« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 3 grudnia 2020 r., imieniny Franciszka, Ksawerego, Lucjusza

Moja Ostrołęka

Aktualności

Woźniak mistrzem Kurpi (zdjęcia, video)

29 zawodników i zawodniczek przez dwa dni walczyło w Mistrzostwach Kurpi 2020 w tenisie ziemnym. W stawce pojawili się przedstawiciele: Ostrołęki, Zambrowa, Ciechanowa, Łomży i Olszewa-Borek. Tytuł najlepszego wywalczył Kamil Woźniak, dla którego był to pierwszy triumf singlowy na ostrołęckich kortach.


- Kilkukrotnie był bardzo blisko zwycięstwa, lecz zawsze brakowało niewiele. W niedawnych mistrzostwach Ostrołęki zajął drugie miejsce - mówi Piotr Mrozek, sekretarz Ostrołęckiego Stowarzyszenia Tenisowego, który wraz z obecnym triumfatorem dwa tygodnie wcześnie wygrał turniej deblowy w Ostrowi Mazowieckiej. Reklama

Kamil Woźniak w drodze do tytułu kolejno wygrał: 2:0 (6:3, 7:5) z Pawłem Murachem, 2:0 (6:4, 6:4) z Krzysztofem Szkopką, zaś w półfinale nie dał większych szans Jordanowi Czapskiemu. Skończyło się po dwóch setach (6:0, 6:1).
Najważniejszy mecz turnieju to rewanż za mistrzostwa Ostrołęki. Rywalem Woźniaka był Mateusz Matyczak. Kamil wziął odwet i tym razem to on cieszył się z tytułu najlepszego. Mecz toczył się do dwóch wygranych setów. W pierwszym wygrał 6:1, zaś w drugim to rywal był górą 6:3. W tie-breaku Woźniak pokazał klasę i zwyciężył 10:7.

Mateusz Matyczak w drodze do finału pokonał: 2:0 (6:4, 6:3) Rafała Duriasza, 2:0 (6:4, 6:20) Bogumiła Podolaka, a w półfinale 2:0 (6:2, 6:4) Krzysztofa Bułkowskiego. - Finał to prawdziwe stracie gladiatorów, mnóstwo piekielnie mocny zagrań, długie wymiany, zwroty akcji i końcowy zasłużony triumf Kamila Woźniaka. Dziękujemy Miasto Ostrołęka na czele z prezydentem Łukaszem Kulikiem za ufundowanie przepięknych statuetek oraz fantastycznych nagród dla zwycięzców i półfinalistów - dodaje Mrozek.Kolejne zawody odbędą się pod koniec sierpnia. 22 rozegrany zostanie turniej o puchar prezesa Ostrołęckiego Stowarzyszenia Tenisowego, zaś dzień później odbędzie się turniej dla dzieci i młodzieży w trzech kategoriach wiekowych pod patronatem prezydenta Ostrołęki. Ostatni weekend sierpnia to czas na Deblowe Mistrzostwa Ostrołęki o puchar prezydenta miasta.

Zobacz zdjęcia:
Turniej tenisa

Więcej zdjęć: Turniej tenisa

Odsłon: 6357
Komentarzy: 0
16:15, 20.07.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Wolny weekend tenisistów. Koronawirus u rywali

Wolny weekend tenisistów. Koronawirus u rywali

Zawodnicy UKS Mag Ostrołęka musieli przymusowo pauzować w miniony weekend. Mecz ze Spartą Nasielsk w ramach V ligi tenisa stołowego został przełożony na późniejszy termin. Nasi przedstawiciele mają już dwa spotkania, które rozegrają w późniejszych terminach.

Dudziec drugi. Piersa trochę dalej

Dudziec drugi. Piersa trochę dalej

Dwóch zawodników z powiatu ostrołęckiego wzięło udział w IV turnieju tenisa stołowego Grand Prix Wiązownej. W zmaganiach wzięli udział zawodnicy z województwa mazowieckiego oraz łódzkiego. 

Piersa trzeci, Dudziec czwarty

Piersa trzeci, Dudziec czwarty

Dwóch zawodników z powiatu ostrołęckiego wzięło udział w turnieju tenisa stołowego z okazji dnia Niepodległości. W zmaganiach, które zostały rozegrane w Serocku wzięła duża ilość zawodników, jednak wszystko toczyło się zgodnie z aktualnymi regulacjami sanitarnymi.

UKS Mag bez straty

UKS Mag bez straty

Trzecie spotkanie i trzecia wygrana tenisistów stołowych z Ostrołęki. Gracz UKS Mag mają komplet punktów i zajmują drugie miejsce w tabeli V ligi w grupie B. W niedzielę nie dali większych szans ekipie UKS Return III Piaseczno.

Klemendorf z odznaczeniem

Klemendorf z odznaczeniem

Podczas sesji rady miasta Ostrołęki podjęta została decyzja, iż odznakę "Za zasługi dla miasta Ostrołęki" otrzyma legenda tenisa stołowego w naszym miejście Jan Klemendorf. 66-latek jest wciąż aktywnym zawodnikiem i reprezentuje barwy UKS Mag Ostrołęka.

 

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo