« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 5 sierpnia 2020 r., imieniny Marii, Oswalda, Stanisławy

Moja Ostrołęka

Aktualności

Duszak z podwójnym złotem, Staśkiewicz z brązem

Adrian Duszak (z lewej) wywalczył dwa złote medale, zaś Grzegorz Staśkiewicz brąz
Adrian Duszak (z lewej) wywalczył dwa złote medale, zaś Grzegorz Staśkiewicz brąz
(fot. Projekt Future is Now)

Znakomity występ podczas I Plażowych Mistrzostw Polski Teqball zanotowali mieszkańcy Ostrołęki. Zmagania odbyły się w Płocku. Adrian Duszak zdobył złoty medal w zmaganiach deblowych i singlowych, zaś Grzegorz Staśkiewicz odebrał brąz za rywalizację w grze podwójnej.


 

 

Czym jest teqball? To sport rozgrywany na zakrzywionych stołach przypominających te do tenisa stołowego. Zawodnicy mogą przebijać piłkę za pomoca dowolnej części ciała. Niedozwolone jest zagrywanie rękami i dłońmi.

Reklama

- Mogę powiedzieć, że czekaliśmy na pierwsze medale. Mamy nadzieję, że pojawią się kolejne. Wraz z Adrianem trenujemy na poważnie. W Ostrołęce mamy stół, więc możemy ćwiczyć regularnie. Mistrzostwa odbyły się na piasku, a to dodatkowe utrudnienie, gdyż dochodzi zmaganie się zapadającymi stopami. Potrzebna jest duża wytrzymałość fizyczna - mówi Grzegorz Staśkiewicz, jeden z zawodników z naszego miasta.

Jak przyznaje 24-latek, w niedalekiej przeszłości Światowa Federacja Teqballa przekazywała stoły sekcjom. - Nawiązaliśmy współpracę z panem Rafałem Załęskim z Projektu Future is Now. Otrzymaliśmy stół i możemy go używać. Mamy w planach zakup kolejnych, by powiększyć grono osób, które chciałyby rozpocząć treningi - dodaje.

Ostrołęczanie zostali "zarażeni" teqballem przez znajomych. - Zawsze interesowaliśmy się piłką nożną, freestyle footballem. To zupełnie nowa dyscyplina, która się wyróżnia i bardzo szybko się rozwija. Zdobywa bardzo dużą popularność i liczba uczestników treningów w teqballu rośnie w zaskakująco szybkim tempie - mówi Staśkiewicz.Obaj ćwiczą niemal codziennie. - Chcieliśmy bardzo dobrze i sumiennie przygotować się do zawodów. Ja miałem troszkę mniej czasu, zaś Adrian Duszak więcej i zapracował na dwa złote medale. Spotkaliśmy się w ćwierćfinale i ktoś musiał odpaść. Padło na mnie - kończy.

Odsłon: 1485
Komentarzy: 0
16:19, 28.07.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Potrenujesz teqball z mistrzami?

Potrenujesz teqball z mistrzami?

W najbliższą sobotę (8 sierpnia) każdy będzie mógł spróbować swoich sił w teqballu. Adrian Duszak i Grzegorz Staśkiewicz zapraszają na otwarty i bezpłatny trening z Adrianem Duszakiem - złotym medalistą w zmaganiach deblowych i singlowych oraz Grzegorzem Staśkiewiczem - brązowym medalista I Plażowych Mistrzostw Polski Teqball.

Kulesza z rekordami życiowym

Kulesza z rekordami życiowym

Zawodnik UKS Atleta Ostrołęka wystartował w 26. Międzynarodowym Turnieju im. Eugeniusza Bryzka do lat 18 w podnoszeniu ciężarów. Podopieczny Władysława Niedźwieckiego spisał się bardzo dobrze, ustanawiając swoje rekordy życiowe.

A może zumba pod chmurką?

A może zumba pod chmurką?

Kurpiowska Akademia Sportowa zaprasza wszystkich chętnych na dwa bezpłatne treningi zumby na Orliku w Dylewie. Przyjść może każdy. Zajęcia poprowadzi Elżbieta Greloch-Sęk.

Kto wyciśnie najwięcej kilogramów?

Kto wyciśnie najwięcej kilogramów?

Przed nami Otwarte Mistrzostwa Ostrołęki w wyciskaniu odważnika i sztangi leżąc. Organizatorzy: UKS Atleta Ostrołęka oraz Miasto Ostrołęka zapraszają młodzież, mężczyzn oraz kobiety do wzięcia udziału w rywalizacji. Zapowiadają się duże emocje.

Szansa dla miłośników króla i królowej

Szansa dla miłośników króla i królowej

W ostatni dzień lipca odbędzie się Wakacyjny Turniej Szachowy dla dzieci i młodzieży. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do wzięcia udziału w rywalizacji. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo