« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 18 stycznia 2021 r., imieniny Małgorzaty, Piotra, Liberty

Moja Ostrołęka

Aktualności

Jesteśmy zmuszeni do niewpuszczania kibiców - wywiad z Kamilem Drężkiem, prezesem Narwi Ostrołęka

Według wytycznych podanych przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej mecze Narwi Ostrołęka będzie mogło obejrzeć do 109 osób, w tym kadra zawodnicza, szkoleniowa, kierownictwo klubu, sponsorzy. Co to oznacza dla przeciętnego fana niebiesko-czerwonych? Może pożegnać się z obejrzeniem ukochanej drużyny. Do tematu odniósł się szef klubu - Kamil Drężek. Zapraszamy do lektury.


ROZMOWA Z Kamilem Drężkiem, prezesem Narwi Ostrołęka
Ani jednego kibica
Ile osób obejrzy mecze naszego klubu?
- Chciałbym rozpocząć od tego, iż Pomorski Związek Piłki Nożnej wydał wytyczne, gdzie jest napisane krótko, by przestrzegać rozporządzeń wydanych przez rząd. Tam można zajmować co drugie miejsce siedzące. Co to oznaczałoby dla nas? Moglibyśmy mieć blisko tysięczną widownię na każdym spotkaniu. Patrząc na nasz Mazowiecki Związek Piłki Nożnej, nie możemy wpuścić ani jednego kibica. Jesteśmy do tego zmuszeni.

Reklama

Co to oznacza dla Narwi?
- Wiąże się z ogromnymi stratami finansowymi z tzw. dnia meczowego. Dla większości klubów na tym poziomie rozgrywkowym to nic, bo tak naprawdę nie mają kibiców, albo wejście jest darmowe. Dla nas takie straty to lwia część budżetu.

Próbowałeś dowiedzieć się czegoś więcej?
- Oczywiście. Dzisiaj pisałem do Delegatury Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej w Ciechanowie i wysłałem komunikat z Pomorza. Nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Zapytałem, czy da się coś z tym zrobić. Przytoczyłem rozporządzenia rządowe, które mówią, iż na obiekcie może być 25% pojemności stadionu.

Bylibyście w stanie zapewnić bezpieczeństwo blisko pół tysiąca osobom?
- Oczywiście. Kibice oglądaliby mecz z co czwartego krzesełka. To żaden problem. Wiadomo, rodziny mogłyby siedzieć obok siebie. Związek nie chce o tym słyszeć, bo im jest wygodnie wydać komunikat i tyle. Władze MZPN doprowadzają do tego, mimo, że i tak jest ciężka sytuacja związana z COVID-19 do tego, że będzie jeszcze trudniej. Rzucane są nam kłody pod nogi. Nie boję się o tym mówić.

Mecz Narwi może obejrzeć 109 osób związanych z klubem...
- No tak. Trenerzy, zawodnicy, osoby z sztabu, sponsorzy, władze klubu. Lista się zamyka. Dojdzie do tego, że ludzie będą gromadzić się wokół stadionu i oglądać mecze zza ogrodzenia.


Esprit

Będzie lepiej?
- Mam nadzieję, że ludzie z związku pójdą po rozum do głowy i wezmą przykład z innych województw, gdzie ma takich sytuacji. Chciałbym, by piłka nożna szła z duchem sportu, podobnie jak wcześniejsza decyzja o rozgrywaniu barażów. Oczywiście to są słowa ludzi z Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. Dla mnie granie dodatkowych meczów było kompletną bzdurą, czego nie chcę komentować, bo szkoda słów.

Odsłon: 7703
Komentarzy: 11
21:16, 30.07.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Narew przed drugim tygodniem przygotowań. Dojdzie napastnik?

Narew przed drugim tygodniem przygotowań. Dojdzie napastnik?

W miniony poniedziałek wicelider Klasy Okręgowej rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej. Podopieczni Andrzeja Sieradzkiego trenowali pięciokrotnie. W tym tygodniu szkoleniowiec zaplanował cztery spotkania oraz sparing.

Chcesz pracować w Koronie?

Chcesz pracować w Koronie?

Korona Ostrołęka zaprasza trenerów piłki nożnej do wzięcia udziału w bezpłatnym kursie. Dla najlepszych przewidziana jest możliwoćć prowadzenia zajęć w Piłkarskich Przedszkolach OTS Ostrołęka. Po okresie praktyki będzie możliwość zatrudnienia.

Żebrowski z hat-trickiem w pięć minut

Żebrowski z hat-trickiem w pięć minut

Piłkarze z najwyższych klas rozgrywkowym rozpoczęli okres gier sparingowych. Bardzo dobrze spotkanie z Gryfem Wejherowo będzie wspominał Mateusz Żebrowski. W sobotnim sparingu wychowanek Korony Ostrołęka dokonał niecodziennego wyczynu.

Dwa turnieje w jeden dzień w KAS

Dwa turnieje w jeden dzień w KAS

Kurpiowska Akademia Sportowa zaprasza zespoły do udziału w halowych turniejach piłki nożnej. Rozgrywki odbędą się 14 lutego. W sumie wystąpi 18 ekip.

Rezerwy Narwi szlifują formę. Chcesz dołączyć?

Rezerwy Narwi szlifują formę. Chcesz dołączyć?

Oprócz pierwszej drużyny wicelidera Klasy Okręgowej do zajęć wrócili gracze Narwi II. Podopieczni Mariusza Sadłowskiego w okresie przygotowawczym rozegrają siedem meczów kontrolnych.

» Wasze komentarze

Imię @ 22:46, 30.07.2020r. IP: *.*.125.67

Co za ameby rządzą w tym MZPN żeby człowiek nie mógł tyle czasu obejrzeć meczu lokalnego futbolu a jakoś na kinie letnim czy koncertach w innych miastach przewija się dużo osób i jakoś się to odbywa. Przecież nasz stadion spokojnie mógłby i by pomieścić nawet i 800 widzów bo połowa by usiadła na krzesełkach a druga od strony sztucznego boiska na żylecie. Prezesie a może tak zrezygnować z grania na Witosa bo i tak nie można wejść na mecz to lepiej przenieść na Wojtki gdzie za ulicy i zza płotu by kibice mogli spokojnie oglądać mecz. Oby kolejny mecz u siebie 15 sierpnia był na wojtkach.

A może @ 10:13, 31.07.2020r. IP: *.*.86.151

to i lepiej, że nie wpuszczają. Na Widzewie wpuścili i skończyło się jakoś średnio...

TrenerHerczuk @ 10:18, 31.07.2020r. IP: *.*.17.246

Kompletną bzdurą to są takie wywiady

Adam @ 11:51, 31.07.2020r. IP: *.*.209.201

największym dzbanem Mazowsza oprócz zarządu MZPN jest "TrenerHerczuk". Nie wiem kim jest ta postać, ale chyba Moja Ostrołęka wymyśliła ją, aby denerwować normalnych ludzi :-D

Natomiast, jeśli są to wszystko przekonania prawdziwego człowieka, to jest mi cię, biedny czopku, po prostu szkoda.

Misza @ 22:30, 31.07.2020r. IP: *

W okregowce bilety. To chyba jakiś kabaret. Brak zysku z dnia moczowego to śmiech na sali. A co wy klub z ekstraklasy. Chyba komuś się w głowach poprzewracało.

Brrrr @ 23:09, 31.07.2020r. IP: *.*.168.22

200 osób po 5 zł to cały tysiąc. Dwie kolejki u siebie .To całe 2 tyś miesięcznie.to rzeczywiście lwia część budżetu. Może na mineralną dla grajkow starczy albo i nie

Piter @ 08:43, 01.08.2020r. IP: *.*.16.159

2000 zł/m-c × liczba miesięcy w których jest gra to daje już całkiem niezłą sumkę. Mieć a nie mieć dajmy na to ok. 10000-14000 zł. Co do biletów to bez przesady, 5 zł i taki ból d....?! Chcesz to idziesz, nie to nie. Jakby to było 15-20 zł to sam bym skrytykował, że za drogo. Czemu w Ostrołęce i ogólnie w regionie są tacy "mali", zakompleksieni, czepialscy ludzie, którym ciągle nic nie pasuje?!

TrenerHerczuk @ 19:14, 01.08.2020r. IP: *.*.17.246

Do Adam milcz leszczu

kibic pilki @ 22:25, 01.08.2020r. IP: *.*.100.27

Do Herczuk. Zmień lekarza

TrenerHerczuk @ 09:22, 02.08.2020r. IP: *.*.17.246

Do kibic piłki nie dyskutuj pierwsze ostrzeżenie

Miruśgrzybkompromitacjajakzwykle @ 19:12, 08.08.2020r. IP: *

Doszliśta do ściany Wymiana trenera nic nie da, aby zrobić kolejny król naprzód potrzebna zmiana prezesa

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo