« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 19 września 2020 r., imieniny Januarego, Konstancji, Teodora

Moja Ostrołęka

Aktualności

Złoto Osowieckiego i Janczewskiej

Znakomity występ Oliwii Janczewskiej oraz Dawida Osowieckiego podczas Mistrzostw Województwa Mazowieckiego klubów zrzeszonych w Ludowych Zespołach Sportowych w podnoszeniu ciężarów. W Siedlcach oboje zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i wywalczyli złote medale.


Złoto Dawida
Osowiecki zaliczył wszystkie podejścia. W rwaniu zaliczył 60 kg, co oznaczało, iż poprawił rekord życiowy o 9 kg. W trzeciej próbie podrzutu wyniósł nad głowę sztangę o wadze 70 kg, co też stało się jego "życiówką" wyższą o 10 kg. W dwuboju zgromadził 130 kg, co oznaczało, iż legitymuje się nowym rekordem życiowym lepszym od poprzedniego wyniku aż o 19 kg. W porównaniu z występem z 14 lipca, Osowiecki zaliczył aż o 22 kg więcej. Wynik pozwolił Dawidowi wywalczyć złoto w gronie zawodników z klubów LZS.

Reklama
Wygrany zakład z trenerem
- Występ w Siedlcach traktowałem jako pokazanie, że jeszcze nie dałem z siebie sto procent. Zaczęło się od zakładu z trenerem. Miałem podrzucić 70 kg i mi się to udało. Tym razem poprawiłem swój rekord bardzo znacząco, pomimo lekkiej kontuzji nadgarstka po rwaniu. Za trzy tygodnie mam nadzieję go jeszcze wyśrubować na mistrzostwach kraju. Liczę na co najmniej 140 kg w dwuboju, a nawet 150 kg - mówi Dawid Osowiecki, zawodnik UKS Atleta Ostrołęka, który startował w kategorii powyżej 102 kg.
Złoto Oliwii
W Siedlcach zaprezentowała się również Oliwia Janczewska. 13-latka wystartowała w kategorii 49 kg. Dla niej był to pierwszy start na pomoście ciężarowym w życiu. Zawodniczka prowadzona przez swojego tatę, a zarazem prezesa UKS Atleta - Karola Janczewskiego zaliczyła pięć podejść. W najlepszej próbie w rwaniu osiągnęła 26 kg, zaś w podrzucie 27 kg. Jej wynik w dwuboju to 53 kg. W trzecim podejściu podrzutu atakowała 29 kg z taką mocą, że nie zdążyła zablokować sztangi i próba została nie uznana. Pierwszy krok na arenie ciężarowej zaliczyła od zdobycia złotego medalu w swojej kategorii wagowej i wiekowej.

 

Odsłon: 5745
Komentarzy: 0
13:38, 04.08.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Zmierz się w Ostrołęckiej Lidze Bowlingowej

Zmierz się w Ostrołęckiej Lidze Bowlingowej

Lubisz kulę z dziurami na palce? Weź udział w Ostrołęckiej Lidze Bowlingowej. Pierwszy turniej odbędzie się 21 września, zaś zakończenie 30 października. Organizatorzy - Ostrołęcki Klub Bowlingowy zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w rywalizacja. Emocje są gwarantowane.

 

Ciecierski i Piotrowski przejechali 1008 kilometrów (zdjęcia)

Ciecierski i Piotrowski przejechali 1008 kilometrów (zdjęcia)

W XII Ultramaratonie Kolarskim "Bałtyk - Bieszczady Tour 2020 Jaza Non-Stop" wzięło udział dwóch przedstawicieli z naszego powiatu. Michał Ciecierski z Miastkowa oraz Zdzisław Piotrowski z Ostrołęki (KK24h). Przejechali 1008 kilometrów. Wystartowali z rampy promu Bielik w Świnoujściu, zaś meta miała miejsce w Zajeździe Caryńska w Ustrzykach Górnych. 

Miłość zaczęła się przypadkowo - rozmowa z Justyną Niedzwiecką

Miłość zaczęła się przypadkowo - rozmowa z Justyną Niedzwiecką

Bardzo dobry start ma za sobą Justyna Niedzwiecka. Zawodniczka UKS Atleta Ostrołęka wywalczyła siódme miejsce podczas Grand Prix im. Jerzego Jaśniaka Seniora w kategorii masters w podnoszeniu ciężarów. Jak znalazła się w świecie dźwigania? Jakie ma marzenia?

 

Mistrzyni Aneta Bagińska-Gąska. Przed nią mistrzostwa świata

Mistrzyni Aneta Bagińska-Gąska. Przed nią mistrzostwa świata

Reprezentantka powiatu ostrołęckiego wzięła udział w zawodach IBFF/WPF. W Siedlcach Aneta Bagińska-Gąska zwyciężyła w rywalizacji w kategorii figure fitness soft. 33-latka dostąpiła wielkiego zaszczytu, gdyż uzyskała powołania do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata IBFF w Kulturystyce i Fitness 2020. Już 19 września wystartuje na Słowenii.

 

Rodzinny Rajd Rowerowy już 26 września. Zapisz się!

Rodzinny Rajd Rowerowy już 26 września. Zapisz się!

Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik oraz wójt gminy Lelis Stefan Prusik zapraszają na Rodzinny Rajd Rowerowy na pożegnanie lata. Właśnie ruszyły zapisy do wydarzenia, które odbędzie się 26 września. Dla dzieci i młodzieży przygotowane zostały atrakcyjne nagrody niespodzianki od szefa miasta.

 

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo