« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 14 sierpnia 2020 r., imieniny Euzebiusza, Maksymiliana, Alfreda

Moja Ostrołęka

Aktualności

Pokora: Będziemy bardziej doświadczeni

Przed Kurpikiem Kadzidło duże wyzwanie. W sobotę zespół Łukasza Pokory zainauguruje sezon. Przed własną publicznością beniaminek Klasy A zmierzy się z Rzekunianką Rzekuń, który według wielu jest jednym z faworytów do wygrania ligi. Jak przyznaje szkoleniowiec, liczy na zdobycz punktową.


Rozmowa z Łukaszem Pokorą, trenerem Kurpika Kadzidło

Chyba chcielibyście rozpocząć sezon od nieco innego przeciwnika?
- Dokładnie. Na inaugurację przydzielono nam Rzekuniankę. Oczywiście, wolelibyśmy zmierzyć się z drużyną z Rzekunia troszeczkę później, ale nic na to nie poradzimy. Trzeba grać i tyle. Nie ma co składać broni. Przyjedzie do nas jeden z kandydatów do awansu, bo taka jest prawda. Są przygotowani na to pod względem kadrowym i finansowym. Wiem, że Rzekunianka to dobra drużyna. My chcemy od pierwszego spotkania zdobywać punkty.

Reklama

Jesteście beniaminkiem Klasy A...
- Po roku wróciliśmy do wyższej klasy rozgrywkowej. Jesteśmy nowicjuszem w stawce. Dla wielu jesteśmy zagadką. Co potrafimy, jak gramy. To normalne. Sam jestem ciekawy, jak będziemy wyglądać w meczach o punkty. Sparingi to jedno, a spotkania o stawkę to zupełnie inna rzecz.

Typowałeś wygraną Kurpika 1:0 z Rzekunianką...
- Oczywiście, to tylko zabawa, wróżenie z fusów, ale biorę taki wynik w ciemno. Tak jak powiedział mi kiedyś jeden z moich trenerów: chciałbym wygrywać wszystkie mecze jednym golem i jestem najlepszy na świecie. Zobaczmy co boisko pokaże i zweryfikuje.

Kurpik Kadzidło będzie silniejszym czy słabszym zespołem niż w poprzednim sezonie?
- Chciałbym wierzyć, że będziemy mocniejszą ekipą. Rozmawialiśmy z kilkoma zawodnikami, jednak trudno przekonać zawodników do występów w naszym zespole, gdzie nie ma wielkich kwot za występy. Większość piłkarzy patrzy na wysokość wypłaty. U nas chodzi o to, by chłopcy nie dokładali do interesu. Jedno jest pewne, że będziemy bardziej doświadczeni, jeśli chodzi o wcześniejsze wydarzenia. Musimy być czujni, ostrożni. Okres przygotowawczy przepracowaliśmy w miarę dobrze. Wiadomo, że na tym poziomie zawodnicy mają urlopy, wyjazdy na wakacje.


JBB

Do jakich ruchów kadrowych doszło w ostatnim czasie?
- Do Bartnika Myszyniec odszedł Sebastian Rudziński, który w rundzie jesiennej strzelił kilka goli. Po czteroletniej przerwie wrócił do nas Paweł Buczek. To lewy obrońca. Wcześniej pracował w Białymstoku i nie mógł pogodzić treningów z innymi obowiązkami. Z Bartnika pozyskaliśmy Fabiana Czajkowskiego, który nie zagra na inaugurację.

Odsłon: 1947
Komentarzy: 1
11:35, 01.08.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Bez sentymentów w Troszynie - rozmowa z Andrzejem Łyzińskim, byłym bramkarzem Narwi, Korony i KS CK Troszyn

Bez sentymentów w Troszynie - rozmowa z Andrzejem Łyzińskim, byłym bramkarzem Narwi, Korony i KS CK Troszyn

Andrzej Łyziński w MKS Przasnysz. Zadebiutuje przeciwko byłej ekipie z Troszyna. 40-letni bramkarz w sobotę rozegra pierwsze spotkanie w nowych barwach. Wychowanek Stoczniowca Płock ma pomóc zespołowi z Przasnysza przezwyciężyć problemy z obsadą miejsca między słupkami. Dlaczego zdecydował się wznowić karierę? Czy nie pomyli szatni w Troszynie?

Lider cały czas wygrywa (zdjęcia)

Lider cały czas wygrywa (zdjęcia)

Środowy wieczór oznaczał pierwsze spotkania szóstej kolejki Wakacyjnej Ligi Oldbojów. Odbyły się trzy mecze, w których łącznie gracze strzelili 15 goli. W jednym ze starć padł wynik remisowy. Był to najciekawszy i najbardziej zacięty mecz. Dokończenie serii już w piątek.

Ale transfer! Łyziński w MKS Przasnysz!

Ale transfer! Łyziński w MKS Przasnysz!

40-letni bramkarz znalazł nowy klub. Andrzej Łyziński w rundzie jesiennej sezonu 2020/2021 będzie reprezentował barwy MKS Przasnysz. W nowych barwach zadebiutuje już w sobotę w Troszynie, czyli na obiekcie ekipy, które barw bronił minionej jesieni.

Dla najmłodszych trzy turnieje w dwa dni

Dla najmłodszych trzy turnieje w dwa dni

Kurpiowska Akademia Sportowa będzie organizatorem trzech turniejów dla młodych piłkarzy. Zmagania odbędą się w ciągu dwóch dni na Orlikach w Dylewie i Kadzidle. Zapowiadają się duże emocje dla adeptów piłki nożnej.

Nowy zawodnik Bartnika

Nowy zawodnik Bartnika

Duże wzmocnienie zespołu z Myszyńca. Wicelider Klasy A, który w dwóch pierwszych meczach wygrał: 4:3 z Orlętami Baboszewo, 2:0 z Opią Opinogórą, zyskał nowego gracza. W ekipie Radosława Rogowskiego zagościł dobry piłkarz.

» Wasze komentarze

Wos @ 02:23, 02.08.2020r. IP: *

I dalej dno i wodorosty P. Pokora

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo