« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 27 stycznia 2021 r., imieniny Angeliki, Przybysława, Ilony

Moja Ostrołęka

Aktualności

Czy wicemistrz może awansować? Znamy zasady awansów i spadków

Mazowiecki Związek Piłki Nożnej przyjął uchwałę zarządu w sprawie zasad awansów i spadków rozgrywek prowadzonych przez właściwy organ. Wiemy, jakie są przepisy w zmaganiach, które nadzoruje Delegatura w Ciechanowie i Ostrołęce. Jest kilka oczywistych, jak i ciekawych zapisów.


Drużyna, która zajmie pierwsze miejsce w klasie okręgowej, uzyska awans do IV ligi. Wicemistrz tej klasy rozgrywkowej zagra w meczach barażowych o promocję do IV lig. Mistrz i drugi zespół z klasy A uzyska awans do klasy okręgowej. Opuszczą ją dwie najsłabsze drużyny, które zajmą miejsca 15. i 16.

Reklama
Klasa Okręgowa w sezonie 2021/2022 będzie liczyła 16 zespołów. Miejsca te zajmą spadkowicze z IV ligi, mistrz i wicemistrz klasy A oraz zwycięzca barażu pomiędzy trzecią ekipą klasy A, a ostatnim utrzymującym się zespołem klasy okręgowej, tj. zajmującym miejsce 14., 13., 12.
Awans do klasy A po zakończeniu rozgrywek 2020/2021 uzyskają mistrzowie dwóch grup klasy B oraz zwycięzca barażu pomiędzy wicemistrzami dwóch grup klasy B.

Reklama
Klasę A opuszczą trzy ostatnie zespoły, czyli te, które zajmą miejsca 14., 13., 12. Klasa A w sezonie 2021/2022 będzie liczyła 14 drużyn. Utworzą ją spadkowicze z klasy okręgowej, przegrany barażu pomiędzy trzecią drużyną klasy A, a ostatnim utrzymującym się zespołem z klasy okręgowej, mistrzowie klasy B z dwóch grup, zwycięzca barażu wicemistrzów klas b oraz zespoły z klasy A po sezonie 2020/2021 - tak, aby łącznia dało to 14 ekip.

Odsłon: 6557
Komentarzy: 0
08:30, 06.08.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Jagielski: Chciałem trafić do Narwi

Jagielski: Chciałem trafić do Narwi

Drugim nowym zawodnikiem Narwi Ostrołęka został Kamil Jagielski. Napastnik mający 200 cm wzrostu będzie starał się przekonać Andrzeja Sieradzkiego do występów w ekipie wicelidera Klasy Okręgowej. Zapraszamy na rozmowę z naszym "Wieżowcem".

KS CK Troszyn rozbity przez Błoniankę

KS CK Troszyn rozbity przez Błoniankę

Piłkarze Marcina Truszkowskiego chyba nie pamiętają tak bolesnej porażki. KS CK Troszyn stracił aż siedem goli w starciu z trzecioligowcem. W najbliższy weekend czwartoligowcy zmierzą się w Łomży z Ruchem Wysokie Mazowieckie.

Bez goli z Wissą Szczuczyn (zdjęcia, wideo)

Bez goli z Wissą Szczuczyn (zdjęcia, wideo)

Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie Narwi z czwartoligowcem. W meczu sparingowym zadebiutował Kamil Jagielski, który ostatnio występował w Świcie II Nowy Dwór Mazowiecki.

'Wieżowiec' w Narwi

"Wieżowiec" w Narwi

Nowym zawodnikiem wicelidera Klasy Okręgowej został Kamil Jagielski. Do Narwi trafił na zasadzie bezpłatnego transferu definitywnego. 25-latek ostatnio występował w Świcie Nowy Dwór Mazowiecki. Gracz mający 200 cm wzrostu zagrał w sparingu z Wissą Szczuczyn.

Przed Narwią pierwsze granie. Przyjedzie wicelider IV ligi

Przed Narwią pierwsze granie. Przyjedzie wicelider IV ligi

W sobotę (23 stycznia) o godz. 11:00 piłkarze Narwi rozegrają pierwszy mecz kontrolny. Rywalem ostrołęczan będzie Wissa Szczuczyn, czyli druga drużyna IV ligi w grupie podlaskiej. Przeciwnicy po rundzie jesiennej mają 38 punktów, a w tabeli o trzy punkty wyprzedza ich Tur Bielsk Podlaski.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo