« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 5 sierpnia 2020 r., imieniny Marii, Oswalda, Stanisławy

Moja Ostrołęka

Aktualności

Rekordy życiowe ekipy Witkowskiego

Reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki wzięli udział w 42. Memoriale im. Grzegorza Duneckiego w Toruniu. Spisali się znakomicie. Aleksandra Dobkowska, Kornelia Szymczyk i Dominik Kowalczyk odnotowali nowe "życiówki". Dodatkowo z bardzo dobrej strony pokazała się Ewa Bartosik.


Lekkoatletka wystartowała w trójboju sprinterskim w kategorii powyżej 65 lat. Na 60 m uzyskała 9,76 s., na 100 m - 15,98 s., zaś na 200 m - 34,52 s. W sumie uzbierała 2643 punkty.

Reklama

- Niezawodna pani Ewa mimo kiepskich warunków pogodowych oraz opóźnienia zawodów po raz kolejny udowodniła, że można szybko biegać w każdym wieku. Życzyłbym, by każdy mają ponad 65 wiosen, był tak sprawny - mówi Bartosz Witkowski.

Jego młodsi podopieczni bili swoje rekordy życiowe. Aleksandra Dobkowska w skoku wzwyż w najlepszej próbie uzyskała 158 cm i wywalczyła pierwsze miejsce w kategorii open. Z kolei Kornelia Szymczyk w biegu na 300 m przez płotki uzyskała czas 47,89 s. Dominik Kowalczyk w wyścigu na 600 m przebiegł dystans w ciągu 1,27,84 s.

- Z trójką nieco młodszych jesteśmy po obozie i ten start traktowaliśmy jako sprawdzian, który wypadł na piątkę z plusem. Wynik Oli w skoku wzwyż po takiej ulewie jest rewelacyjny. Stać ją na jeszcze wyższe skakanie, ale spokojnie przyjdzie na to czas. Teraz ma po prostu się tym bawić. Ola dodatkowo uczęszcza na zajęcia z akrobatyki do trenera Grzegorza Mulinka do klubu BEE HERO - mówi Witkowski.

Dla Kornelii jest to pierwszy sezon na płotkach i jak przyznaje szkoleniowiec, ze startu na start jest coraz lepiej.- Na obozie w Olecku skupiliśmy się na technice przy której pomagał trener Jarosław Suproń z KS Podlasie Białystok. Czekamy na start na 400 m przez płotki. Z Dominikiem szykujemy się już pod kątem wrześniowych Mistrzostw Polski U-18, gdzie pobiegnie na 1500 m. Ten start to sprawdzian, czy idziemy dobrą drogą - dodaje szkoleniowiec.

Odsłon: 1552
Komentarzy: 0
13:54, 29.07.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Dominik i Ola z życiówkami

Dominik i Ola z życiówkami

W środę przedstawiciele Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki udali się do Białegostoku, by wystartować w Mitingu Łomżyńskim. Podopieczni Bartosza Witkowskiego i Roberta Nazarkiewicza odnotowali bardzo dobre występy. Dwa z nich zakończyły się nowymi rekordami życiowymi.

Lekkoatleci w Olecku

Lekkoatleci w Olecku

43-osobowa grupa zawodników prowadzonych przez Katarzynę i Konrada Szusterów przebywają na obozie sportowym w Olecku. Wszyscy szlifują formę przed nadchodzącym sezonem. Ekipa Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki wraca do domów już w najbliższy czwartek.

Szlifują formę w Olecku

Szlifują formę w Olecku

Przedstawiciele Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki od 15 do 25 lipca będą przebywać na obozie w Olecku. Pięcioro wielbicieli "królowej sportu" szlifują formę przed nadchodzącymi startami.

Pobiegnij ku pamięci Powstańców

Pobiegnij ku pamięci Powstańców

Już 23 sierpnia zapowiada się święto wszystkich wielbicieli przemierzania kilometrów. Właśnie w niedzielę odbędzie się I Kurpiowski Bieg ku pamięci Powstańców Warszawskich. Organizatorzy zapraszają na wielkie wydarzenie. Już dzisiaj zgłoszonych jest niemal 100 osób.

Ola Dobkowska ze sponsorem

Ola Dobkowska ze sponsorem

Firma EKO Energetyka i Ciepłownictwo - Fotowoltaika postawiła na ostrołęcki talent. Aleksandra Dobkowska może w spokoju rozwijać się w swojej pasji. Skoczkini wzwyż Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki ma wsparcie.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo