« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 21 października 2020 r., imieniny Urszuli, Hilarego, Celiny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Magister Grzegorz Łomacz

Od lewej: Michał Kubiak, Damian Wojtaszek i Grzegorz Łomacz po obronie prac w WSZiA w Opolu
Od lewej: Michał Kubiak, Damian Wojtaszek i Grzegorz Łomacz po obronie prac w WSZiA w Opolu
(fot. Instagram/damian_wojtaszek)

Rozgrywający reprezentacji Polski oraz Skry Bełchatów może pochwalić się ukończeniem studiów. Wychowanek Olimpu Ostrołęka wraz z kolegami z kadry zakończyli pewien etap w życiu. 33-latek zyskał tytuł magistra.


Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu to uczelnia, która od lat jest popularna wśród siatkarzy występujących w najlepszych klubach w kraju i na świecie. Niegdyś WSZiA ukończyli: Michał Winiarski i Mariusz Wlazły. Teraz ich tropem poszli: Grzegorz Łomacz, Michał Kubiak i Damian Wojtaszek. Pierwszy z nich został magistrem, zaś pozostali obroni licencjat. Co ciekawe, aż ośmiu mistrzów świata z 2018 roku uczy się w Opolu.

"Zarządzanie w obszarze aktywizacji kultury fizycznej i sportowej jako formy integracji osób starszych w społeczeństwie" - taki tytuł nosiła praca Grzegorza Łomacza. - Podjąłem się niszowego i zmarginalizowanego zagadnienia. Miałem duże pole popisu. Napisanie całej pracy zajęło mi pół roku. Skupiłem się na teorii. Cieszę się, że mam magistra. Fajna sprawa, że zakończyłem pewien etap w życiu. Nie ukrywam, że mam natłok obowiązków i ciężko było znaleźć czas na skupienie i napisanie sporej pozycji - mówi 33-latek.

Łomacz dziękował władzom uczelni, iż umożliwiły mu studiowanie. - Udało się. Tytuł jest dla mnie dużym sukcesem. Oczywiście, miałem indywidualny tok studiów. Wraz z kolegami kilka razy w semestrze pojawialiśmy się na uczelni. Mieliśmy zajęcia jak normalni studenci, egzaminy - dodaje.

Przyjmujący obecnie przebywa w Zielonej Górze, gdzie wraz z reprezentacją Polski przygotowuje się do kolejnych wielkich wydarzeń sportowych. - Przed nami sparing z Niemcami. W klubie chłopcy trenują od początku lipca. Do drużyny dołączę po meczach kadry. Myślę, że będzie to na początku sierpnia - mówi.

Wychowanek Olimpu na wakacje wybrał się do Gdańska. - Spędziłem ten czas aktywnie, a zarazem odpocząłem fizycznie i psychicznie. Trudno mówić o normalnych wakacjach, patrząc przez pryzmat pandemii, ale było w porządku. Oczywiście, kilka razy byłem w Ostrołęce. Odwiedziłem rodziców i bliskich - kończy Łomacz.

Odsłon: 14172
Komentarzy: 0
15:29, 20.07.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Doświadczenia Nike

Doświadczenia Nike

W miniony weekend swój debiut zaliczył zespół młodszej młodziczki OTPS Nike II Ostrołęka. W drużynie grają dziewczęta z rocznika 2008, które dopiero zaczynają swoją przygodę w grze szóstkami. Na turnieju rozstawieniowym w Kobyłce nasze zawodniczki zagrały dwa spotkania: z gospodyniami i Polonezem Wyszków.

Młodziczki Nike w I lidze!

Młodziczki Nike w I lidze!

Znakomity występ siatkarek OTPS Nike Ostrołęka podczas turnieju rozstawieniowego młodziczek. Podopieczne Dariusza Piersy walczyły we własnej hali i okazały się najlepsze. Alicja Walc i spółka zanotowały komplet zwycięstw i zameldowały się w I lidze mazowieckiej.

 

Młodzicy Olimpu z wygranymi i porażką

Młodzicy Olimpu z wygranymi i porażką

Dobry początek ekipy Edyty Zyśk w turnieju rozstawieniowym do Mazowieckiej Ligi Młodzika. Zespół Olimpu Ostrołęka był gospodarzem turnieju. Ostrołęczanie wygrali dwa spotkania, a w jednym musieli uznać wyższość rywali ze stolicy. Przed drużyną walka w II lidze. 

 

Juniorki z wygranym setem

Juniorki z wygranym setem

Podopieczne Tomasza Pakieły rozpoczęły rozgrywki wojewódzkie w siatkówkę od porażki. OTPS Nike Ostrołęka uległ Atenie Warszawa. Nasze przedstawicielki zdołały wygrać jednego seta, co jest dobrym prognostykiem na przyszłość.

 

Sroga lekcja kadetek

Sroga lekcja kadetek

Od wysokiej porażki rozpoczęły rozgrywki w I lidze kadetki. Podopieczne Dariusza Werpachowskiego uległy 0:3 Atenie Warszawa. Zawodniczki Nike Ostrołęka w każdym secie wyraźnie przegrały, ale lekcja zebrana w stolicy z pewnością będzie pozytywnym doświadczeniem na przyszłość.

 

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo