« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 27 stycznia 2021 r., imieniny Angeliki, Przybysława, Ilony

Moja Ostrołęka

Aktualności

Rekordy życiowe ekipy Witkowskiego

Reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki wzięli udział w 42. Memoriale im. Grzegorza Duneckiego w Toruniu. Spisali się znakomicie. Aleksandra Dobkowska, Kornelia Szymczyk i Dominik Kowalczyk odnotowali nowe "życiówki". Dodatkowo z bardzo dobrej strony pokazała się Ewa Bartosik.


Lekkoatletka wystartowała w trójboju sprinterskim w kategorii powyżej 65 lat. Na 60 m uzyskała 9,76 s., na 100 m - 15,98 s., zaś na 200 m - 34,52 s. W sumie uzbierała 2643 punkty.

Reklama

- Niezawodna pani Ewa mimo kiepskich warunków pogodowych oraz opóźnienia zawodów po raz kolejny udowodniła, że można szybko biegać w każdym wieku. Życzyłbym, by każdy mają ponad 65 wiosen, był tak sprawny - mówi Bartosz Witkowski.

Jego młodsi podopieczni bili swoje rekordy życiowe. Aleksandra Dobkowska w skoku wzwyż w najlepszej próbie uzyskała 158 cm i wywalczyła pierwsze miejsce w kategorii open. Z kolei Kornelia Szymczyk w biegu na 300 m przez płotki uzyskała czas 47,89 s. Dominik Kowalczyk w wyścigu na 600 m przebiegł dystans w ciągu 1,27,84 s.

- Z trójką nieco młodszych jesteśmy po obozie i ten start traktowaliśmy jako sprawdzian, który wypadł na piątkę z plusem. Wynik Oli w skoku wzwyż po takiej ulewie jest rewelacyjny. Stać ją na jeszcze wyższe skakanie, ale spokojnie przyjdzie na to czas. Teraz ma po prostu się tym bawić. Ola dodatkowo uczęszcza na zajęcia z akrobatyki do trenera Grzegorza Mulinka do klubu BEE HERO - mówi Witkowski.

Dla Kornelii jest to pierwszy sezon na płotkach i jak przyznaje szkoleniowiec, ze startu na start jest coraz lepiej.- Na obozie w Olecku skupiliśmy się na technice przy której pomagał trener Jarosław Suproń z KS Podlasie Białystok. Czekamy na start na 400 m przez płotki. Z Dominikiem szykujemy się już pod kątem wrześniowych Mistrzostw Polski U-18, gdzie pobiegnie na 1500 m. Ten start to sprawdzian, czy idziemy dobrą drogą - dodaje szkoleniowiec.

Odsłon: 6613
Komentarzy: 0
13:54, 29.07.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Kornelia i Maja z rekordami

Kornelia i Maja z rekordami

W Toruniu wystartowały dwie zawodniczki Siódemki Ostrołęka podczas mitingu lekkoatletycznego. Na starcie w różnych konkurencjach stanęło ponad pół tysiąca przedstawicieli "królowej" sportu. Wśród nich były: Kornelia Rusiłowicz i Maja Wołosz.

Iza najlepsza w Łodzi

Iza najlepsza w Łodzi

W sobotnie popołudnie w Łodzi w hali Rudzkiego Klubu Sportowego odbył się miting lekkoatletyczny, w którym wystartowało ponad pół tysiąca zawodników i zawodniczek. W stawce znalazły się cztery przedstawicielki ostrołęckiego Siódemki prowadzonych przez Marka Mierzejewskiego.

Martyna i Karol biegali w Toruniu

Martyna i Karol biegali w Toruniu

Miniony weekend to czas halowych mitingów lekkoatletycznych. Największy miał miejsce w Hali Arena w Toruniu. Wśród ponad 800 startujacych znalazła się dwóch podopiecznych Dariusza Dąbrowskiego z ostrołęckiej Siódemki.

Ola z prezentem dla trenera

Ola z prezentem dla trenera

Aleksandra Dobkowska w sobotę brała udział w zmaganiach halowych w Białymstoku. Dzień później pojawiła się wśród startujących podczas Halowego Konkursu Skoku Wzwyż w Milanówku organizowanym przez klub UKS MTE Milanówek. Podopieczna Bartosza Witkowskiego wygrała, a przy okazji sprawiła szkoleniowcowi przedwczesny prezent urodzinowy, który 25 stycznia będzie obchodził 36. urodziny.

Rekord za rekordem ekipy Witkowskiego

Rekord za rekordem ekipy Witkowskiego

Bardzo dobre wyniki zanotowali podopieczni Bartosza Witkowskiego podczas halowego mitingu w Białymstoku. Reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki wywalczyli dużo rekordów życiowych. To znakomity prognostyk przed zbliżającym się sezonem.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo