« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 26 listopada 2020 r., imieniny Delfiny, Lechosława, Konrada

Moja Ostrołęka

Aktualności

Duszak z podwójnym złotem, Staśkiewicz z brązem

Adrian Duszak (z lewej) wywalczył dwa złote medale, zaś Grzegorz Staśkiewicz brąz
Adrian Duszak (z lewej) wywalczył dwa złote medale, zaś Grzegorz Staśkiewicz brąz
(fot. Projekt Future is Now)

Znakomity występ podczas I Plażowych Mistrzostw Polski Teqball zanotowali mieszkańcy Ostrołęki. Zmagania odbyły się w Płocku. Adrian Duszak zdobył złoty medal w zmaganiach deblowych i singlowych, zaś Grzegorz Staśkiewicz odebrał brąz za rywalizację w grze podwójnej.


 

 

Czym jest teqball? To sport rozgrywany na zakrzywionych stołach przypominających te do tenisa stołowego. Zawodnicy mogą przebijać piłkę za pomoca dowolnej części ciała. Niedozwolone jest zagrywanie rękami i dłońmi.

Reklama

- Mogę powiedzieć, że czekaliśmy na pierwsze medale. Mamy nadzieję, że pojawią się kolejne. Wraz z Adrianem trenujemy na poważnie. W Ostrołęce mamy stół, więc możemy ćwiczyć regularnie. Mistrzostwa odbyły się na piasku, a to dodatkowe utrudnienie, gdyż dochodzi zmaganie się zapadającymi stopami. Potrzebna jest duża wytrzymałość fizyczna - mówi Grzegorz Staśkiewicz, jeden z zawodników z naszego miasta.

Jak przyznaje 24-latek, w niedalekiej przeszłości Światowa Federacja Teqballa przekazywała stoły sekcjom. - Nawiązaliśmy współpracę z panem Rafałem Załęskim z Projektu Future is Now. Otrzymaliśmy stół i możemy go używać. Mamy w planach zakup kolejnych, by powiększyć grono osób, które chciałyby rozpocząć treningi - dodaje.

Ostrołęczanie zostali "zarażeni" teqballem przez znajomych. - Zawsze interesowaliśmy się piłką nożną, freestyle footballem. To zupełnie nowa dyscyplina, która się wyróżnia i bardzo szybko się rozwija. Zdobywa bardzo dużą popularność i liczba uczestników treningów w teqballu rośnie w zaskakująco szybkim tempie - mówi Staśkiewicz.Obaj ćwiczą niemal codziennie. - Chcieliśmy bardzo dobrze i sumiennie przygotować się do zawodów. Ja miałem troszkę mniej czasu, zaś Adrian Duszak więcej i zapracował na dwa złote medale. Spotkaliśmy się w ćwierćfinale i ktoś musiał odpaść. Padło na mnie - kończy.

Odsłon: 3223
Komentarzy: 0
16:19, 28.07.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Borkowski polował na 260 kg i się udało. A wcześniej była kwarantanna

Borkowski polował na 260 kg i się udało. A wcześniej była kwarantanna

Czwarte miejsce podczas World Cup 2020 w trójboju siłowym wywalczył Jakub Borkowski. Zawodnik UKS Atleta Ostrołęka był zadowolony ze swojego startu w kategorii open do 100 kg. 24-latek uzbierał 625 kg.

Piękne chwile w Ciechanowie. UKS Atleta z wicemistrzostwem

Piękne chwile w Ciechanowie. UKS Atleta z wicemistrzostwem

Kolejny udany start UKS Atleta Ostrołęka, tym razem w wykonaniu najmłodszych zawodników. Kolejne dyplomy, medale i puchary trafiły do młodych sportowców. W sobotę ekipa 12 przyszłych ciężarowców rywalizowała w hali sportowej im. Ireneusza Palińskiego w Ciechanowie podczas Wojewódzkiego Wieloboju Atletycznego. 

Złoto i czwarte miejsce Małgorzaty Laski (zdjęcia)

Złoto i czwarte miejsce Małgorzaty Laski (zdjęcia)

Zawodniczka ćwicząca w ostrołęckim Klubie Sportów Sylwetkowych "Kuźnia" odniosła kolejne sukcesy. Podczas Międzynarodowego Festiwalu Sportów Sylwetkowych Federacji NPC Worldwide & IFBB Professional League została mistrzynią i otarła się o podium. Małgorzata Laska otrzymała złoty medal, piękną statuetkę oraz pełną torbę odżywek.

Sienkiewicz wygrał 'generalkę'. Na Luzie Bowling Team najlepszą drużyną

Sienkiewicz wygrał "generalkę". Na Luzie Bowling Team najlepszą drużyną

34 zawodników walczyło w szóstej, a zarazem ostatniej kolejce Ostrołęckiej Ligi Bowlingowej Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego. Wydarzenie odbyło się bez publiczności, przy zachowaniu wszelkich standardów sanitarno-epidemiologicznych oraz przy zamkniętym lokalu oraz zepsutej maszynie do smarowania torów.

 

Zadbaj o swoje zdrowie, jak i swojego podopiecznego, za pośrednictwem pasów do trekkingu z psem

Zadbaj o swoje zdrowie, jak i swojego podopiecznego, za pośrednictwem pasów do trekkingu z psem

Dogtrekking jest aktywnością, która z roku na rok zyskuje w Polsce coraz większą popularność. Jest to dyscyplina sportu, w której organizowane są zawody, ale sprawdza się także jako rekreacyjna i nieco bardziej aktywna forma spaceru ze swoimi czworonogami. Jak to działa?

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo