Piątek, 29 marca 2024 r., imieniny Wiktoryna, Helmuta, Ostapa

KS CK Troszyn z wymarzoną inauguracją (zdjęcia, video)

Zespół Marcina Truszkowskiego dał sygnał, że z beniaminkiem trzeba się liczyć. Bracia Świderscy i spółka okazali się lepsi od Wkry Żuromin. Do przerwy padł jeden gol, zaś po zmianie jeszcze dwa dla czwartoligowego nowicjusza. Chyba tylko najwięksi optymiści wierzyli w tak wysoką wygraną na inaugurację.

Pierwszego gola w nowym sezonie zdobył Patryk Gumowski, który otrzymał prostopadłe podanie od Kamila Majkowskiego, a ten w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi, strzelając w długi róg. Tuż po przerwie podwyższył głową po stałym fragmencie gry Maciej Malinowski po asyście Marcina Świderskiego. Ten sam zawodnik podawał, a wynik ustalił po prostopadłej piłce Kamil Majkowski.

- Mieliśmy całkowitą kontrolę podczas spotkania. Tak naprawdę Wkra nie zrobiła nam krzywdy. Szczerze mówiąc, to mogliśmy wygrać jeszcze wyżej, ale spokojnie. Nie popadajmy w hurraoptymizm. Początek był trudny. Dały się odczuć stres związany z historycznym mecze. To trwało kilkanaście minut. Rozkręcaliśmy z minuty na minutę. Osiągnęliśmy pełną kontrolę - mówi Kamil Majkowski.

Zawodnik KS CK Troszyn przyznaje, że przed meczem był pewny trzech punktów, jednak nikomu o tym nie mówił. Jak twierdzi, każdy rywal musi uważać na beniaminka spod Ostrołęki.

- Mamy dobry zespół, lecz nie możemy zadowolić się pierwszą wygraną i osiąść na laurach. Liga jest długa i spokojnie. Nie mamy celów awansu. Musimy grać i cieszyć się z tego, że uprawiamy piękną dyscyplinę. Fajnie, że już w pierwszym spotkaniu zdobyłem gola. Fajnie, bo wszedł "luz". Mogłem pokusić się o kolejne bramki, ale spokojnie. Dedykuję go żonie Monice oraz dzieciom: Sarze i Marcelowi - kończy Majkowski.

KS CK Troszyn - Wkra Żuromin 3:0 (1:0)
Bramki: Gumowski 35', Malinowski 53', Majkowski 62'.
KS CK Troszyn: Kowalski - Dzbeński (80' K. Kamionowski), Malinowski, Górski, Bałas (65' Staszczuk) Bajor (78' Kowalczyk), Ł. Świderski, Gąska (72' Przemysław Modzelewski), M. Świderski (74' Kraska), Gumowski (69' Stepnowski), Majkowski.