« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 25 września 2020 r., imieniny Aurelii, Kleofasa, Władysława

Moja Ostrołęka

Aktualności

Złoto Osowieckiego i Janczewskiej

Znakomity występ Oliwii Janczewskiej oraz Dawida Osowieckiego podczas Mistrzostw Województwa Mazowieckiego klubów zrzeszonych w Ludowych Zespołach Sportowych w podnoszeniu ciężarów. W Siedlcach oboje zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i wywalczyli złote medale.


Złoto Dawida
Osowiecki zaliczył wszystkie podejścia. W rwaniu zaliczył 60 kg, co oznaczało, iż poprawił rekord życiowy o 9 kg. W trzeciej próbie podrzutu wyniósł nad głowę sztangę o wadze 70 kg, co też stało się jego "życiówką" wyższą o 10 kg. W dwuboju zgromadził 130 kg, co oznaczało, iż legitymuje się nowym rekordem życiowym lepszym od poprzedniego wyniku aż o 19 kg. W porównaniu z występem z 14 lipca, Osowiecki zaliczył aż o 22 kg więcej. Wynik pozwolił Dawidowi wywalczyć złoto w gronie zawodników z klubów LZS.

Reklama
Wygrany zakład z trenerem
- Występ w Siedlcach traktowałem jako pokazanie, że jeszcze nie dałem z siebie sto procent. Zaczęło się od zakładu z trenerem. Miałem podrzucić 70 kg i mi się to udało. Tym razem poprawiłem swój rekord bardzo znacząco, pomimo lekkiej kontuzji nadgarstka po rwaniu. Za trzy tygodnie mam nadzieję go jeszcze wyśrubować na mistrzostwach kraju. Liczę na co najmniej 140 kg w dwuboju, a nawet 150 kg - mówi Dawid Osowiecki, zawodnik UKS Atleta Ostrołęka, który startował w kategorii powyżej 102 kg.
Złoto Oliwii
W Siedlcach zaprezentowała się również Oliwia Janczewska. 13-latka wystartowała w kategorii 49 kg. Dla niej był to pierwszy start na pomoście ciężarowym w życiu. Zawodniczka prowadzona przez swojego tatę, a zarazem prezesa UKS Atleta - Karola Janczewskiego zaliczyła pięć podejść. W najlepszej próbie w rwaniu osiągnęła 26 kg, zaś w podrzucie 27 kg. Jej wynik w dwuboju to 53 kg. W trzecim podejściu podrzutu atakowała 29 kg z taką mocą, że nie zdążyła zablokować sztangi i próba została nie uznana. Pierwszy krok na arenie ciężarowej zaliczyła od zdobycia złotego medalu w swojej kategorii wagowej i wiekowej.

 

Odsłon: 5864
Komentarzy: 0
13:38, 04.08.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złoto Płodziszewskiego, brąz Osowieckiego

Złoto Płodziszewskiego, brąz Osowieckiego

W mistrzostwach województwa mazowieckiego do lat 16 w podnoszeniu ciężarów wystartowało trzech zawodników UKS Atleta Ostrołęka. Podopieczni Władysława Niedźwiedzkiego, Zenona Grądzkiego oraz Jakuba Borkowskiego wywalczyli w sumie dwa medale. Najlepszym zawodnikiem został Aleksander Płodziszewski.

A może zumba kids w Kadzidle?

A może zumba kids w Kadzidle?

Już 22 września odbędzie się pierwszy trening Zumby Kids. Trenerka Elżbieta Greloch-Sęk zaprasza wszystkie chętne dziewczynki do wzięcia udziału w zajęciach, które odbędą się w hali Szkoły Podstawowej w Kadzidle. Z pewnością warto posłać swoją pociechę, by spróbowała świetnie rozwijających się zajęć ruchowych.

Dwa medale Bartka Kubła

Dwa medale Bartka Kubła

Bartosz Kubeł pochodzący z Ostrołęki dwukrotnie wchodził na podium podczas zawodów federacji IFBB. Zmagania odbyły się w miniony weekend podczas międzynarodowych targów FIWE-TRADESHOW branży fitness&wellness. 23-latek ze stolicy wrócił z dwoma medalami.

 

Gosia Laska w złocie i srebrze

Gosia Laska w złocie i srebrze

Znakomity występ Małgorzaty Laski podczas zawodów federacji IFBB. Zmagania odbyły się w miniony weekend podczas międzynarodowych targów FIWE-TRADESHOW branży fitness&wellness. Przedstawicielka Ostrołęki wróciła ze stolicy z trzema medalami.

Aneta Bagińska-Gąska o fitness, początkach, najbliższych

Aneta Bagińska-Gąska o fitness, początkach, najbliższych

Reprezentantka powiatu ostrołęckiego wzięła udział w zawodach IBFF/WPF. W Siedlcach Aneta Bagińska-Gąska zwyciężyła w rywalizacji w kategorii figure fitness soft. 33-latka dostąpiła wielkiego zaszczytu, gdyż uzyskała powołania do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata IBFF w Kulturystyce i Fitness 2020. Na Słowenię nie pojechała. Jakie były powody?

 

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo