« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 21 września 2020 r., imieniny Jonasza, Mateusza, Hipolita

Moja Ostrołęka

Aktualności

Rekordy życiowe ekipy Witkowskiego

Reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki wzięli udział w 42. Memoriale im. Grzegorza Duneckiego w Toruniu. Spisali się znakomicie. Aleksandra Dobkowska, Kornelia Szymczyk i Dominik Kowalczyk odnotowali nowe "życiówki". Dodatkowo z bardzo dobrej strony pokazała się Ewa Bartosik.


Lekkoatletka wystartowała w trójboju sprinterskim w kategorii powyżej 65 lat. Na 60 m uzyskała 9,76 s., na 100 m - 15,98 s., zaś na 200 m - 34,52 s. W sumie uzbierała 2643 punkty.

Reklama

- Niezawodna pani Ewa mimo kiepskich warunków pogodowych oraz opóźnienia zawodów po raz kolejny udowodniła, że można szybko biegać w każdym wieku. Życzyłbym, by każdy mają ponad 65 wiosen, był tak sprawny - mówi Bartosz Witkowski.

Jego młodsi podopieczni bili swoje rekordy życiowe. Aleksandra Dobkowska w skoku wzwyż w najlepszej próbie uzyskała 158 cm i wywalczyła pierwsze miejsce w kategorii open. Z kolei Kornelia Szymczyk w biegu na 300 m przez płotki uzyskała czas 47,89 s. Dominik Kowalczyk w wyścigu na 600 m przebiegł dystans w ciągu 1,27,84 s.

- Z trójką nieco młodszych jesteśmy po obozie i ten start traktowaliśmy jako sprawdzian, który wypadł na piątkę z plusem. Wynik Oli w skoku wzwyż po takiej ulewie jest rewelacyjny. Stać ją na jeszcze wyższe skakanie, ale spokojnie przyjdzie na to czas. Teraz ma po prostu się tym bawić. Ola dodatkowo uczęszcza na zajęcia z akrobatyki do trenera Grzegorza Mulinka do klubu BEE HERO - mówi Witkowski.

Dla Kornelii jest to pierwszy sezon na płotkach i jak przyznaje szkoleniowiec, ze startu na start jest coraz lepiej.- Na obozie w Olecku skupiliśmy się na technice przy której pomagał trener Jarosław Suproń z KS Podlasie Białystok. Czekamy na start na 400 m przez płotki. Z Dominikiem szykujemy się już pod kątem wrześniowych Mistrzostw Polski U-18, gdzie pobiegnie na 1500 m. Ten start to sprawdzian, czy idziemy dobrą drogą - dodaje szkoleniowiec.

Odsłon: 4192
Komentarzy: 0
13:54, 29.07.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Przemysław Dąbrowski z rekordem i podwójną wygraną. Świerdzewski drugi

Przemysław Dąbrowski z rekordem i podwójną wygraną. Świerdzewski drugi

Zawodnik rodem z miejscowości Borawe w gminie Rzekuń pojawił się na starcie 9. Rodzinnego Pikniku Biegowego Biała Biega organizowanego przez Klub Biegacza Biała Biega. 31-latek udał się do Białej Podlaskiej, gdzie studiował na uczelni sportowej. Sentymentalna podróż zakończyła się podwójnym zwycięstwem i rekordem trasy. W zmaganiach wziął udział również Damian Świerdzewski.

 

Podium Dziadak i Pyskło

Podium Dziadak i Pyskło

W Warszawie na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego odbył się kolejny mityng lekkoatletyczny. Spośród pięciu zawodniczek UKS Siódemka Ostrołęka najlepiej wypadły: Nikolina Dziadak i Wiktoria Pyskło. Podopieczne Dariusza Dąbrowskiego i Marka Mierzejewskiego stanęły na najniższym stopniu podium.

Z Łodzi wrócili z rekordami życiowymi

Z Łodzi wrócili z rekordami życiowymi

W stolicy województwa łódzkiego odbył się Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych. Przepustkę do występów wywalczyła 15-osobowa reprezentacja najmłodszych adeptów Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki, która walczyła o jak najlepsze rezultaty z rywalami z całej Polski. Jak wypadli podopieczni: Katarzyny Szuster, Iwony Rogowskiej, Andrzeja Danelskiego, Michała Zawojka oraz Bartosza Witkowskiego?

 

Złoto Oli, srebro Alicji, brąz sztafety

Złoto Oli, srebro Alicji, brąz sztafety

Trzy medale przywieźli przedstawiciele Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki z Międzywojewódzkich Mistrzostw do lat 16. W Ciechanowie zaprezentowali się podopieczni Bartosza Witkowskiego oraz Katarzyny i Konrada Szusterów. Na najwyższym stopniu podium stanęła Aleksandra Dobkowska.

 

Wierzbowska prawie na podium i z awansem na mistrzostwa

Wierzbowska prawie na podium i z awansem na mistrzostwa

W Ciechanowie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w lekkiej atletyce z udziałem klubów z województw: warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego. Spośród trzyosobowej reprezentacji UKS Siódemka Ostrołęka najlepiej wypadła Małgorzata Wierzbowska.

 

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo