« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 19 września 2020 r., imieniny Januarego, Konstancji, Teodora

Moja Ostrołęka

Aktualności

Woźniak mistrzem Kurpi (zdjęcia, video)

29 zawodników i zawodniczek przez dwa dni walczyło w Mistrzostwach Kurpi 2020 w tenisie ziemnym. W stawce pojawili się przedstawiciele: Ostrołęki, Zambrowa, Ciechanowa, Łomży i Olszewa-Borek. Tytuł najlepszego wywalczył Kamil Woźniak, dla którego był to pierwszy triumf singlowy na ostrołęckich kortach.


- Kilkukrotnie był bardzo blisko zwycięstwa, lecz zawsze brakowało niewiele. W niedawnych mistrzostwach Ostrołęki zajął drugie miejsce - mówi Piotr Mrozek, sekretarz Ostrołęckiego Stowarzyszenia Tenisowego, który wraz z obecnym triumfatorem dwa tygodnie wcześnie wygrał turniej deblowy w Ostrowi Mazowieckiej. Reklama

Kamil Woźniak w drodze do tytułu kolejno wygrał: 2:0 (6:3, 7:5) z Pawłem Murachem, 2:0 (6:4, 6:4) z Krzysztofem Szkopką, zaś w półfinale nie dał większych szans Jordanowi Czapskiemu. Skończyło się po dwóch setach (6:0, 6:1).
Najważniejszy mecz turnieju to rewanż za mistrzostwa Ostrołęki. Rywalem Woźniaka był Mateusz Matyczak. Kamil wziął odwet i tym razem to on cieszył się z tytułu najlepszego. Mecz toczył się do dwóch wygranych setów. W pierwszym wygrał 6:1, zaś w drugim to rywal był górą 6:3. W tie-breaku Woźniak pokazał klasę i zwyciężył 10:7.

Mateusz Matyczak w drodze do finału pokonał: 2:0 (6:4, 6:3) Rafała Duriasza, 2:0 (6:4, 6:20) Bogumiła Podolaka, a w półfinale 2:0 (6:2, 6:4) Krzysztofa Bułkowskiego. - Finał to prawdziwe stracie gladiatorów, mnóstwo piekielnie mocny zagrań, długie wymiany, zwroty akcji i końcowy zasłużony triumf Kamila Woźniaka. Dziękujemy Miasto Ostrołęka na czele z prezydentem Łukaszem Kulikiem za ufundowanie przepięknych statuetek oraz fantastycznych nagród dla zwycięzców i półfinalistów - dodaje Mrozek.Kolejne zawody odbędą się pod koniec sierpnia. 22 rozegrany zostanie turniej o puchar prezesa Ostrołęckiego Stowarzyszenia Tenisowego, zaś dzień później odbędzie się turniej dla dzieci i młodzieży w trzech kategoriach wiekowych pod patronatem prezydenta Ostrołęki. Ostatni weekend sierpnia to czas na Deblowe Mistrzostwa Ostrołęki o puchar prezydenta miasta.

Zobacz zdjęcia:
Turniej tenisa

Więcej zdjęć: Turniej tenisa

Odsłon: 4365
Komentarzy: 0
16:15, 20.07.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Kosowski z mistrzostwem Ostrołęki (zdjęcia, wideo)

Kosowski z mistrzostwem Ostrołęki (zdjęcia, wideo)

28 zawodników i zawodniczek z Ostrołęki, Ciechanowa, Rzekunia, Zambrowa i Łomży wzięło udział w II Mistrzostwach Ostrołęki w kategorii open o puchar prezydenta Łukasza Kulika. Na kortach MZOS-TiIT poziom zawodów był wysoki i obfitował w wiele wspaniałych spotkań.

 

Biedrzycka, Michalik i Bieżuński triumfatorami (zdjęcia, wideo)

Biedrzycka, Michalik i Bieżuński triumfatorami (zdjęcia, wideo)

Na kortach przy ulicy Hallera 10 w Ostrołęce do rywalizacji przystąpiła młodzież oraz najmłodsi adepci tenisa ziemnego o puchar Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika. Rozegrano trzy turnieje: turniej młodzieżowy do lat 16, turniej dziecięcy w kategorii „pomarańczowej” oraz turniej dziecięcy w najmłodszej kategorii „czerwonej”, w których łącznie wzięło udział 29 zawodników i zawodniczek.

Ostatni akord na mączce

Ostatni akord na mączce

12 i 13 września odbędzie się ostatnia impreza singlowa przed turniejem Masters wieńczącym sezon. W weekend odbędą się II Mistrzostwa Ostrołęki. Organizatorzy zapraszają chętnych do udziału w zmaganiach na kortach przy ul. Hallera 10.

 

Murach obronił tytuł (zdjęcia)

Murach obronił tytuł (zdjęcia)

Ponad 20 tenisistów i tenisistek walczyło na ostrołęckich kortach o tytuł w Turnieju 40+. W finale zmierzyli się dwaj zawodnicy, którzy zostali rozstawieni z numerem 1 i 2. Podobnie jak rok temu, mistrzem został Paweł Murach, który w finale pokonał 2:1 (6:3, 6:7, 10:7) Mirosława Mazucha.

 

22 zawodników w stawce

22 zawodników w stawce

5 września na kortach przy ul. Hallera odbędzie się turniej tenisa ziemnego. W zmaganiach wezmą udział zawodnicy, którzy mają na karku ponad 40 wiosen. Do rywalizacji zgłosiło się 22 uczestników. Tytułu bronić będzie Paweł Murach.

 

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo