« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 27 stycznia 2021 r., imieniny Angeliki, Przybysława, Ilony

Moja Ostrołęka

Aktualności

Złoto Osowieckiego i Janczewskiej

Znakomity występ Oliwii Janczewskiej oraz Dawida Osowieckiego podczas Mistrzostw Województwa Mazowieckiego klubów zrzeszonych w Ludowych Zespołach Sportowych w podnoszeniu ciężarów. W Siedlcach oboje zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i wywalczyli złote medale.


Złoto Dawida
Osowiecki zaliczył wszystkie podejścia. W rwaniu zaliczył 60 kg, co oznaczało, iż poprawił rekord życiowy o 9 kg. W trzeciej próbie podrzutu wyniósł nad głowę sztangę o wadze 70 kg, co też stało się jego "życiówką" wyższą o 10 kg. W dwuboju zgromadził 130 kg, co oznaczało, iż legitymuje się nowym rekordem życiowym lepszym od poprzedniego wyniku aż o 19 kg. W porównaniu z występem z 14 lipca, Osowiecki zaliczył aż o 22 kg więcej. Wynik pozwolił Dawidowi wywalczyć złoto w gronie zawodników z klubów LZS.

Reklama
Wygrany zakład z trenerem
- Występ w Siedlcach traktowałem jako pokazanie, że jeszcze nie dałem z siebie sto procent. Zaczęło się od zakładu z trenerem. Miałem podrzucić 70 kg i mi się to udało. Tym razem poprawiłem swój rekord bardzo znacząco, pomimo lekkiej kontuzji nadgarstka po rwaniu. Za trzy tygodnie mam nadzieję go jeszcze wyśrubować na mistrzostwach kraju. Liczę na co najmniej 140 kg w dwuboju, a nawet 150 kg - mówi Dawid Osowiecki, zawodnik UKS Atleta Ostrołęka, który startował w kategorii powyżej 102 kg.
Złoto Oliwii
W Siedlcach zaprezentowała się również Oliwia Janczewska. 13-latka wystartowała w kategorii 49 kg. Dla niej był to pierwszy start na pomoście ciężarowym w życiu. Zawodniczka prowadzona przez swojego tatę, a zarazem prezesa UKS Atleta - Karola Janczewskiego zaliczyła pięć podejść. W najlepszej próbie w rwaniu osiągnęła 26 kg, zaś w podrzucie 27 kg. Jej wynik w dwuboju to 53 kg. W trzecim podejściu podrzutu atakowała 29 kg z taką mocą, że nie zdążyła zablokować sztangi i próba została nie uznana. Pierwszy krok na arenie ciężarowej zaliczyła od zdobycia złotego medalu w swojej kategorii wagowej i wiekowej.

 

Odsłon: 8406
Komentarzy: 0
13:38, 04.08.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Narew zna rywala

Narew zna rywala

We wtorek odbył się losowanie 1/8 finału ePucharu Polski. Drużyna esportowa Narwi Ostrołęka zmierzy się ze Skrą Częstochowa. W rozgrywkach zmierzą się przedstawiciele wielu uznanych marek: Wisły Kraków, Lechii Gdańsk, Legii Warszawa, Widzewa Łódź czy Arki Gdynia.

Narew w najlepszej '16' w kraju

Narew w najlepszej "16" w kraju

Eportowa drużyna Narwi Ostrołęka, w składzie Patryk mayor Majewski i Marcin mrn Sczes zwyciężyła w kolejnym etapie eliminacji Pucharu Polski PZPN i zakwalifikowała się do finałów. Tam spotka się szesnaście najlepszych ekip w Polsce, w większości reprezentujących kluby piłkarskiej Ekstraklasy.

Nabór wniosków o stypendia sportowe

Nabór wniosków o stypendia sportowe

Do 31 stycznia można składać wnioski o przyznanie okresowych stypendiów sportowych dla osób fizycznych za osiągnięte wyniki sportowe na 2021 rok. Jakie są warunki otrzymania wynagrodzenia za rezultaty w szeroko pojętej kulturze fizycznej?

Nabór animatorów sportu na orlikach

Nabór animatorów sportu na orlikach

W związku z kolejną edycją projektu „Lokalny Animator Sportu” Miasto Ostrołęka ogłasza nabór na funkcję animatora sportu na siedmiu boiskach typu orlik.

 Białczak odszedł do wieczności

Białczak odszedł do wieczności

4 stycznia w wieku 72 lat zmarł Kazimierz Białczak. To wielce zasłużony człowiek dla baranowskiego sportu. Był wieloletnim prezesem LZS Baranowo. Promował, wspierał sport w okolicy.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo