Sobota, 26 września 2020 r., imieniny Justyny, Cypriana, Euzebiusza

Dominik i Ola z życiówkami

W środę przedstawiciele Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki udali się do Białegostoku, by wystartować w Mitingu Łomżyńskim. Podopieczni Bartosza Witkowskiego i Roberta Nazarkiewicza odnotowali bardzo dobre występy. Dwa z nich zakończyły się nowymi rekordami życiowymi.

Aleksandra Dobkowska, która w ostatnich zmaganiach w Toruniu skoczyła wzwyż 158 cm, osiągając "życiówkę" znów się poprawiła. W stolicy województwa podlaskiego pokonała przeszkodę znajdującą się o 2 cm wyżej. Od teraz 14-latka legitymuje się wynikiem 160 cm.

Nową "życiówkę" ma również Dominik Kowalczyk. W Toruniu pobił rekord na 600 m, zaś w Białymstoku wystartował na dystansie o 200 m dłuższym. Uzyskał 2,05,61 s.

Ponadto Sebastian Moszczyński w skoku wzwyż osiągnął 200 cm, zaś Kornelia Szymczyk pokonała 100 m w czasie 13,75 s.

Odsłon: 5632
20:04, 29.07.2020r.

Dąbrowski ze złotem i drugim wynikiem w życiu

Zawodnik rodem z miejscowości Borawe w gminie Rzekuń odniósł duży sukces podczas PZLA Mistrzostw Polski U-23 i seniorów w biegu na 10 000 metrów. 31-latek startował w barwach LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża. Występ w Karpaczu może zaliczyć do udanych. Wywalczył kolejny medal w swojej karierze.

Trzecia lokata Pajewskiej, Budziłek i Gruz

Pięć zawodniczek z UKS Siódemka Ostrołęka wzięło udział w kolejnym mitingu lekkoatlatycznym w Warszawie. Podopieczne Dariusza Dąbrowskiego i Marka Mierzejewskiego zanotowały pozytywne występy, trzykrotnie zajmując miejsce w ścisłej czołówce. Do tego jedna z reprezentantek poprawiła rekord życiowy.

Poprawione wyniki Izy i Nikoliny

Dwie podopieczne Dariusza Dąbrowskiego i Marka Mierzejewskiego z UKS Siódemka Ostrołęka wzięły udział w mistrzostwach Polski juniorek młodszych U-18 w lekkiej atletyce. W Radomiu Nikolina Dziadak i Izabela Marcińczyk zaprezentowały się z pozytywnej strony i odnotowały wartościowe rezultaty.

Alicja Prusik w złocie

Cztery zawodniczki Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki wzięły udział w mistrzostwach Mazowsza w lekkiej atletyce U-16. Podopieczna Katarzyny i Konrada Szusterów stanęła na najwyższym stopniu podium. Pozostałe dziewczęta pobiły rekordy życiowe.

Gosia ze złotem, Iza z dwoma brązami

Trzy medale wywalczyły podopieczne Dariusza Dąbrowskiego i Marka Mierzejewskiego podczas mistrzostw województwa młodzików i młodziczek (U-16) w Ciechanowie. Zawodniczki UKS Siódemki Ostrołęka trzykrotnie wchodziły na podium.