszamy do lektury.

15 lat temu zginął Arkadiusz Gołaś

15 lat temu zginął Arkadiusz Gołaś

To już 15 lat, jak nie ma z nami naszego wspaniałego ostrołęczanina. Reprezentant Polski i jeden z najważniejszych zawodników w historii krajowej siatkówki opuścił nas wszystkich tak nieoczekiwanie.

 

Igor Rostkowski w reprezentacji Polski!

Igor Rostkowski w reprezentacji Polski!

Zawodnik UKS Olimp Ostrołęka wystąpił w barwach reprezentacji naszego kraju do lat 15 podczas turnieju siatkówki Wawelskiego Smoka w Krakowie. To duże wyróżnienie dla gracza urodzonego w 2007 roku. Igor Rostkowski zapowiada się na ciekawego i wartościowego siatkarza.

SPS Volley zna rywali

SPS Volley zna rywali

Mazowiecko-Warszawski Związek Piłki Siatkowej ustalił podział zespołów w dwóch grupach IV ligi wojewódzkiej. SPS Volley Ostrołęka będzie mierzyć się stawce B. Podopieczni Arkadiusza Piasty znają rywali, z którymi powalczą w nadchodzącym sezonie. W gronie znalazło się dziewięć drużyn.

 

Aniołki Werpachowskiego mistrzyniami (zdjęcia)

Aniołki Werpachowskiego mistrzyniami (zdjęcia)

Z udziałem sześciu drużyn odbył sie VII Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Kadetek Ostrołęka 2020. Najlepszym zespołem została pierwsza ekipa gospodyń - Nike Ostrołęka. W stawce były również młodziczki - podopieczne Dariusza Piersy. MVT turnieju odebrała Karolina Kośnik z drużyny mistrzyń.

 

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo