« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 19 września 2020 r., imieniny Januarego, Konstancji, Teodora

Moja Ostrołęka

Aktualności

Czy wicemistrz może awansować? Znamy zasady awansów i spadków

Mazowiecki Związek Piłki Nożnej przyjął uchwałę zarządu w sprawie zasad awansów i spadków rozgrywek prowadzonych przez właściwy organ. Wiemy, jakie są przepisy w zmaganiach, które nadzoruje Delegatura w Ciechanowie i Ostrołęce. Jest kilka oczywistych, jak i ciekawych zapisów.


Drużyna, która zajmie pierwsze miejsce w klasie okręgowej, uzyska awans do IV ligi. Wicemistrz tej klasy rozgrywkowej zagra w meczach barażowych o promocję do IV lig. Mistrz i drugi zespół z klasy A uzyska awans do klasy okręgowej. Opuszczą ją dwie najsłabsze drużyny, które zajmą miejsca 15. i 16.

Reklama
Klasa Okręgowa w sezonie 2021/2022 będzie liczyła 16 zespołów. Miejsca te zajmą spadkowicze z IV ligi, mistrz i wicemistrz klasy A oraz zwycięzca barażu pomiędzy trzecią ekipą klasy A, a ostatnim utrzymującym się zespołem klasy okręgowej, tj. zajmującym miejsce 14., 13., 12.
Awans do klasy A po zakończeniu rozgrywek 2020/2021 uzyskają mistrzowie dwóch grup klasy B oraz zwycięzca barażu pomiędzy wicemistrzami dwóch grup klasy B.

Reklama
Klasę A opuszczą trzy ostatnie zespoły, czyli te, które zajmą miejsca 14., 13., 12. Klasa A w sezonie 2021/2022 będzie liczyła 14 drużyn. Utworzą ją spadkowicze z klasy okręgowej, przegrany barażu pomiędzy trzecią drużyną klasy A, a ostatnim utrzymującym się zespołem z klasy okręgowej, mistrzowie klasy B z dwóch grup, zwycięzca barażu wicemistrzów klas b oraz zespoły z klasy A po sezonie 2020/2021 - tak, aby łącznia dało to 14 ekip.

Odsłon: 4982
Komentarzy: 0
08:30, 06.08.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

KS CK Troszyn przełamie się w Mławie?

KS CK Troszyn przełamie się w Mławie?

Po porażce 1:3 z Huraganem Wołomin i remisie 2:2 z Hutnikiem Warszawa gracze Marcina Truszkowskiego w sobotnie przedpołudnie zmierzą się z Mławianką Mława. Wyjazdowy bój rozpocznie się o godz. 11:00.

Jak typują: Dobkowski, Jezierski, Pełtak, Majkowski, Pędzich, Pokora, Modzelewski, Samsel, Wołejszo, Białczak?

Jak typują: Dobkowski, Jezierski, Pełtak, Majkowski, Pędzich, Pokora, Modzelewski, Samsel, Wołejszo, Białczak?

Przedstawiamy typy piłkarzy, trenerów oraz wiceprezesa przed sobotnio-niedzielną kolejką w IV lidze, Klasie Okręgowej, Klasie A oraz Klasie B. Typowanie ma charakter zabawy. Można się włączyć i wpisać własne przewidywania. Ciekawe, czy ktoś będzie nieomylny i trafi wszystkie starcia?

 

Wyjazdowy weekend piłkarski

Wyjazdowy weekend piłkarski

Przed nami sobotnie i niedzielne emocje zespołów z Ostrołęki i powiatu. Zaledwie dwie drużyny zagrają przed własną publicznością. Bartnik Myszyniec podejmie Mazowsze Jednorożec, zaś Orz Goworowo zmierzy się w derbach z Narwią II Ostrołęka. Pierwsza drużyna zagra z Koroną w Szydłowie, zaś KS CK Troszyn czeka ciężki bój z Mławianką w Mławie.

 

Jantarki rozbiły warszawianki. Mamy finał (zdjęcia)

Jantarki rozbiły warszawianki. Mamy finał (zdjęcia)

W środowe popołudnie piłkarki z Ostrołęki nie dały szans zespołowi grającemu ligę wyżej od naszych. Podopieczne Rafała Koska ograły 7:1 WAP Warszawa w półfinale Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. 

 

Tamers blisko niespodzianki. Kierowcy nad Zmierzchem (zdjęcia)

Tamers blisko niespodzianki. Kierowcy nad Zmierzchem (zdjęcia)

W środowy wieczór doszło do starcia lidera Wakacyjnej Ligi Oldbojów z Tamers Olszewo-Borki. Gracze Funzone Paintball Olszewka musieli sporo się namęczyć na Orliku w Dylewie. Dzień wcześniej Kierowcy z Łysych ograli zespół z Baranowa. W piątek ostatnie starcie 11. serii gier.

 

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo